[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

۸۲ منطقه گردشگری فارس معطل سرمایه‌گذار، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یارانه همه سرمایه گذارانی که تسهیلات بانکی خود را با معرفی این سازمان دریافت کرده اند و پروژه آنها به بهره برداری رسیده، پرداخت شده است.
سعید شیرکوند شامگاه چهارشنبه در نشست هم اندیشی سرمایه گذاران و فعالان گردشگری استان فارس افزود: یکی از شرط‌های اخذ تسهیلات آن است که مالکیت سرمایه گذارها در زمین و موافقت اصولی محرز باشد و دریافت کنندگان تسهیلات هیچ گونه معوقه‌ای به سیستم بانکی نداشته باشند.
وی گفت: بر اساس تفاهم نامه بانک‌ها و صندوق توسعه ملی می‌بایست علاوه بر تایید اهلیت سرمایه گذار، پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مورد نظر به بالای 40درصد برسند تا از مزایای طرح حمایت از سرمایه گذاران میراث فرهنگی برخوردار شوند. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس نیز در این نشست گفت: هم اینک 133مهمانپذیر در سطح استان فارس فعال است و بسیاری از این مهمانپذیرها قابلیت تبدیل به هتل‌های درجه یک و دو را دارند. 
مصیب امیری افزود: با توجه به کمبود فضای اقامتی در چشم‌انداز توسعه استان، می‌طلبد روند دریافت تسهیلات تاسیسات گردشگری با توجه خاصی صورت گیرد.
چهار هتل پنج ستاره به‌زودی در فارس به بهره‌برداری می‌رسد
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس نیز در این نشست گفت: به زودی چهار هتل پنج ستاره در فارس به بهره برداری می‌رسند. 
امین قاسمی افزود: هم اینک افزون بر 79هتل و هتل آپارتمان با ظرفیت 15هزار و 900تخت در استان فارس فعال است. 
وی اظهار کرد: در راستای توسعه زیر ساخت‌های گردشگری این استان، هشت هتل سه ستاره، یک هتل دو ستاره، سه هتل تک ستاره، 9سفره خانه سنتی، 22مجتمع گردشگری، هشت مرکز سرگرمی و تفریحی و 25مورد سایر تاسیسات گردشگری در دست ساخت است.
این مقام مسئول گفت: 86منطقه نمونه گردشگری مصوب در فارس وجود دارد که چهار مورد از این مناطق نمونه دارای سرمایه گذار هستند.
سمن‌ها در بهبود فضای کسب و کار صنعت گردشگری ایفای نقش کنند
معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در نشست هم اندیشی با نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد (سمن) استان فارس و بانوان فعال در عرصه گردشگری گفت: انتظار است که سمن‌ها به عنوان ایده دهنده و موثر در بهبود فضای کسب و کار صنعت گردشگری نقش ایفا کنند. 
شیرکوند افزود: دولت تدبیر و امید، معتقد به حمایت از سازمان‌های مردم نهاد است و این سازمان‌های مردمی می‌بایست با فرصت پیش آمده برای فعال‌ترشدن و فرهنگ‌سازی در ایجاد زیرساخت‌های تاسیسات گردشگری تلاش دوچندان کنند. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس نیز در این نشست با اشاره به اهمیت آموزش و فرهنگسازی در اعتلای فرهنگ گردشگری در جامعه گفت: این اداره کل تفاهم نامه‌ای با اداره کل آموزش و پرورش استان در این زمینه منعقد کرده است و کتاب‌هایی برای کودکان تا سن هشت سال با عنوان‌هایی مانند کودک و صنایع دستی، کودک و میراث فرهنگی و کودک و گردشگری منتشر کرده است. 
امیری با اشاره به فعالیت 30سازمان مردم نهاد فعال در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس افزود: در 6ماه گذشته، سه نشست با حضور اعضای فعال این سمن‌ها برگزار شده است. 
وی بیان کرد: این اداره کل از هرگونه پیشنهاد و ایده در ایجاد اشتغال پایدار حوزه گردشگری استقبال می‌کند. 
در این نشست، نمایندگان هفت سازمان مردم نهاد از انجمن فعال بانوان در صنایع دستی و گردشگری، مدیر انجمن میراث فرهنگی شهرستان مرودشت، نماینده انجمن باربد جهرم، دبیرکل انجمن دوستداران حافظ، مدیر انجمن سپید پارس و دبیرخانه فرهنگ جاودان به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند. 
آسان سازی روندی سرمایه گذاری، فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب در گردشگری روستایی، رفع مشکلات مالی سازمان‌های مردم نهاد و ساماندهی آنها از جمله مطالب مطرح شده از سوی فعالان این تشکل‌ها بود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی