[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

خواست ما از رسانه ملی توجه به صنعت گردشگری است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - محمود شبان سروستانی

 Mahmood.shaban39@gmail.com

مراسم افتتاح 157پروژه صدا و سیمای فارس شامل ۱۱۹پروژه فنی، ۱۱پروژه تولید سیما، ۴پروژه تولید صدا، ۱۸قطعه تولید موسیقی و ۵پروژه پشتیبانی، روز پنجشنبه و با حضور استاندار فارس، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی و مدیرکل صداوسیما و ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سالن شهید رکنی مرکز فارس برگزار شد.
در آیین افتتاح پروژه‌های فنی، تولیدی و پشتیبانی صداوسیما مرکز فارس از ۱۵۷پروژه بهره برداری شد که از جمله آن اتاق فرمان استودیوی شبکه فارس در حرم احمدبن موسی شاهچراغ(ع) با هزینه‌ای بالغ بر 23میلیارد ریال می باشد. همچنین با تقویت ایستگاه خرمنکوه شهرستان‌های استهبان، داراب، فسا، مرودشت و جهرم تحت پوشش بهتر شبکه استانی فارس قرار خواهند گرفت. این امکانات شامل 31ایستگاه و 50فرستنده دیجیتال تلویزیونی می‌باشد. سنکرون و همسان سازی فرکانس ۶۶۶کیلوهرتز رادیو استانی در ایستگاه رادیویی دهنو فارس را به عنوان اولین استان کشور مطرح می‌ کند که در هیچ منطقه آن نقطه کور پوشش رادیویی وجود نخواهد داشت و از این پس مردم شهر‌های آباده، داراب، لار و لامرد که پیش از این مشکل ارتباطی داشتند، می‌توانند روی موج 666کیلوهرتز در تمام نقاط فارس رادیو شیراز را بشنوند. 
استاندار فارس در مراسم افتتاح 157پروژه فنی، تولیدی و عمرانی صدا و سیمای مرکز فارس با بیان اینکه فارس خیلی نیاز به معرفی ندارد، افزود: این استان پایه اصلی تمدن ایران، بلکه جهان و سومین حرم اهل بیت در ایران اسلامی است.
افشانی فارس را اولین استان ادبی ایران و جهان خواند که در آن نخبه‌های ادبی و هنری خفته اند و گفت: در جهان کمتر شهری با این داشته‌ها یافت می‌شود هرچند که دیگر شهرهای استان فارس هم همین شاخصه را دارا هستند.
او با بیان اینکه رسانه‌ها نقشی بسیار بارز در همه امور زندگی انسان‌ها بازی می‌کنند، افزود: مهمترین نقش رسانه تعلیم و تربیت است و رسانه‌ای در این مسیر موفق است که سرعت، صحت و امانتداری داشته باشد؛ زیرا برای مردم این فاکتورها بسیار با اهمیت است.
استاندار فارس با تاکید بر اینکه رسانه‌هایی می‌توانند دست بالا را داشته باشند که اطلاعات را صحیح و سالم برسانند، افزود: این روزها با توجه به اینکه روستاهای استان هم دارای اینترنت پر سرعت شده اند، کار صدا و سیما سخت‌تر شده است و عملا اینترنت یک رقیب برای این رسانه محسوب می‌شود.
افشانی رسانه را هویت ساز و فرهنگ ساز عنوان کرد و گفت: ما باید به فرزندانمان بیاموزیم که دارای فرهنگی غنی و تمدنی بسیار با ارزش و با قدمت هستیم و این ممکن نیست مگر با رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما.
نماینده عالی دولت در استان فارس در ادامه خطاب به عسکری رئیس رسانه ملی گفت: ما یک پیشنهاد و خواسته داریم؛ با عنایت به اینکه صنعت گردشگری یکی از پرسودترین صنعت‌هاست و عامل رشد و اشتغال است، به گونه‌ای که به ازای هر یک میلیون نفر توریست یک و نیم میلیارد دلار درآمد حاصل می‌شود، آن هم با هزینه کم و فارس هم در این زمینه کم نظیر است، ایجاد شبکه گردشگری در کشور به مرکزیت فارس را خواستاریم.
استاندار فارس در ادامه به رشد گردشگر در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: رشد کمی گردشگر نسبت به دولت پیشین 222درصد بوده است و امسال هم نسبت به سال قبل 33درصد افزایش داریم و این درحالی است که در افق 1400 باید در سال، 20میلیون توریست از ایران دیدن کند.
عبدالعلی علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیمای کشور هم در پایان با بیان اینکه امروز کشور در جنگی تمام عیار در زمینه فرهنگی قرار دارد، افزود: در مقابل ماهواره‌ها و فضای مجازی دارای قانون و مقررات کافی نیستیم تا بتوانیم از خوبی‌های آن بهره ببریم.
وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها نقش فوق العاده‌ای در دنیای ارتباطات کنونی دارند که شرایط جدیدی را رقم زده اند، افزود: به همین دلیل آسیب‌های این ابزار ادامه دارد 
رئیس صداوسیما کاهش آسیب‌های فضای مجازی را ماموریت این مرکز فارس دانست و گفت: مقابله با شبیخون فرهنگی مسیری برای درخشش استان فارس است و مرکز صداوسیما استان توانایی صیانت از خانواده ها، نوجوانان و جوانان را دارد.
وی ویژگی‌های صداوسیما فارس را برشمرد و با تصریح اینکه مرکز یادشده باید مرجعیت خود را حفظ کند، افزود: فرهنگ و هنر استان فارس به عنوان شاخص این مرکز باید در اولویت قرار گیرد در نتیجه فارس در تراز ملی با تولیدات فرهنگی و هنری می‌تواند در صدر مراکز استانی خود را مطرح سازد. این در حالیست که صدا و سیمای فارس این توانمندی را دارد در زمینه گردشگری به قطب تولیدات تلویزیونی و رادیویی تبدیل شود.
رئیس رسانه ملی با بیان اینکه رقابت نابرابری در مقابل رسانه‌ها را تجربه می‌کنیم که جنگ نرم فرهنگی را در پی داشته است، افزود: متاسفانه در حال حاضر، دنیای استکبار دارای دست برتر در رسانه هاست و ما میان این میدان مبارزه اگر نتوانیم با قدرت حضور یابیم لطمات بسیاری متوجه کشور می‌شود.
علی عسکری از برداشته شدن محدودیت‌ها در زمینه فناوری در حوزه رادیویی در استان فارس خبر داد و افزود: پیش از این دریافت فرکانس شبکه‌های رادیوFM در خارج از محدوده شهرستان‌های فارس با مشکل رو به رو بود که با تلاش کارشناسان و نیروهای بومی این معضل رفع شده است و می‌توان این مرکز را پیشگام آن دانست.
رئیس سازمان صدا و سیما، فارس را در تولید پویانمایی مرکزی بی نظیر ارزیابی کرد که با سرمایه گذاری در زمینه نیروی انسانی نخبه می‌تواند برندهایی چون برنامه سازی برای نوجوانان، استفاده از شرکت‌های دانش بنیان، ساخت برنامه‌هایی برای معرفی اسوه‌ها که در فارس بسیار زیاد است و ساخت برنامه برای جذب سرمایه گذار در بخش‌های صنعت و کشاورزی که فارس در این زمینه ظرفیت بالایی دارد را برای خود و به نام خود ایجاد کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی