[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۵
  • دوره جدید

اشکانی: نمی‌دانم بویری چرا انصراف داد! ماجرای قهرمانی عجیب عبدولی چه بود، روزنامه شیراز نوین

ورزش سه: در شرایطی که تکلیف تمام اوزان تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در رقابت‌های انتخابی که در اواسط تیرماه برگزار شد، مشخص شده بود، شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی تصمیم گرفت به سعید عبدولی که غیبتش را در رقابت‌های انتخابی با گواهی پزشکی موجه کرده بود، فرصت دوباره‌ای بدهد. 
این کشتی گیر که آخرین بازمانده از شاگردان بنا در تیم ملی محسوب می‌شود، با نظر شورای فنی قرار شد در مسابقه انتخابی شرکت کند و ابتدا با نفر اول، سپس با نفر دوم و در صورت پیروزی با نفر اول انتخابی تیم ملی در وزن 75کیلوگرم کشتی بگیرد.
عبدولی که نفر سوم را از پیش رو برداشت، در مبارزه دوم با عفیفی که نفر دوم انتخابی بود، با خوش شانسی حریفش مصدوم شد و به استقبال رقابت با پیام بویری نفر اول انتخابی رفت. در حالی که همه انتظار یک جدال جذاب میان این 2کشتی گیر را داشتند، اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ داد و قهرمان انتخابی این وزن حاضر نشد مقابل عبدولی کشتی بگیرد. 
برای اطلاع از چرایی این مسئله به سراغ علی اشکانی، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی رفتیم که اینطور پاسخ داد: «من دقیقا نمی‌دانم چرا بویری روی تشک حاضر نشد! بهتر است شورای فنی در این باره نظر بدهد و من فعلا نظری ندارم.»
وی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد بویری به خاطر قهرمانی در انتخابی به این برگزاری دوباره انتخابی اعتراض داشته و به همین دلیل انصراف داده، می‌افزاید: «به هر حال شورای فنی اینطور تصمیم گرفته بود که چنین مسابقه‌ای برگزار شود. با این وضعیت نفر اول انتخابی سعید عبدولی است اما برای انتخاب نفر نهایی جهت حضور در مسابقات جهانی باید با شورای فنی مشورت کنیم.»
با این وضعیت به نظر می‌رسد سعید عبدولی دارنده مدال برنز المپیک فقط با یک برد روی تشک و انصراف 2کشتی گیر راهی مسابقات جهانی خواهد شد، در حالی که در سایر اوزان قهرمانان انتخابی باید حداقل 4، 5مبارزه را با پیروزی پشت سر می‌گذاشتند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی