[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

استاندار فارس:‌ کارآفرین با پذیرفتن خطر وارد عرصه اقتصادی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: استاندار فارس گفت: کارآفرین انسان متعهدی است که در برابر همنوعان خود احساس تعهد می‌کند و با پذیرفتن خطر، وارد کارهای پرخطر اقتصادی از جمله ایجاد اشتغال می‌شود. 
سید محمدعلی افشانی شامگاه سه شنبه در همایش هفته ملی مهارت آموزی در شیراز بیان کرد: انسان کارآفرین، مسئولیت شناس و مسئولیت پذیر است و نسبت به خود و جامعه اش، احساس مسئولیت و زمینه اشتغال را فراهم می‌کند.
وی گفت: در شرایط فعلی ایجاد یک شغل از خلاف جلوگیری می‌کند؛ چرا که فردی که حتی تحصیل کرده است بعد از مدتی بیکاری، مایوس شده و به کار خلاف کشیده می‌شود.
افشانی اظهار داشت: بعد از مقام معلم که مقام بالایی است، باید برای کارآفرینان و سرمایه گذاران به ویژه بانوان کارآفرین که در جامعه شغل ایجاد می‌کنند، حرمت و تکریم قائل شویم.
وی، میزان افزایش اشتغال در واحدهای کسب و کار استان فارس در 20ماه گذشته را بر اساس گزارش اداره کل تامین اجتماعی استان بیش از 40هزار نفر اعلام کرد.
او اضافه کرد: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران در پایان سال گذشته، پس از 12سال برای نخستین بار بیکاری استان از متوسط بیکاری کشور کمتر شد که این نشان دهنده وضعیت نسبتا خوب حوزه‌های اقتصادی در استان است.
افشانی ادامه داد: استان فارس در حوزه‌های علم، پژوهش و فناوری در سال گذشته رتبه اول کشور را به دست آورد و تعداد شرکت‌های دانش بنیان مورد تأیید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از 36شرکت در سال 94، به 98شرکت در سال 95 رسیده است و تعداد زیادی نیز در نوبت اخذ تأییدیه هستند.
وی عنوان داشت: با تلاش کارگروه رفع موانع تولید استان توانستیم در طرح ارتقای توان تولید 122درصد منابع را جذب و به واحدهای تولیدی پرداخت کنیم که این میزان در کشور به صورت متوسط 65درصد بوده است.
افشانی گفت: آموزش به ویژه آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای پس از تلاش، مهم‌ترین نقش را در موفقیت‌ها دارد که سازمان فنی و حرفه‌ای در کشور موفق عمل کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی