[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

راه‌اندازی دفتر ارائه خدمات ثبتی و پستی در اتاق بازرگانی شیراز، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: دفتر ارائه خدمات ثبتی و پستی، با هدف ارائه خدمات مطلوب به بخش خصوصی فارس، تسهیل کارها، کاهش زمان انجام فرآیندها و نزدیک شدن اتاق بازرگانی شیراز به استاندارد اتاق‌های دنیا در اتاق بازرگانی این شهر افتتاح و راه اندازی شد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز، پنجشنبه در آیین افتتاح این دفتر افزود: امروز بخش خصوصی ما برای پیگیری امور خود باید در اداره‌های مختلف حضور یابد که این کار سبب اتلاف وقت بسیار و طولانی شدن فرآیند پاسخگویی به تقاضا و مطالبات بخش خصوصی می‌شود.
جمال رازقی افزود: هم اینک در دنیا این اتاق‌های نسل چهارم هستند که خدمات فناورانه مناسب ارائه می‌دهند و یکی از الزامات این اتاق‌ها انجام فرآیند ثبت شرکت در اتاق‌های بازرگانی است؛ چرا که در دنیا فعالان بخش خصوصی عضو اتاق بازرگانی هستند و عمده کارهای خود را از طریق این اتاق‌ها پیگیری می‌کنند.
وی ادامه داد: حرکت ما در اتاق بازرگانی شیراز بر اساس میل به اتاق‌های نسل چهارم و ارائه خدمات بر اساس استاندارد‌های جهانی است که امیداوریم دستگاه‌های دولتی این استان در این زمینه به ما کمک کنند.
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز هم گفت: یکی از مشکلات اساسی بخش خصوصی در آغاز هر فعالیت اقتصادی، مدت زمان ثبت شرکت و اخذ مجوز برای شروع کار است که متاسفانه زیرساخت‌ها در این زمینه در کشور مناسب نیست.
محمد صادق حمیدیان افزود: همین مسئله سبب شده که رتبه کشورمان در فضای کسب و کار و در نتیجه جذب سرمایه گذاری خارجی پایین باشد.
وی بیان کرد: اگر این فرآیند به نحو صحیح و اصولی انجام شود، ارتقای سطح دانش کاربران و کاهش زمان فعالیت در کشور را به دنبال خواهد داشت. حمیدیان در مورد افتتاح دفتر خدمات ثبتی و پستی در اتاق بازرگانی شیراز، اظهار داشت: هم اینک در این مرکز بسیاری از خدمات مورد نیاز از جمله تغییر در ثبت نشان تجاری، اخذ مجوزها، ثبت شرکت و خدمات پستی به اعضای اتاق بازرگانی شیراز ارائه می‌شود.
او افزود: در آینده نیز فعالیت‌های بیشتری از جمله پلمب دفاتر، ثبت علامت تجاری و سایر خدمات اداری محوله به اداره پست در این مرکز عرضه خواهد شد. حمیدیان، فعالیت این مرکز را آغاز فصل جدید خدمات به بنگاه‌های اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار، رشد اقتصادی و جذب سرمایه گذاری خارجی در استان دانست و گفت: این دفتر بسیاری از فرآیندها را کاهش می‌دهد و از میزان مراجعه بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی به بیرون از اتاق بازرگانی نیز کاسته خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی