[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۵
  • دوره جدید

امام جمعه موقت شیراز: اقتصاد مقاومتی پایه‌ اشتغال‌زایی در کشور قرار گیرد، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: امام جمعه موقت شیراز گفت: باید برای مردم کار ایجاد کرد و اشتغال‌زایی مورد توجه مسئولان و دست‌اندرکاران قرار گیرد و فنی‌ و حرفه‌ای می‌تواند پایه خوبی برای اقتصاد مقاومتی در کشور باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوفاضل رضوی اردکانی دیروز در خطبه‌های نماز جمعه شیراز دعوت به تقوا را مأموریت اصلی انبیا و ائمه بیان کرد و اظهار داشت: اگر مسئله امامت و رهبری بعد از پیامبر مشخص نبود رسالت معنا و کاربردی نداشت و راه انبیا با ختم رسالت تمام نمی‌شود و همه‌ پیامبران جانشین‌هایی داشتند و پیامبر اسلام(ص) زمانی دین را کامل کرد که جانشین مشخص کرد.
امام جمعه موقت شیراز با بیان کرد: شیعه معتقد است امام باید معصوم باشد و طبق حدیثی از پیامبراسلام(ص) که در کتاب‌های معتبر سنی و شیعه نوشته شده است، پیامبر فرموده که بعد از من 12امام می‌آید و علمای اهل سنت این موضوع را انکار نمی‌کنند.
رضوی اردکانی افزود: امامت چیزی نیست که کسی آن را خلق کند، امام باید معصوم باشد تا مردم را به بیراهه نبرد و محکم‌ترین دلیل در قرآن برای اثبات معصوم بودن ائمه، آیه تطهیر است.
وی در مورد انتخاب شهردار برای شهر شیراز اظهار داشت: نباید شورای شهر فرد ضعیف، ناتوان، بی‌دین و بی‌تخصص را برای سمت شهرداری شهر شیراز انتخاب کنند، پس باید برای انتخاب این سمت دقت لازم انجام شود. 
امام جمعه موقت شیراز با گرامیداشت سالروز برگزاری نخستین نمازجمعه به امامت آیت‌الله طالقانی گفت:  در 900نقطه در سراسر کشور نماز جمعه برگزار می‌شود و در استان فارس 77نقطه استان هم  نمازجمعه برقرار است و این از برکات نظام جمهوری اسلامی است.
وی با اشاره به خدمات ارزنده آیت‌الله مشکینی بیان کرد: این عالم بزرگوار منشا خیرات بسیاری شده‌اند و از ایشان کتاب‌های آموزنده‌ای به یادگار مانده است. 
رضوی اردکانی عنوان کرد: باید برای مردم کار ایجاد کرد و اشتغال‌زایی باید مورد توجه مسئولان و دست‌اندرکاران قرار گیرد و فنی‌ و حرفه‌ای می‌تواند پایه‌ خوبی برای اقتصاد مقاومتی باشد.
امام جمعه موقت شیراز در مورد روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه گفت: استان فارس به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) شناخته شده است؛ زیرا بیشترین امام زادگان در استان فارس قرار دارد و این استان میزبان حرم مطهر فرزند امام موسی‌بن جعفر(ع) یعنی شاهچراغ است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی