[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فارس: دوربین، تخلفات رانندگی را کاهش داد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان فارس با بیان اینکه امروزه شاهد هستیم بیشترین تلفات رانندگی شیراز در بولوار صدرا رخ می‌دهد، گفت: با توجه به اینکه مسئولان این شهر جدید از نصب دوربین ثبت تخلفات خبر می‌دهند، ولی تاکنون هیچکدام از این دوربین‌ها در اختیار پلیس قرار نگرفته و هر روز آمار تصدفات این منطقه در حال افزایش است.
سرهنگ مصطفی عباسی در گفت وگو با خبرنگار شیرازنوین با اشاره به اینکه از زمان نصب دوربین در اکثر نقاط کلان‌شهر شیراز تمامی تخلفات به صورت شبانه روزی ثبت می‌شود، اظهار داشت: در شیراز روزانه به طور میانگین بین ۵هزار و ۵۰۰ تا ۷هزار مورد قبض جریمه برای راننندگان متخلف صادر می‌شود و این در حالی است که کمتر از ۴هزار مورد آن از طریق دوربین انجام می‌شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان فارس با اعلام اینکه براساس آمارها به طور میانگین سرعت رانندگی در شیراز بین 20 تا 22کیلومتر کاهش یافته است، گفت: از زمان نصب دوربین‌ها در معابر‌های پرتردد، با کم شن سرعت راننندگان تعداد تصادفات نیز کاهش یافته است.
رئیس راهنمایی و رانندگی استان فارس آمار کاهش تعداد تصادفات و کشته شدگان حوادث ترافیکی در استان را مهم توصیف کرد وگفت: امروزه با تلاش شبانه روزی نیروهای پلیس و با حمایت دستگاه‌های مربوطه استان موجب شده پلیس استان فارس بتواند رتبه دوم کشوری را در امر کاهش تصادف نوروزی را به دست بیاورد.
عباسی در توضیح بیشتر کسب این عنوان کشوری افزود: با توجه به اینکه امسال در نوروز 96 تعداد تصادفات و کشته شدگان حوادث رانندگی در فارس کاهش یافت، موفق شدیم پس از استان آذربایجان شرقی به عنوان استان برگزیده در امر کاهش تصادفات جایگاه دوم کشوری را به دست آوریم که این مهم به دلیل همکاری مسئولین و رانندگان استان فارس صورت گرفته است.
این مقام انتظامی گفت: امروزه اکثر مسئولین دستگاه‌های استان برای کاهش تصادفات از حالت جزیره‌ای عمل کردن خارج شده و با حمایت‌های بیشتر آنان تلاش داریم فرهنگ رانندگی را در استان افزایش دهیم.
عباسی با اشاره به تعداد تصادفات اعلام شده به پلیس 110 گفت: به طورمیانگین در استان فارس بین 450 تا 550تصادف به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش می‌شود که از این تعداد کمتر از 400مورد در شیراز رخ می‌دهد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان فارس یکی از معابر حادثه‌ساز شهر شیراز را محور شهرک گلستان تا صدرا اعلام کرد و افزود: در این محور در بحث ایمنی و کنترل تخلفات با توجه به نداشتن متولی خاص با مشکلاتی مواجه هستیم و تصادفات منجر به فوت بسیاری در این محور روی می‌دهد.
بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی، پس از وقوع تصادف خسارتی، رانندگان خودروهایی که در تصادف نقش داشته اند باید بی درنگ خودرو خود را به منتهی علیه سمت راست هدایت کنند تا موجب ترافیک و راه‌بندان نشوند.
این مقام مسئول ادامه داد: توقف در محل تصادف علاوه بر ایجاد ترافیک، خطر تصادف و برخورد دیگر خودروها با خودروهای متوقف شده را نیز به دنبال دارد و چنانچه رانندگان از جا به جایی خودرو خود خودداری کنند پس از حضور پلیس اعمال قانون خواهند شد.
وی اظهار کرد: در حال حاضر بیمه تا سقف 70میلیون ریال بدون نیاز به کروکی پلیس پرداخت هزینه می‌کند و چنانچه طرفین تصادف توافق کنند و راننده مقصر نیز تقصیر خود را بپذیرد می‌توانند برای دریافت خسارت به شرکت‌های بیمه مراجعه کنند. عباسی گفت: رانندگان همچنین می‌توانند قبل از جا به جا کردن خودرو خود در تصادفات، اقدام به تهیه فیلم و عکس از صحنه تصادف کنند تا در زمان حضور پلیس به اعلام نظر از سوی پلیس کمک کند.
وی در بخش دیگر سخنان خود به موضوع ترافیک ابتدای بولوار صدرا اشاره کرد وگفت: با توجه به اینکه این پروژه از پیشرفت چشمگیری برخوردار است، ضروریست در سه شیفت انجام شود تا در موعد اعلام شده به بهره‌برداری برسد. این در حالی است که ماموران پلیس در ایام تعطیل برای بازگشایی معابر به صورت 24ساعته در مکان حضور دارند.

عبدالناصر عسکری
۱۳۹۷/۱۰/۰۲

رونوشت : با سلام خدمت جناب عالی و عرض سپاس از زحماتی که برای اعتلا و ارتقای منطقه ی نه کشیده و می کشید. حقیر از ساکنان اولیه ی شهرک فرزانگان به سهم خودم از زحمات شما و همکارانتان کمال تشکر را دارم.شنهاد کوچکی هم داشتم که اگر مقبول افتد موجب امتنان وافر خواهد بود و آن این است که :حال که به همت شهرداری محترم منطقه ی نه ,بلواری به زیبایی بلوار نارنج و فرزانگان ساخته و تزیین شده است آیا حیف نیست این زحمات توسط یک عده آدم نمای بی توجه به حقوق شهروندی تحت الشعاع قرار گرفته و با پارک خودرو در ژیاده روها به صورت نامتعارف و تجاوزگرانه موجب سد راه پیاده روها گردد؟! خواهشمندم با توجه به مهم بودن این مساله خصوصا در فصول بارندگی با هماهنگی راهنمایی و رانندگی این حق شهروندی را اعاده و تجاوز گران را به رعایت حقوق سایر شهروندان ملزم نمایید.٭پیشنهاد دیگری که به نظرم می رسد ِوضعیت نا به هنجار پل هایی است که هر کسی به سلیقه ی خود جلو خانه اش در کوچه و خیابانهای شهر و شهرک درست کرده است !خواهشمندم با یک گذر از این کوچه ها و خیابانها خودتان به عمق فاجعه واقف شوید٭مساله بعدی به افراد بی توجهی مربوط می شود که درب های حیاط خود را به طور غیر قانونی در پیاده روها باز نموده اند و هنگام باز شدن درب حیاط سد راه سایران می گردند !مگر درب حیاط نباید رو به داخل حیاط باز شود نه در پیاده رو !با سپاس فراوان فعلا کافی است .به امید توفیقات روز افزون شما خادمان جامعه.

رضا عصایی
۱۳۹۷/۰۵/۱۱

جدا از هرگونه تدبیری حضور مامور بصورت شکسته وقت و گاهگاهی در پیچ خیابانها و بخصوص پشت پیچ ورودی صدرا و خلیج فارس فقط غافلگیری و آماده گیری برای صدور جریمه میباشد و لازمه برای بهبودی در رانندگیها و صحیح بودن اعمال قانونیش حضور دائم و قابل رؤیت مامور در مسیر گلستان به صدرا که همراه با اصلاح ودرست کردن خرابیهای زیاد کف جاده و آسفالت و خط کشی ونصب سرعت گیرهای صحیح و رنگی هست میباشد

لیلا قریشی
۱۳۹۶/۰۹/۱۱

باسلام.روز پنج شنبه 9آذر 96 تقریبا ساعت 19 خیابان حد فاصل درمانگاه فرهنگیان وپل حر در حال تردد بودم و سمت راست خیابان خلوت و بر عکس لاین چپ شلوغ. در این حال خودرو پراید مشکی از خط خودش با سرعت بیرون امده وروبروی ما با سرعت خودش رو در لحظه اخر جا داد .مرگ رو به وضوح دیدم .خواهش میکنم این مورد بررسی بشه یا برای امنیت این خیابان تدبیری لحاظ بشه.ممنون

ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی