[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۱
  • دوره جدید

زرین‌دشت پزشک متخصص ثابت ندارد، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: تنها یک بیمارستان 32تختخوابی سهم جمعیت 73هزار نفری شهرستان زرین‌دشت از خدمات بیمارستانی است که علاوه بر بحث کمبود تخت و نیاز بیمارستان به توسعه، یکی از مشکلات عمده این شهرستان کمبود متخصص و نبود پزشک متخصص ثابت است. این موضوع به ویژه در زمینه زنان و زایمان و چشم پزشک بیشتر دیده می‌شود. 
رضا انصاری نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز کمبود پزشک متخصص در زرین‌دشت را اسفناک خوانده و نسبت به محرومیت مردم این شهرستان اظهار تأسف کرده است. 
یکی از اهالی شهرستان زرین‌دشت در این‌باره می‌گوید: «مسئولان فکری برای متخصص زنان و زایمان در بیمارستان بکنند، بعضی‌ها حتی تا داراب هم نمی‌توانند بروند چه برسد به شیراز یا باید درد و مریضی را تحمل کنند یا خوددرمانی کنند تا ببینند چه زمانی پزشک متخصص به شهر می‌آید. زمانی هم که دکتر می‌آید باید از 6صبح برای نوبت گرفتن به بیمارستان مراجعه کنند». 
براساس اعلام روابط عمومی بیمارستان این شهرستان 73هزار نفری تنها روزهای شنبه و یکشنبه از متخصص زنان و زایمان برخوردارند یا متخصص قلب و عروق تنها روزهای پنج‌شنبه در این شهرستان حضور دارد، دیگر تخصص‌ها نظیر چشم‌پزشکی و جراح عمومی نیز به ندرت در این شهرستان ارائه خدمات می‌دهند. 
آذرماه سال 95 خبرگزاری تسنیم در گزارشی با عنوان «سهم مردم زرین‌دشت هر 2280نفر یک تخت بیمارستانی» به بخشی از مشکلات این بیمارستان پرداخت و حمید یزدان‌پناه، فرماندار شهرستان زرین‌دشت از توسعه بیمارستان توسط بنیاد برکت خبر داد. 
بنیاد برکت برای توسعه بیمارستان ورود نکرد
وی از عدم ورود بنیاد برکت برای توسعه بیمارستان سخن گفت که به دلیل عدم اتمام دیگر پروژه‌های این بنیاد بوده است؛ اما یزدان‌پناه از اقداماتی که در شهرستان برای توسعه بیمارستان انجام شده، خبر داد. به اعتقاد فرماندار زرین‌دشت در طول چندماه گذشته انقلابی در حوزه ساختمانی سلامت و درمان این شهرستان نسبت به گذشته رخ داده است که از جمله می‌توان به راه‌اندازی بخش کولیز و دیالیز و افتتاح درمانگاه تخصصی بیمارستان اشاره کرد. 
«این درمانگاه تخصصی با اعتبار یک میلیارد و 500میلیون تومان ساخته و افتتاح شده، اما برای شرع رسمی کار نیاز به نیروی انسانی و پزشک متخصص دارد.» این را یزدان‌پناه می‌گوید و با مردم شهرستان در زمینه کمبود متخصص همراه است. 
وعده علوم پزشکی شیراز برای تأمین متخصص 
وی از دیدارش با قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای تأمین پزشک متخصص این شهرستان سخن می‌گوید که بنا بر آن دیدار، از آنجا که توزیع پزشکان متخصص در آذرماه انجام می‌شود، تا آن زمان علوم پزشکی شیراز وعده داده پزشک متخصص زنان و زایمان و جراح عمومی را به 4روز و متخصص چشم پزشک را به 2روز افزایش دهد. 
هفته آینده زمان انجام این وعده علوم پزشکی شیراز در حق مردم شهرستان زرین‌دشت است که به گفته یزدان‌پناه به صورت موقت می‌تواند مشکلات درمانی مردم را برطرف کند. 
با توجه به نیاز شهرستان به متخصص زنان و زایمان به تازگی بخش زنان در بیمارستان زرین‌دشت کلنگ‌زنی شده که با کمک 400میلیون تومانی خیران ساخت آن شروع شده و به گفته فرماندار این شهرستان در صورت تأمین نیروی انسانی می‌تواند نیاز زرین دشت به متخصص زنان و زایمان را برطرف کند. توسعه بیمارستان، شبانه‌روزی شدن درمانگاه‌ها و پزشک متخصص ثابت از مهم‌ترین مطالبات مردم زرین‌دشت در بحث سلامت و درمان است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی