[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

استاندار فارس در نشست شورای اداری شهرستان سروستان: ایجاد ناامیدی خیانت است، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: استاندار فارس با اشاره به اقدامات انجام شده توسط دولت تدبیر و امید در حوزه‌های مختلف در کشور گفت: اگر بخواهیم عادلانه و منصفانه قضاوت کنیم، شرایط امروز کشور به مراتب بهتر از چهار سال گذشته است.
سید محمد علی افشانی، چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان سروستان افزود: برای قضاوت بهتر در این زمینه باید به زمانی که دولت تدبیر و امید اداره امور کشور را در دست گرفت بازگردیم و ببینیم شرایط آن روز کشور چگونه بود. وی ادامه داد: در آن مقطع وضعیت کشور در ابعاد مختلف بسیار آشفته بود و به سبب افزایش بی سابقه قیمت ارز، در فاصله یک شب ثروت مردم به یک سوم کاهش یافت. استاندار فارس بیان کرد: در چهار سال گذشته نوسانات نرخ ارز کمتر از 10درصد بود اما در دوره قبل در یک فاصله کوتاه نرخ ارز به یکباره 300برابر افزایش یافت و این اتفاق باعث شد که جرئت و انگیزه مردم برای سرمایه گذاری به حداقل ممکن برسد.
مدیران باید نقدپذیر باشند
افشانی، ضمن تاکید بر لزوم نقدپذیر بودن مدیران اظهار کرد: نقد باید باشد و همگان باید از نقد استقبال کنیم چرا که نقد عامل اصلی اصلاح امور است.
استاندار فارس اضافه کرد: کسی که دلسوز است و احساس مسئولیت می‌کند دست به نقد می‌زند و ما نیز باید به نقاد خود به دیده احترام نگاه کنیم چرا که در زمینه اصلاح امور به ما کمک می‌کند.
وی ادامه داد: شرایط امروز منطقه و جهان به گونه‌ای است که ما در کشور بیش از هر چیز دیگر نیازمند اتحاد و همبستگی هستیم و باید تمام گام‌های خود را با تدبیر برداریم و در حقیقت در مقابل توطئه‌های منطقه‌ای و جهانی آنچه که مایه دوام و پیشرفت ماست و کشور و نظام را مصونیت می‌بخشد همین اتحاد و همدلی است.
استاندار فارس افزود: امروز این اتحاد و همبستگی لازمه حیات شرافتمندانه این مردم است و اگر کسی در مسیری جز این گام بردارد باید بداند که به مردم خدمت نمی‌کند.
وی گفت: دولت تدبیر و امید ظرف چهار سال گذشته اقدام‌هایی برای ایجاد امید در بین مردم انجام داده و کسانی که باعث ناامیدی مردم می‌شوند بدانند که به مردم خیانت می‌کنند؛ چرا که تنها راه برون رفت از مشکلات فعلی حضور و مشارکت مردم است و بی شک کسی در این راه وارد می‌شود که امیدوار باشد.
افشانی با اشاره به حضور حماسی و پرشور مردم در انتخابات 29اردیبهشت96 افزود: مردم با حضور خود در این انتخابات به وظیفه خود عمل کردند و کار خود را انجام دادند و حال نوبت ماست که قدردان آنها باشیم و پاسخ حضورشان را با خدمت و تلاش برای حل مشکلات آنها بدهیم.
استاندار فارس اظهار کرد: حضور و مشارکت بالای مردم در انتخابات به معنای پذیرش نظام و حاکمیت بود و امروز ما به عنوان نمایندگان تمام سلایق و گرایش‌ها باید به نیازها و خواسته‌های همه اقشار و گروه‌ها توجه کنیم و پاسخ دهیم.
افشانی تک رقمی شدن نرخ تورم، ثبات نرخ ارز و کاهش نوسانات آن را از جمله اقدام‌های انجام شده در دولت یازدهم دانست و گفت: در استان فارس در سال 95 و پس از 12سال شاهد کاهش میزان بیکاری در این استان نسبت به متوسط کشوری بودیم.
وی اظهار کرد: در شرایطی که میزان بیکاری در کشور بر اساس اعلام مرکز آمار در سال 95 از 11درصد به 12 و چهار دهم درصد رسید، این میزان در استان فارس از 12 و یک دهم درصد به 11 و چهار دهم درصد کاهش یافت.
استاندار فارس افزود: تحقق این مهم و دستیابی به این موفقیت نتیجه هماهنگی بین مدیران دولتی، خصوصی و همدلی و تلاش گسترده بین تمام مجموعه‌هاست.
وی، با اشاره به پاسخگویی سریع و مناسب به سرمایه گذار در کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان، بیان داشت: عضویت تمام دستگاه‌های ذی ربط در این کمیته و پاسخگویی سریع به آنها از سرگردانی سرمایه گذار جلوگیری کرده و روند جذب سرمایه گذار را شتاب بیشتری بخشیده است.
افشانی با اشاره به افزایش جلسات کارگروه رفع موانع تولید استان از یک جلسه به 2جلسه در هفته، اظهار کرد: این اقدام نیز با هدف پاسخگویی فوری به خواسته‌های واحدهای تولیدی و رفع سریع مشکلات آنهاست.
او گفت: مجموعه اقدام‌های انجام شده در این بخش، زمینه‌ساز جذب و پرداخت 630میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان شد که بیانگر جذب 122درصدی این تسهیلات است.
مسائل و مشکلات شهرستان سروستان با جدیت پیگیری می‌شود
استاندار فارس در بخش دیگری از مطالب خود با اشاره به مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی فرماندار سروستان و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، گفت: با وجود تمام محدودیت ها، مسائل و مشکلات این شهرستان را با جدیت دنبال خواهیم کرد.
افشانی، در مورد بحث انتقال پساب فاضلاب شیراز به شهرستان سروستان، بیان کرد: برای عملیاتی شدن این مسئله امسال اعتباری در نظر گرفته شده و می‌کوشیم که اعتبار بیشتری به این امر اختصاص داده شود.
وی، آب، انرژی و حمل و نقل را از مهمترین نیازهای توسعه دانست و گفت: همه ما برای فراهم کردن زیرساخت‌ها تلاش خواهیم کرد اما نیاز است که مردم خودشان وارد عرصه شوند چرا که هیچ ملتی نتوانسته به توسعه دست یابد مگر اینکه خودش تلاش کرده باشد.
استاندار فارس تلاش و کوشش، داشتن اراده قوی و نترسیدن از مشکلات پیش رو را عامل پیشرفت هر منطقه و کشوری دانست و افزود: وظیفه مدیران دستگاه‌های اجرایی ایجاد فرصت برای مردم، تسهیل شرایط سرمایه گذاری و تولید و تنها فلسفه وجودی آنها رفع موانع و مشکلات مردم است.
افشانی، در مورد وضعیت اجرای خط آهن گلگهر - شیراز هم گفت: این طرح در مقطعی تقریبا تعطیل شده بود اما برای فعال شدن آن پیگیری‌های بسیاری انجام شد.
وی ادامه داد: در حالی که در سال 95 میزان اعتباری که برای ادامه اجرای این طرح در قانون پیش بینی شده بود 19میلیارد تومان بود که آن هم محقق نشد اما این رقم برای سال 96 به بیش از 60میلیارد تومان رسیده است.
استاندار فارس بیان کرد: در بحث گازرسانی نیز هم اینک به جز پنج روستا به مابقی روستاهای شهرستان سروستان گازرسانی شده و بنا به قول مسئولان شرکت گاز استان فارس تا پایان سال 96 به این پنج روستا نیز گازرسانی انجام می‌شود.
افشانی ادامه داد: از ابتدای تاسیس شرکت ملی گاز تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، تنها به 604روستای استان فارس گازرسانی شده بود اما در چهار سال فعالیت این دولت به بیش از 800روستا گازرسانی شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی