[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

سخنگوی کاخ سفید: ترامپ از تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی حمایت می‌کند، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: سخنگوی کاخ سفید در واکنش به تصویب طرح تحریم‌های آمریکا علیه روسیه، ایران و کره شمالی گفت: رئیس‌جمهور از ادامه تحریم‌ها علیه این سه کشور حمایت می کند و در حال بررسی این طرح است.
سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز سه‌شنبه خود در پاسخ به سوالی درباره رویکرد رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به مصوبه کنگره برای تحریم جدید روسیه، ایران و کره شمالی گفت: در خصوص طرح جدید تحریم‌ها رئیس‌جمهور همیشه به صراحت از ادامه تحریمها علیه این سه کشور حمایت کرده است. وی هیچ تمایلی برای رها شدن از آن (طرح جدید تحریم‌ها) ندارد؛ اما می‌خواهد اطمینان حاصل کند که بهترین توافق ممکن برای آمریکایی‌ها انجام می‌شود.
بنابر گزارش پایگاه اینترنتی کاخ سفید، سندرز افزود: کنگره سابقه خوبی در این زمینه ندارد. شما می‌توانید توافق هسته‌ای با ایران را ببینید. از این رو رئیس‌جمهور می‌خواهد اطمینان حاصل کند که بهترین توافق برای آمریکا حاصل می‌شود. وی بسیار روی این موضوع متمرکز است و در عین حال می‌خواهد مطمئن شود که تحریم‌ها علیه این سه کشور باقی می ماند.
سخنگوی کاخ سفید تأکید کرد که رئیس‌جمهور آمریکا در حال بررسی این طرح است تا ببیند نتیجه نهایی آن چه خواهد بود.
مجلس نمایندگان آمریکا طرح مربوط به اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه، ایران و کره شمالی را با اکثریت بسیار بالای 419رأی موافق و سه رأی مخالف تصویب کرد.
در این جلسه، نمایندگانی از جمله دیوید سیسیلینی، استنی هویر و اد رویس سخنرانی کرده و اتهامات واهی و بی‌اساسی از «حمایت از تروریسم» گرفته تا «کشتار در سوریه»، علیه کشورمان مطرح کردند!
این نخستین بار پس از توافق هسته‌ای است که کنگره علیه ایران تحریم‌های جدیدی را به تصویب رسانده است.
تحریم‌های ضدایرانی آمریکا در حالی به تصویب کنگره رسید که مقامات کشورمان تأکید کردند که این تحریم نقض روح برجام محسوب می‌شود.
باب کورکر، سناتور ارشد جمهوری‌خواه در این‌باره به المانیتور گفت: به دلیل اضافه شدن تحریم‌های کره شمالی به این بسته تحریمی، امکان ایجاد تأخیر پیش از امضای این قانون توسط رییس جمهور وجود دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی