[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

ساخت مرکز پژوهش‌های مغز و اعصاب پروفسور سمیعی بدون زمین امکان‌پذیر نیست ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان داشت: در حالی که بیش از یک سال از امضای تفاهم نامه برای احداث مرکز بزرگ پژوهش‌های مغز و اعصاب پروفسور سمیعی در شیراز می‌گذرد، این طرح راهبردی و پژوهشی به معنی واقعی کلمه زمین گیر شده و لنگ اختصاص زمین مناسب است.
ساخت مرکز پژوهش‌های مغز و اعصاب پروفسور سمیعی در شیراز زمین‌گیر شده است
دکتر محمد هادی ایمانیه چهارشنبه اظهار داشت: اردیبهشت سال 95 درسفر پروفسور سمیعی به شیراز و امضای تفاهم نامه با وی مقرر شد یکی از مراکز مجهز علوم اعصاب کشور در شیراز ایجاد شود و این مرکز پذیرش فارغ التحصیلان جوان ایران را انجام دهد تا آنها در کشور باقی بمانند و به هموطنان خود خدمت کنند.
وی با بیان اینکه دراین مدت یک سال و اندی تقریبا همه راه‌ها برای اختصاص زمین را پیموده ایم و از همه مجاری استمداد طلبیده ایم، گفت: شوربختانه هنوز دراین زمینه توفیقی نداشته ایم و زمین مناسب به طرح اختصاص نیافته است، این طرح نیاز به اختصاص 10هکتار زمین دارد و ترجیح می‌دهیم طرح در حاشیه ابر بیمارستان محمد رسول الله(ص) در بزرگراه حسینی هاشمی شیراز اجرا شود.
استاندار فارس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و پرفسور مجید سمیعی استاد برجسته علوم مغز و اعصاب و رئیس بیمارستان مغز و اعصاب هانوفر آلمان اردیبهشت 95 تفاهم نامه‌ای امضا کردند که یکی از بندهای آن احداث مرکز بزرگ پژوهش‌های مغز و اعصاب پروفسور سمیعی در شیراز بود.
اعزام استادان علوم اعصاب از آلمان به شیراز و کمک به انتقال مطالب جدید علمی و شناسایی افراد برجسته در عرصه پزشکی و ایجاد بورسیه برای حضور این افراد در آلمان از جمله دیگر مفاد این تفاهم نامه بود.
محمد علی افشانی استاندار فارس هنگام امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: از همه توانمندی‌های علمی و تخصصی شیراز و دانشگاه علوم پزشکی برای اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه استفاده می‌کنیم.
دکتر محمد هادی ایمانیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و پروفسور سمیعی را موجب بالندگی و توسعه علم دانسته و ابراز امیدواری کرده بود: به زودی با تلاش مجموعه دانشگاه و همکاری و همراهی استاندار فارس و توجه ویژه پروفسور سمیعی، یکی از مراکز مجهز علوم اعصاب کشور در شیراز ایجاد شود و آماده پذیرش فارغ التحصیلان جوان ایران باشیم تا در کشور باقی بمانند و به هموطنان خدمت کنند. پروفسور مجید سمیعی پزشک و جراح مغز و اعصاب سرشناس ایرانی است. او در حال حاضر ریاست بیمارستان خصوصی علوم عصبی هانوفر در آلمان را بر عهده دارد که خود بنیان‌گذار آن بوده است.
وی در زمینه تورم مغز و ترمیم و بازسازی جراحی دستگاه عصبی محیطی مطالعات مهمی انجام داده‌است.
سمیعی بیشترین اعمال جراحی روی تومورهای موسوم به «نورینوم آکوستیک» انجام داده‌ است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی