[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۱۱
  • دوره جدید

اخبار وقف، روزنامه شیراز نوین

همزمان با دهه کرامت:
حضور دوندگان کاروان طرح جاده ولایت در قدمگاه امام رضا(ع) در شهر سده اقلید

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اقلید عنوان کرد: با حضور دوندگان کاروان طرح جاده ولایت نماز ظهر اولین روز از ماه ذی‌القعده همزمان با روز میلاد حضرت معصومه‌(س) در قدمگاه حضرت امام رضا(ع) در شهر سده شهرستان اقلید اقامه شد. 
به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، کاظم شهریاری بیان کرد: همزمان با دهه کرامت و جشن میلاد حضرت معصومه(س) دوندگان کاروان طرح جاده ولایت روز دوشنبه وارد شهرستان اقلید شدند. 
وی افزود: این دوندگان با حضور در قدمگاه حضرت امام رضا(ع) در شهر سده از توابع شهرستان اقلید نماز ظهر را به جماعت اقامه کردند.  
این مسئول با بیان اینکه 30دونده در راستای هشتمین جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی جاده ولایت، مسافت دو هزار کیلومتری شلمچه تا مشهد را طی 16روز طی خواهند کرد گفت: دوندگان طرح جاده ولایت با همراهی بیست دونده از استان فارس مسیر حرکت خود به سمت سورمق آباده، یزد را ادامه می‌دهند. 
برگزاری جشن میلاد دهه کرامت و بزرگداشت روز ملی تکریم امامزادگان در بقاع متبرکه اقلید
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اقلید در ادامه به اجرای ویژه ‌برنامه‌های دهه کرامت در امامزادگان عبدالرحمن(ع) و زینب خاتون(س) اقلید، جعفر(ع) روستای بازبچه، ابراهیم(ع) خنجشت، سید محمد(ع) کافتر، اشاره کرد و گفت: در روز جمعه 6مردادماه در محل آستان مقدس امامزاده زینب خاتون(س) مراسم بزرگداشت روز ملی تکریم امامزادگان و تجلیل از هیئت امنا و خادمین این آستان مقدس با حضور امام جمعه این شهرستان بعد از اقامه نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود و در روز یازدهم ذی‌العقده همزمان با ولادت حضرت امام رضا(ع) مراسم استقبال از گروهی از خادمان حرم مطهر امام رضا(ع) در محل این آستان مقدس برگزار می‌شود. 
همزمان با دهه کرامت :
برگزاری آئین بزرگداشت امامزاده سیدحسین(ع) در کازرون

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کازرون خبر داد: همزمان با دهه کرامت و روز ملی بزرگداشت و تکریم امامزادگان، طی مراسمی آئین بزرگداشت امامزاده سید حسین(ع) برگزار می شود. 
به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، مهدی کامیابی گفت: طی مراسمی در روز جمعه 6مردادماه همزمان با چهارم ذی‌القعده، آئین بزرگداشت حضرت سیدحسین(ع) بعد از اقامه نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود. این مقام مسئول اشاره کرد: در این مراسم خادمین افتخاری این آستان مقدس تجلیل می‌شوند. کامیابی همچنین افزود: همزمان با میلاد حضرت معصومه(س) در روز سه‌شنبه سوم مرداد در آئینی جشن میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) در محل این آستان مقدس برگزار شد.
در این مراسم که با حضور دختران طرح حفظ قرآن کریم مرکز فرهنگی قرآنی آستان سید حسین(ع) برگزار شد، حاج فیروزی ایراد سخن کرد. 
همچنین با حضور خادم افتخاری حرم مطهر محمد غفاری، نوای مولودی‌خوانی و مدیحه‌سرایی در محل این آستان مقدس طنین‌انداز شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی