[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

کلاهبرداری ۳۴۰میلیاردی از یک اداره دولتی به بهانه فروش مرغ، روزنامه شیراز نوین

میزان: فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، از دستگیری کلاهبردار 340میلیارد ریالی از یک اداره دولتی در عملیات ضربتی و غافلگیرانه پلیس خبر داد.
سردار حسین رحیمی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از ادارات دولتی زاهدان مبنی بر اینکه فردی با معرفی خود به عنوان فروشنده مرغ و دارای دفتر فروش مرغ در قزوین، قراردادی در خصوص فروش مرغ منجمد به ارزش 340میلیارد ریال با این اداره منعقد می‌کند. 
وی افزود: این اداره بر اساس ضوابط سازمانی، اقدام به اخذ وثیقه ملکی به تعداد 10فقره اسناد ملک با پلاک ثبتی مشخص از طرف فروشنده مرغ می‌کند تا در صورت عدم انجام تعهدات از سوی نام‌برده، املاک فوق به فروش برسد. 
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه اداره مورد نظر پس از انجام مراحل قرارداد در ازای تحویل مرغ به فروشنده یک فقره چک دریافت می‌کند، تصریح کرد: پس از تحویل مورد معامله، اداره دولتی برای وصول چک به بانک مراجعه می‌کند و به دلیل نداشتن موجودی، چک موردنظر برگشت می‌خورد. 
رحیمی بیان داشت: در پی استعلام به عمل آمده توسط کارشناسان،  مشخص شد معرفی نامه نام‌برده به عوان کارشناس و تمامی اسناد و مدارکی که به عنوان وثیقه در نزد اداره دولتی قرار داده بود، جعلی است.
سردار حسین رحیمی در ادامه افزود: پس از وصول شکایت، دستگیری متهم در دستور کار کارگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت و پس از انجام تحقیقات جامع از شاکی و اقدامات اطلاعاتی، متهم در زاهدان شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد. 
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: متهم پس از روبه‌رو شدن با ادله و مستندات کافی، به بزه ارتکابی اعتراف و اعلام کرد اسناد و مدارک را از فردی که ادعا کرده شهردار اخراجی یکی از شهرستان‌ها و ساکن زاهدان است دریافت کرده و تمامی اقلام خریداری شده در انباری در اختیار وی بوده و مرغ‌ها را به تبریز و عراق فرستاده است. 
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در پایان خاطرنشان کرد: متهم پس از انجام تحقیقات  و تشکیل پرونده مقدماتی، تحویل مرجع قضایی و از آن طریق روانه زندان شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی