[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

صد حرفه‌آموز مرکز فنی و حرفه‌ای استهبان شاغل شدند، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استهبان گفت: بیش از 100نفر از حرفه آموزان این مرکز در یک سال گذشته بر اساس اذعان حرفه آموزان مشغول به کار شده اند.
مهندس مهدی افخم پنجشنبه افزود: راه اندازی مرکز مشاوره شغلی در این مرکز، دیگر اقدام مهمی است که برای خدمت به فارغ التحصیلان و حرفه آموزان صورت گرفته که علاوه بر ارائه مشاوره شغلی کاملا رایگان به متقاضیان در نوع خود منحصر به فرد است.
وی ادامه داد: تهیه بانک اطلاعاتی شغلی و شناسایی بیش از 260فرصت شغلی تازه در سطح شهرستان که با محوریت این مرکز صورت گرفته، شاخص‌ترین فعالیتی است که این مرکز طی یک ساله اخیر صورت داده است و از آن می‌توان به عنوان یک نقطه عطف یاد کرد.
افخم گفت: در جمع آوری این بانک اطلاعاتی جمعی از دانشجویان، استادان و مسئولان نیز همکاری داشته اند که جای تقدیر دارد؛ چرا که بر مبنای شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل مد نظر رهبری انجام شده است.
وی در ادامه بیان داشت: براساس شاخص‌های ارزشیابی سازمان فنی و حرفه ای، مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استهبان از حیث آموزش‌های خود در سطح روستاها نیز از بین 51مرکز حائز رتبه نخست در استان فارس شده و به عنوان نماینده استان در کشور نیز شناخته می‌شود.
مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استهبان افزود: در حال حاضر نزدیک به ۲هزار نفر در 70رشته مختلف، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در این مرکز فرا می‌گیرند که از این تعداد 40درصد حرفه آموزان را بانوان و 60درصد را آقایان تشکیل می‌دهند.
افخم ادامه داد: سیاست سازمان فنی و حرفه‌ای در حال حاضر با توجه به خیل فارغ التحصیلان دانشگاهی گسترش آموزش‌ها به سطح دانشگاه هاست و تعامل مناسبی نیز بین این مرکز آموزشی با دانشگاه‌های سطح شهرستان در جریان است و بخش عمده حرفه آموزان فنی و حرفه‌ای استهبان را فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان تشکیل می‌دهند.
افخم با اشاره به اینکه ارائه آموزش با کیفیت رسالت خطیر مراکز فنی و حرفه‌ای است، گفت: در حال حاضر با بهره گیری از ۲۲نفر کادر اداری و آموزشی قصد داریم برای رفاه حرفه آموزان فضای آموزشی را در مساحتی بیش از هزار متر مربع گسترش دهیم که در صورت تامین اعتبارت لازم، این رویداد تا پایان سال جاری محقق خواهد شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی