[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

معافیت برای کارآفرینان فارس کارفرمایانی که فارغ‌التحصیلان را جذب کنند از پرداخت حق بیمه معاف می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - محمود شبان سروستانی

 Mahmood.shaban39@gmail.com

مدیر کل سازمان فنی و حرفه ای فارس از معافیت 2 ساله پرداخت حق بیمه کارفرمایانی که فارغ التحصیلان را جذب کنند خبر داد و گفت: برای فارغ التحصیلان تحت پوشش بهزیستی این زمان 5 سال است.
 مدیر کل سازمان فنی و حرفه ای استان فارس دیروز 31 تیر در جمع خبرنگاران با اعلام آغاز هفته فنی و حرفه ای گفت: 6 مرداد روز آموزش فنی و حرفه ای است و برنامه هایی تا هفتم مرداد به این مناسبت برگزار می‌شود‌.
حشمت کوشکی با بیان اینکه نمایشگاه دستاوردهای فنی و حرفه ای با حضور 50 آموزشگاه از دوم مرداد آغاز به کار می‌کند و تا هفتم مرداد ادامه دارد، افزود: قشر عظیم حرفه آموزان ما را دانشجویان، تشکیل می‌دهند و به همین خاطر افتتاحیه کارگاه SCD را در هفته فنی و حرفه ای در دانشکده باهنر شاهد خواهیم بود که کلاس‌های آن 20نفره است و از ابتدای سال تحصیلی جدید آغاز به کار می‌کند.
کوشکی با تشریح برنامه‌های هفته فنی و حرفه ای، گفت: چهار مرکز دیگر SCD  در فارس راه اندازی می‌شود و در فاز نخست ابتدا این کارگاه‌های برای رشته‌های رایانه خواهد بود.
مدیر کل سازمان فنی و حرفه ای استان فارس، یکی دیگر از برنامه‌های این هفته را برگزاری جشن گرامیداشت هفته مهارت در تالار حافظ با حضور استاندار و سایر مقام‌های استانی عنوان کرد و گفت: دیدار با ائمه جمعه و فرمانداران شهرستان‌ها از دیگر برنامه‌های این هفته است.
وی با یادآوریکرد که سیاست تقاضا محوری به جای عرضه‌محوری را در دستور کار قرار دادیم و از این رو 30 تفاهم نامه مشترک را با نهادهای دیگر به امضا رساندیم‌.
او همچنین از راه اندازی 6 مرکز شبانه روزی برای مددجویان کمیته امداد که علاوه بر مراکز شهرستانی فنی و حرفه ای هست، خبر داد و افزود: این مراکز در شهرستان‌های اقلید، نورآباد، جهرم، لار، استهبان و لامرد واقع شده است و هر خوابگاه آن ظرفیت 40 نفر را دارد.
کوشکی با اشاره به تعامل اثر بخش این سازمان با دانشگاه‌ها و اجرای طرح «کارورزی فارغ التحصیلان»، افزود: در این طرح فارغ التحصیلان به مراکز صنعتی معرفی شده و 6 ماه دوره می‌بینند و یک سوم حقوق اداره کار را دریافت می‌کنند. اگر پس از 6 ماه کارفرما مایل به جذب وی بود، در صورتی که فرد تحت پوشش بهزیستی باشد کارفرما تا پنج سال از پرداخت حق بیمه کارفرما معاف است و اگر فرد عادی بود سازمان فنی و حرفه ای تا 2 سال پرداخت حق بیمه کارفرما را به عهده می‌گیرد و در صورتی که کارفرما پس از 6 ماه فرد را نخواهد، تا 2 سال دیگر اجازه ورود به این بخش را ندارد.
مدیر کل فنی و حرفه ای فارس، تعامل آموزشی با شرکت‌های دانش‌بنیان را مهم ارزیابی کرد و افزود: علاوه بر شهرستان‌های جهرم، فسا و استهبان که شرکت‌های دانش بنیان در آن فعالیت دارند دو دفتر شرکت‌های دانش بنیان در شهرستان‌های کازرون و خرمبید راه‌اندازی می‌شود.
او با اشاره به لزوم تقویت و توسعه در حوزه‌های IT و ITC در این سازمان، تاکید کرد: بستر سازی برای آموزش‌های مجازی یکی از برنامه‌های ماست و تاکنون 13 آموزشگاه برای فراهم سازی این بستر مجوزهای لازم را اخذ کرده اند.
کوشکی با تاکید بر اینکه در 6 ماه گذشته 60 هزار گواهینامه صادر شده است، گفت: در 19 شهرستان فارس، آزمون به شکل الکترونیکی برگزار می‌شود و تا پایان مرداد ماه مرودشت هم به این جمع اضافه می‌شود. 
مدیر کل فنی و حرفه ای فارس از راه اندازی هفت کارگاه آموزشی در مرکز ماده 16 بازپروری معتادان در دهکده سلامی، خبر داد و افزود: این افراد در رشته‌های جوشکاری، لوله کشی، نقاشی ساختمان، کشاورزی و خیاطی آموزش می‌بینند که تاکنون حدود یکصد نفر در این دوره‌ها شرکت کرده اند.
کوشکی با یادآوری این مطلب که بیش از یک هزار و یکصد نفر از رانندگان اتوبوس‌های شهری تحت پوشش آموزش‌های مهارتی قرار گرفته اند، اظهار داشت: فاز 2 این برنامه برای رانندگان تاکسی خواهد بود.
وی با یادآوری این مطلب که تعهد این سازمان در سال 95، آموزش هشت میلیون و 305 هزار و 571 نفرساعت بوده که ما به 9 میلیون و 89 هزار و 399 نفرساعت عمل کردیم و 109 درصد تعهدات را عمل کردیم، اضافه کرد: در چهارماهه نخست سال 96، تعهد ما 2 میلیون 839 هزار و 221 نفرساعت بوده که 2 میلیون و 848 هزار و 296 نفرساعت آموزش دیده اند.
کوشکی در خصوص المپیادهای شهرستانی، استانی و کشوری هم گفت: سال گذشته 2 هزار و 382 نفر با 31 رشته در مرحله شهرستانی، 237 نفر در 27 رشته در مرحله استانی و 21 نفر با 17 رشته در مرحله کشوری شرکت کردند که مدال طلای رشته جوشکاری به فارس رسید و 2 برنز از رشته‌های طراحی گرافیک و صنایع چوبی هم نصیب این استان شد.
مدیر کل فنی و حرفه ای فارس تاکید کرد: در سال 96 تعداد سه هزار و 448 نفر در 36 رشته در مرحله شهرستانی شرکت کردند که 165 نفر از 34 رشته به مرحله استانی راه یافتند و آزمون استانی پنجم و ششم مردادماه برگزار می‌شود.
او از راه اندازی دوره‌های آموزشی قالی بافی در روستاهای جهرم، آباده، رستم، زرین دشت، سروستان، بوانات، خرمبید، اقلید، داراب و فیروزآباد خبر داد و افزود: در کارگاه‌های روستایی 2 هزار و 244 نفر دوره معادل 305 هزار و 813 نفرساعت آموزش دیده اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی