[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

احمدی امام جمعه مرودشت: خدمت به مردم نمونه عالی ولایتمداری است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- حمیدمعینی

به مناسبت آغاز دهه کرامت و هفته بزرگداشت اقامه نماز جمعه، امام جمعه مرودشت ضمن بازدید از بیمارستان شهید مطهری شهرستان مرودشت، با پرسنل این بیمارستان ملاقات نمود.
به مناسبت فرا رسیدن دهه کرامت و بزرگداشت هفته اقامه نماز جمعه، حجت الاسلام والمسلیمن قنبر علی احمدی به همراه حجت محمدی رئیس ستاد نماز جمعه مرودشت و تعدادی از اعضای ستاد نماز جمعه، ضمن بازدید از بیمارستان شهید مطهری شهرستان مرودشت با پرسنل این بیمارستان نیز ملاقات نمود.
در این دیدار حجت الاسلام والسملیمن قنبر علی احمدی امام جمعه مرودشت ضمن حضور در محل دفتر ریاست بیمارستان شهید مطهری مرودشت و تبریک به مناسبت اغاز دهه کرامت از زحمات پرسنل مدیریتی این بیمارستان تشکر و قدردانی نمود.
احمدی یکی از نمونه‌های بحثآتش به اختیار در مراکز درمانی و دولتی در سطح کشور و شهرستان را در بعد مسائل فرهنگی ذکر نمود و افزود: آتش به اختیار فرهنگی در مراکز درمانی می‌تواند موجب نشاط فکری و خلاقیت‌های ذهنی و عملی گردد.
خطیب جمعه مرودشت یکی از رموز موفقیت مدیران را رفاقت با پرسنل خود و زیردستان عنوان کرد و افزود: مدیران توانمند همواره می‌توانند با طرح ریزی رفاقت با کارکنان خود علاوه بر پیشرفت منسجم‌تر کارها در عالم رفاقت و دوستی نقاط ضعف و قوت آنان را نیز گوشزد نمایند.
احمدی در ادامه لج بازی و اسیر حاشیه شدن را از دلایل از بین رفتن وجدان کاری دانست و افزود: چنانچه در اداره یا ارگانی مدیران وکارکنان خود را اسیر حاشیه‌ها و اختلافات سلیقه‌ای نمایند، نه تنها پیشرفتی در کار‌ها حاصل نمی‌گردد، بلکه وجدان کاری نیز از بین رفته و پرسنل مربوطه نیز توان و روحیه خود را نیز از دست خواهد داد.
احمدی بهترین ولایتمداری عملی را در مراکز درمانی خدمت رسانی مناسب به مردم در بحث درمان آنان عنوان کرد و افزود: خوشبختانه یکی از وزیران موفق دولت اعتدال وزیر محترم بهداشت و درمان و پزشکی می‌باشد که به صورت شبانه روزی در جهت خدمت به بیماران و حل مشکلات حوزه سلامت فعالیت‌های مفیدی را داشته است و این خود به عنوان یک نمونه از التزام عملی به ولایت فقیه مطلقه نیز می‌باشد.
در ادامه این دیدار دکتر سید محمد علی موسوی رئیس بیمارستان مرودشت ضمن تشکر از حضور نماینده ولی فقیه در این بیمارستان یکی از طرح‌های موفق در سطح کشور را طرح تحول سلامت توسط وزارتخانه بهداشت و درمان ذکر کرد.
موسوی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود و پرسنل بیمارستان شهید مطهری مرودشت بیان داشت: این بیمارستان به عنوان پیشانی و قطب شمال فارس می‌باشد که با توجه به نزدیک بودن به مرکز استان و ارائه خدمات پزشکی مطلوب توسط متخصصان آن هر روزه شاهد مراجعه تعداد زیادی از بیماران و از سراسر استان و حتی استان‌های همجوار می‌باشد.
رییس بیمارستان مرودشت در ادامه مطالب خود ذکر کرد: هیچ دردی بالاتر از این نیست که خداوند توفیق خدمت رسانی به مردم را از انسان بگیرد و به دنبال آن نیز هیچ رحمتی بالاتر از این نیست که خداوند توفیق خدمت رسانی به خلق الله را نصیب افراد نماید.
موسوی هدف کلی خود و همکاران و پرسنل بیمارستان شهید مطهری را خدمت رسانی مطلوب به بیماران ذکر نمود و عرضه داشت: هیچ فرد عادی و بدون مشکل و درد برای رفع بیکاری و سرگرمی خود وارد بیمارستان نمی‌شود؛ بنابراین عمده مراجعه کنندگان به بیمارستان و مراکز درمانی دارای مشکل و بیماری بوده وخدمت رسانی مطلوب را در کنار توکل بر خدای متعال و صبر و بردباری را لازمه موفقیت در این مسیر دانست.
وی در خصوص فحاشی نمودن یک عده از مراجعه کنندگان بیمارستان جهت دریافت نوبت پزشکان متخصص یا عمومی عنوان داشت: در مسیر خدمت رسانی مطلوب و بهینه به بیماران باید صبر و سعه صدر داشت؛ چرا که یقیناً مراجعین دارای مشکل بوده و چنانچه خدمت رسانی مطلوبی به آنان ارائه نگردد نه تنها هیچ خدمتی به ایشان نشده، بلکه دردی به درد‌های آنان نیز افزوده شده است.
در ادامه نیز حسن مشایخ مدیر داخلی بیمارستان شهید مطهری مرودشت از نصب سر در جدید بیمارستان در آینده نزدیک با کمک دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد و افزود: سر در فعلی بیمارستان مطهری شهرستان مرودشت، به عنوان دومین شهر بزرگ استان، شایسته این بیمارستان نمی‌باشد و در تلاش هستیم تا بتوانیم در صورت فراهم نمودن بودجه مناسب با کمک دانشگاه علوم پزشکی شیراز یک سر در جدید و مناسب را در آینده نزدیک نصب نماییم.
مشایخ یکی از رویکرد‌های جدید این پرسنل مدیریتی را در جهت خدمت رسانی مطلوب‌تر به بیماران تهیه فرم‌های نظر سنجی و توزیع آن توسط پرسنل و مدیریت بیمارستان بین بیماران و همراهان آنان در جهت رفع کمبود‌ها و کاستی‌های موجود ذکر کرد که با این روش تاکنون منشا تحولات گسترده‌ای در حوزه درمانی و خدمات رسانی مناسب به بیماران بوده ایم و تلاش خواهیم نمود تا رضایت کامل بیمار و همراهان آنان را دریافت نماییم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی