[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

از ظرفیت برگزیدگان جهانی، در طراحی سؤالات المپیاد جهانی كامپیوتر استفاده شده است، روزنامه شیراز نوین

رئیس كمیته جهانی المپیاد كامپیوتر 2017 تهران، گفت: از ظرفیت برگزیدگان جهانی، در طراحی سؤالات المپیاد جهانی كامپیوتر استفاده شده است.
به گزارش مركز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر دیروز محمدعلی آبام در نشست خبری برگزاری المپیاد جهانی كامپیوتر 2017 كه در هتل پارسیان آزادی برگزار شد، اظهار كرد: در كمیته جهانی كامپیوتر، سه كمیته «بین‌المللی»، «علمی» و «فنی» وجود دارد كه در هركدام از این كمیته‌ها، دارندگان مدال‌های جهانی كامپیوتر از جمهوری اسلامی ایران عضو هستند كه این اعضا برای میزبانی ایران جلسات متعددی را با دیگر اعضای كمیته‌ها داشته اند.
وی با بیان اینكه در سال 2013 با میزبانی المپیاد جهانی كامپیوتر 2017 در تهران موافقت شد، تصریح كرد: اعضای این كمیته‌ها در بهمن‌ماه سال 95 به تهران آمدند و از نزدیك روند اجرایی این رویداد جهانی را بررسی كردند. آبام درخصوص تمهیدات برگزاری این المپیاد خاطرنشان كرد: طراحی سه سامانه «آماده‌سازی سؤالات»، «ترجمه‌سازی به زبان‌های مختلف» و «پایش شبكه» از ویژگی‌های منحصر به فرد این دوره از المپیاد است و می‌تواند در دوره‌های بعدی نیز مورداستفاده قرار گیرد. وی با بیان اینكه آزمون علمی شركت كنندگان این المپیاد در دو نوبت انجام می‌شود گفت: در هر نوبت از آزمون، 3سؤال در اختیار شركت‌كنندگان قرار می‌گیرد كه زمان برگزاری هر آزمون، 5ساعت در نظر گرفته شده است. رئیس كمیته المپیاد جهانی كامپیوتر 2017 تهران، با بیان اینكه این دوره از المپیاد، بیست و نهمین دوره از المپیاد جهانی كامپیوتر است، گفت: ایران سومین بار است كه در المپیادهای جهانی میزبان رقابت‌ها بوده و علت انتخاب جمهوری اسلامی به عنوان میزبان، درخشش دانش‌‌آموزان سطوح علمی المپیادهای دیگر، به ویژه كامپیوتر است. آبام با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران جزو 10كشور برتر حیطه المپیاد كامپیوتر قرار دارد، تصریح كرد: ایران تاكنون توانسته است مدال‌های رنگارنگی را در زمینه المپیادهای جهانی به ویژه كامپیوتر، كسب كند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی