[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۴۵
  • دوره جدید

عضو کمیسیون انرژی مجلس: قرارداد توتال در چارچوب منافع ملی است، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: قرارداد شرکت ملی نفت ایران و شرکت توتال یک قرارداد کاملا مطالعه شده و در چارچوب منافع ملی است.
کوروش کرم پورحقیقی، شنبه افزود: وزیر نفت قبل از حضور در صحن مجلس شورای اسلامی و توضیح در خصوص این قرارداد، در کمیسیون انرژی حضور یافت و توضیحات فنی را ارائه کرد که اعضای کمیسیون قانع شدند.
وی ادامه داد: از آنجا که ما به مسئولان نظام اعتماد و اطمینان داریم آنها قبل از هرچیز منافع ملی را مد نظر دارند، به همین دلیل این قرارداد را یک قرارداد مثبت و در چارچوب منافع ملی، کشور و نظام می‌دانیم.
کرم پور، با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای وارد آوردن فشارهای بیشتر به کشور از طریق وضع تحریم‌ها جدید و همچنین بدعهدی آنها در مساله توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: در چنین شرایطی باید از قراردادهایی که می‌تواند به بی اثر کردن تحریم‌ها کمک کند استقبال کنیم.
نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین در مجلس گفت: اعتقاد داریم که حضور شرکت تونال در ایران فتح بابی برای حضور دیگر شرکت‌ها خواهد بود و سایر شرکت‌های بین المللی نیز جرات حضور در ایران و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف را پیدا خواهند کرد.
شمارش معکوس برای امضای نخستین قرارداد جدید نفتی در دولت یازدهم بین شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه با هدف توسعه فاز 11 پارس جنوبی آغاز شد و این قرارداد 12 تیرماه 96 امضا شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی