[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

برخی واقعیات شگفت‌انگیز درمورد قرآن، روزنامه شیراز نوین

واقعیت اعجاب‌آور این است که تعداد دفعاتی که کلمه مرد در قرآن دیده می‌شود ۲۴مرتبه و تعداد دفعاتی که کلمه زن در قرآن دیده می‌شود هم ۲۴مرتبه است، درنتیجه، نه تنها این عبارت از نظر دستوری درست است، بلکه از نظر ریاضیات نیز کاملاً بی‌اشکال است، یعنی ۲۴=۲۴ برابری در قرآن در همه مسائل دیده می‌شود. از سوره قمر تا آخر قرآن ۱۳۸۹آیه وجود دارد و سال ۱۳۸۹ قمری برابر ۱۹۶۹ میلادی است که تاریخ فتح ماه توسط بشر است.
همچنین درسوره ۱۹ (مریم) آیه ۵۷ در ذکر ماجرای ادریس نبی (علیه السلام) می‌فرماید: و رفعناه مکانا علیا: و [ما] او را به مقامى بلند ارتقا دادیم.
۱۹۵۷ تاریخ تسخیر فضا توسط انسان است. فضاپیمای اسپوتنیک روس در ۴اکتبر این سال به خارج از جو پرتاب شد. در تمام حیوانات، تعداد کروموزوم‌های حیوان نر و ماده برابر است و زنبور عسل تنها حیوانی است که ساختار کروموزومی آن با سایر حیوانات متفاوت است؛ زیرا زنبور ماده ۱۶جفت کروموزوم دارد، در حالی که زنبور نر ۱۶تک کروموزوم دارد و جالب است که شانزدهمین سوره قرآن به نام زنبور عسل (نحل) نام‌گذاری شده است.
یک پژوهشگر هلندی غیرمسلمان چندی پیش تحقیقی در دانشگاه آمستردام انجام داد و به این نتیجه رسید که ذکر کلمه زیبای الله و تکرار آن و نیز صدای این لفظ، موجب آرامش روحی می‌شود و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور می‌کند و نیز به تنفس انسان نظم و ترتیب می‌دهد.
فرشته شفیعی، آموزگار شاغل در آموزشگاه امین امام جواد(ع)، ناحیه یک شیراز

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی