[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

لاریجانی: ۹۰ درصد تحریم‌های مصوبه جدید امریکا، در حال حاضر موجود است، روزنامه شیراز نوین

انتخاب: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در تصویب تحریم‌های جدید به دنبال عصبانی کردن ایران است.
علی لاریجانی در برنامه اشاره که از شبکه خراسان رضوی پخش شد، اظهار کرد: چند سال پیش آمریکا و کشورهای اروپایی علیه ایران متحد شده بودند و ایران در این شرایط پا به مذاکرات هسته‌ای گذاشت و موفق شدیم برخی تحریم‌ها و اجماع جهانی علیه ایران را بشکنیم.
وی افزود: در حال حاضر ایران و روسیه و نیروهای مقاومت ضربه‌های کاری به تروریست‌ها زدند و کمر داعش شکست و آمریکا و اسرائیل وقتی با این موضوع مواجه شدند نتوانستند تحمل کند هم مشکلات نفتی ایران حل شود و هم تروریست‌ها شکست بخورند و تلاش می‌کنند با یک عصبیت این موفقیت‌ها را از بین ببرند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در مصوبه اخیر تحریم‌های خود به دنبال این است که شیب سرمایه گذاری به سمت ایران را از بین برده و ایران را نیز عصبی کند تا به اهداف خود برسد.
لاریجانی بیان کرد: رسانه‌ها باید حد و اندازه این مصوبه را درست ترسیم کنند و وقتی این تحریم‌ها را تحلیل می‌کنیم، می‌بینیم ۹۰درصد آنها در حال حاضر موجود است و حالا آن را قانونی کردند.
وی اظهارکرد: البته کمی پیاز داغ تحریم‌ها را زیاد کرده اند و قبلا سپاه قدس تحریم بود و حالا سپاه پاسداران هم اضافه شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: صدا و سیما و رسانه‌ها نباید اضطراب ایجاد کنند و نباید در دام تبلیغاتی آمریکایی‌ها بیفتیم.
لاریجانی بیان کرد: ما آماده مقابله با این تحریم‌ها هستیم و یک ماه است روی یک طرح مشخصی کار کردیم زیرا پیش بینی می‌کردیم این کار انجام شود و فوریت آن هم در مجلس تصویب شده است، کمیسیون امینت ملی هم از شنبه به صورت ویژه این طرح را بررسی خواهد کرد.
وی در ادامه به عملکرد دولت اشاره کرد و گفت: دولت توانست برخی آشفتگی‌ها را سامان دهد که از جمله آنها می‌توان به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد.
لاریجانی تصریح کرد: دولت توانست تورم را کنترل کند که شاخص‌های بین المللی نیز این مهم را نشان می‌دهد؛ اما در حوزه خروج از رکود توفیقات زیادی نداشتند.
رئیس مجلس گفت: مهم‌ترین موضوع این است که باید برای ۱۰سال به صورت مجاهدانه کارها انجام شود اما دولت فعلی شتاب کمی برای پیشبرد امور داشت.
پرداخت یارانه‌ها به شیوه فعلی معقول نیست
وی در ادامه تصریح کرد: پرداخت یارانه‌ها به شیوه فعلی نه معقول و نه امکان پذیر است و از ابتدا نیز قرار نبود اینگونه عمل شود.
لاریجانی گفت: برای ساماندهی به موضوع تصمیم گرفتیم یارانه اقشار تحت پوشش نهادهای خدماتی را افرایش دهیم که البته این موضوع نباید باعث تنبلی و عدم اشتغال شود.
رئیس مجلس تاکید کرد: دولت نیز اصلاح در پرداخت یارانه‌ها را شروع کرده است که البته اشکالاتی وجود دارد و باید رفع شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: لجبازی آمریکا در منطقه نشان می‌دهد ما درست حرکت می‌کنیم و نباید مضطرب شویم و به لطف خداوند و تدابیر رهبری جایگاه ایران هر روز در منطقه بهتر می‌شود.
لاریجانی بیان کرد: تحریم‌های جدید تنها مربوط به ایران نیست و به روسیه نیز مربوط می‌شود زیرا ایران و روسیه توانستند ضربه کاری به تروریست‌ها بزنند.
رئیس مجلس اظهارکرد: این تحریم‌ها نباید حواس ما را پرت کند و می‌توانیم با تکیه بر اقتصاد مقاومتی از این شرایط عبور کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی