[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

سومین جلسه کارگروه گردشگری استان فارس با حضور سعید شیرکوند برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

سومین جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس عصر روز پنجشنبه 5مردادماه سال جاری به ریاست شاپور رستمی معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس و دبیری مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی فارس در محل سالن جلسات استانداری فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، در این جلسه که با  حضور سعید شیرکوند معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جلال تاجیک مدیرکل دفتر مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری سازمان میراث فرهنگی، علیرضا اورنگی رئیس سازمان امور اراضی کشور، اصغر رفیعی مدیرکل دفتر حفظ کاربری اراضی کشاورزی سازمان امور اراضی کشور، اعضای کارگروه گردشگری استان فارس و سرمایه‌گذاران فعال در عرصه گردشگری استان فارس تشکیل شد، عمده موانع و مشکلات سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری، از جمله روند فرآیند صدور مجوز، نحوه اخذ تسهیلات بانکی، تغییر کاربری زمین‌های منابع ملی به تأسیسات گردشگری، معافیت پرداخت عوارض توسط سرمایه‌گذاران، اخذ استعلام‌های غیرمرتبط در مراحل اولیه و... توسط مدیران دستگاه های اجرایی استان و سرمایه‌گذاران و متقاصیان سرمایه‌گذاری طرح و  مورد بررسی قرار گرفت.
در همین راستا سعید شیرکوند معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به سیاست‌های دولت در صنعتی شدن گردشگری گفت: دولت یازدهم و دوازدهم نگاه ویژه به جایگاه گردشگری به عنوان یک صنعت پاک، ارزان و ارزآور دارد.
وی افزود: در ادوار گذشته توجه خاصی به گردشگری صورت نگرفته و در حال حاضر برای جبران آن بی‌توجهی بایستی علاوه بر ایجاد زیرساخت‌های استاندارد برای جذب هرچه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی با ارائه مشوق‌های مناسب به سرمایه‌گذاران در این حوزه، از آنها حمایت کرد.
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی با تأکید به سخنان ریاست جمهوری در خصوص توسعه گردشگری و صنعتی شدن آن، افزود: توجه به توسعه گردشگری یکی از راهکارهای اساسی برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور است.
وی در ادامه به ظرفیت‌های استان چهار فصل فارس در برخورداری از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، روستایی، مذهبی و... اشاره و خواستار بهره‌مندی از این موهبت‌ها در توسعه گردشگری استان فارس شد.
شیرکوند در ادامه با اعلام خبر موافقت سازمان میراث فرهنگی کشور با طرح  تعطیل نمودن ۲روز پایان هفته‌ها، تصویب این طرح توسط دولت و دستگاه‌های مربوطه، برای تحرک‌پذیری گردشگری داخلی و یکسان‌سازی زمان سفر در کشور را ضروری دانست.
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی در جهت حمایت از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری و همچنین حفظ امنیت گردشگران، خواستار برخورد قانونی با افراد سودجو و صاحبان خانه‌های مسافر و اقامتگاه‌های بدون مجوز شد.
شیرکوند در پایان سخنان خود وعده اخذ تسهیلات با نرخ سود 14درصد به سرمایه‌گذاران هتل‌های در حال ساخت  از محل صندوق توسعه ملی را داد و  خاطرنشان کرد: با شناسایی و تشخیص کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان فارس، برای ۱۵مورد از هتل‌های دارای پروانه بهره‌برداری استان که ساختمان آنها نیازمند تعمیر و بهسازی می‌باشند نیز تسهیلات بازسازی در نظر گرفته شده است که پس از ارسال معرفی‌نامه از طرف اداره کل اقدامات قانونی برای اخذ این تسهیلات صورت می‌پذیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی