[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

تولیت آستان مقدس کاظمین(ع): تاریخ تشیع، مدیون مفاخر فارس است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی آستان مقدس احمدبن موسی الکاظم (علیهما السلام) آیت الله سید علی اصغر دستغیب تولیت معظم آستان مقدس در این دیدار عنوان کرد: امید است با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین حرم حضرت شاهچراغ(ع) و حرمین مطهر امام موسی کاظم(ع) و امام جواد(ع) همفکری و انتقال تجربیات افزایش یابد.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کردند: حضرت احمدبن موسی(ع) آن چنان که در نقل‌ها از جمله  نقلی که از مرحوم شیخ مفید(ره) در کتاب گرانسنگ ارشاد آمده، از شخصیت‌های مورد محبت ویژه از ناحیه امام موسی بن جعفر(ع) بودند و همین سبب جایگاه و منزلت ویژه ایشان نزد پدر بزرگوارشان شده است.
در ابتدای این دیدار دکتر جمال دباغ تولیت آستان امامین کاظمین(ع) با اشاره به علما و مفاخر شیراز گفت:  مفاخر و شخصیت‌های علمی شیراز همیشه تأثیرگذار در تاریخ و مبارزه با استکبار جهانی بوده اند.
وی با بیان اینکه علما و مفاخر این شهر نقش مهمی در تاریخ ایفا کردند اظهار کرد: علما و شخصیت‌های مذهبی شیراز نقش مؤثری در مبارزه با استکبار و استعمار انگلیس داشتند و اکنون نیز در حال ادامه دادن راه بزرگان خود در مبارزه با استکبار جهانی هستند.
تولیت محترم آستان مقدس کاظمین(ع) با بیان اینکه لذت خاصی را در کنار حرم مطهر احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ(ع) تجربه کرده است تصریح کرد: تاریخ تشیع مدیون مفاخر و شخصیت‌های مذهبی این شهر است و بارگاه فرزند بزرگوار امام موسی الکاظم(ع) امروز شاهد حضور افراد زیادی از سراسر دنیا است.
ایشان افزود: اجلاسیه همفکری تولیت‌های اعتاب مقدسه جهان اسلام در کربلای معلی پیش‌زمینه این سفر بوده و امید است که این همکاری‌ها و تبادل افکار بین حرمین مطهر ادامه داشته باشد.
لازم به ذکر است در پایان این دیدار تعدادی کتاب با محوریت شخصیت امام موسی بن جعفر(ع) توسط تولیت محترم آستان مقدس کاظمین(ع) به کتابخانه آستان مقدس احمدبن موسی(ع) اهدا گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی