[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

عیار شورا با انتخاب شهردار مشخص می‌شود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین_امین افشار

Amin. afshar.20000@gmail.com

رییس شورای اسلامی فارس گفت: انتخاب شهردار امری مهم است و عیار شورا با انتخاب شهردار سنجیده خواهد شد.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، رییس شورای اسلامی استان فارس صبح دیروز در آیین افتتاح کارگاه آموزشی منتخبین شوراهای اسلامی شهرستان‌های شیراز، سپیدان و خرامه در شهر جدید صدرا گفت: انتخاب شهردار امری مهم است و عیار شورا با انتخاب شهردار سنجیده خواهد شد و باید فردی پاکدست به این سمت گمارده شود، شهردار باید شخصی باشد که تقویت کننده شورا باشد. حسین نعمتی مفهوم شورا را استفاده از خرد جمعی دانست و افزود: پتانسیل شهرها باید توسط اعضای شورای هر شهر شناسایی و بر اساس آن سند چشم انداز و نقشه راه مناسب ترسیم شود.
او ادامه داد: باید در شوراها کارگروه‌های ویژه تشکیل و با مدیریت صحیح مشکلات برطرف شود و منافذ ثروت و درآمد پایدار نیز باید ایجاد شود.
رییس شورای اسلامی استان فارس بر عدم افزایش عوارض تاکید و خاطرنشان کرد: شوراها با تمام شریان‌های شهر ارتباط دارند و باید به دنبال پیشرفت همه جانبه شهر به لحاظ فرهنگی، رفاهی، اجتماعی و اقتصادی باشند.
وی منتخبین شوراهای شهر را به پرهیز از اقدامات تشریفاتی دعوت و تصریح کرد: دغدغه تمامی اعضا باید فراهم کردن زندگی آرام و باشرافت برای تمام مردم باشد و همچنین در ساخت و سازها تلاش شود اصالت ملی و اسلامی شهرها حفظ شود.
وی توجه به مناطق محروم را جز اولویت‌های کار شوراها دانست و تاکید کرد: امروزه انسجام شوراها بازکننده مسیر توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.
نعمتی شوراها را برخواسته از دل مردم عنوان کرد و گفت: دولت باید شوراها را به چشم همکار و کمک کننده ببیند و همچنین مجلس نیز لازم است به دید رقیب به شوراها نگاه نکند و آنها را به عنوان بازویی توانمند بدانند و شوراها در تصمیم گیری دخیل باشند.
او خطاب به منتخبین شوراهای شهرستان‌های شیراز، سپیدان و خرامه تاکید کرد: از خرد جمعی استفاده کنید و با رویکردی جهادی و انعطاف پذیر وارد عرصه شوید و از سیاست زدگی اجتناب کنید.
شورا هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه گفت: شوراها تاکنون جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده اند و هنوز نواقصی در قوانین وجود دارد که امیدوارم در دوره جدید با کمک مجلس شورای اسلامی اصلاح شود. مسعود رضایی با خاطرنشان کردن تاریخچه شورا عنوان کرد: شورا به تمام معنا نماد حکومت مردم سالاری است و این بهترین راهی برای دخالت مردم در سرنوشتشان است.
مرتب عهد خود با مردم را مرور کنید
به گزارش خبرنگار شیرازنوین فرماندار شیراز صبح چهارشنبه در ادامه این مراسم خطاب به منتخبین شوراهای پنجم شهرستان‌های شیراز، سپیدان و خرامه گفت: در تنگناها مردم را فراموش نکنید و همیشه به خاطر داشته باشید که چه وعده‌هایی به مردم داده اید و مداوم قول‌های داده شده را مرور کنید.
حیدر عالیشوندی با اشاره به مدت زمان باقیمانده تا شروع کار شوراهای جدید خطاب به منتخبین تاکید کرد: در فرصت پیش رو شرح وظایف و قانون شوراها و شهرداری را مطالعه کنید و با وظایف شوراها به خوبی آشنا شوید.
وی ادامه داد: یکی از وظایف اصلی شوراها انتخاب شهردار است که باید تمام سعی خود را به کار ببندید که به دور از فشارها انتخاب شایسته‌ای داشته باشید و این مسئولیت خطیر را به نحو احسن بجا آورید.
فرماندار شیراز همدل بودن اعضای شورا را رمز موفقیت آنها دانست و افزود: تجربه ثابت کرده که اگر دو صدایی و چند صدایی در شورایی رسوخ کند آن شورا عملکرد خوبی نخواهد داشت.
وی اضافه کرد: شهردار نیز باید از تجربه تمام اعضای شورا استفاده کند و او نیز به سهم خود به همدلی و هماهنگی اعضای شورا کمک کند.
عالیشوندی یکی از بزرگترین مشکلات شهرداران را در حال حاضر درآمد و هزینه عنوان کرد و گفت: پیکره بزرگ شهرداری و کارهای عمرانی و خدماتی هزینه زیادی دربر دارد و باید شهرداری انتخاب شود که تسلط کاملی به سرمایه گذاری و کسب درآمدهای پایدار داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی