[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

بهره‌برداری از شبکه آب شرب ۱۱۸ روستا در فارس، روزنامه شیراز نوین

بهره‌برداری از شبکه آب شرب 118 روستا در فارس
جهانگیری معاون اول رئیس جمهور:
تصمیمات خوبی در شورای تأمین آب برای بهبود بحران خشکسالی فارس گرفته شده است

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت آبفا روستایی فارس 26طرح آب رسانی روستایی با اعتباری بالغ بر 300میلیارد ریال که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تأمین شده است، در قالب ویدئو کنفرانس مشترک با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و مهندس چیت چیان وزیر نیرو، مهندس افشانی استاندار فارس، مهندس جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مهندس بوستانی مدیرعامل شرکت آبفا روستایی فارس، معاونان، مدیران و مسئولان دیگر در روستای لهراسب شهرستان فیروزآباد به بهره‌برداری رسید. 
دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس گفت: در شورای تأمین آب برای بهبود بحران خشکسالی در فارس تصمیمات مؤثری گرفته شد؛ به گونه‌ای که الان شاهد افتتاح طرح‌های بزرگ آبرسانی روستایی هستیم. 
دکتر جهانگیری افزود: دولت با جدیت دنبال حل مشکلات کم‌آبی در مناطق کم برخوردار است و همه تلاش‌ها در فارس هم به گونه‌ای پیش بینی شده که مشکلات مردم روستاهای این استان در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل شود. 
همچنین در ادامه مهندس چیت چیان وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس گفت: به 2هزار و 900روستای کشور در سال 95 آبرسانی شده که این معادل ده سال کار در ادوار گذشته بوده است. 
استاندار فارس در آیین بهره برداری از این طرح‌ها در محل افتتاح پروژه آبرسانی لهراسب فیروزآباد اضافه کرد: در بهمن94 با دستور دکتر جهانگیری و به صورت ویدئو کنفرانس مشترک عملیات آبرسانی یک هزار روستای استان شروع شد که در سال 95 تعداد 122روستا و در حال حاضر تعداد 118روستای دیگر در ارتباط ویدئو کنفرانس با دکتر جهانگیری افتتاح و از نعمت آب شرب بهره مند شدند که به این ترتیب 240روستا تاکنون با جذب کامل اعتبارات صندوق توسعه در استان به بهره برداری رسیده است. 
در ادامه مهندس افشانی استاندار فارس با اشاره به اینکه این طرح شامل آبرسانی به 118روستا با جمعیتی بالغ بر 63هزار نفر است، افزود: با جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی توانسته ایم در حوزه آب شرب روستایی اقدامات ارزشمندی انجام دهیم. 
مهندس افشانی خطاب به معاون اول ریاست جمهوری افزود: امیدوارم با تخصیص اعتبارات مورد نیاز از محل صندوق توسعه ملی جهت تکمیل و بهره برداری باقیمانده روستاهای هدف گذاری شده اعتبارات قابل ملاحظه‌ای در سال جاری و سال آینده جهت آب شرب روستاهای استان فارس اختصاص داده شود. 
استاندار فارس تصریح کرد: اقدامات ارزشمندی درتوسعه آب روستایی در دولت تدبیر و امید انجام شده است. آب روستایی فارس پیشگام بوده به طوری که شرکت آبفا روستایی استان فارس توانسته در 9روستای شهرستان فیروزآباد بیش از نیاز مردم کار آبرسانی انجام دهد. استاندار فارس افزود: از مهندس چیت چیان وزیر محترم نیرو تقاضا می‌کنم که سد هایقر را نیز به لیست سدهای قابل افتتاح امسال اضافه نمایند. چرا که کاملاً آماده بهره‌برداری بوده و فقط رقمی حدود 300میلیارد ریال اعتبار جهت تملک زمین‌های دریاچه سد لازم می‌باشد. در پایان بوستانی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی فارس با بیان اینکه آبرسانی به روستاهای فارس در چهار سال اخیر 200درصد رشد داشته است، افزود: طی این مدت تعداد 608روستا با 399هزار نفر جمعیت در دولت تدبیر و امید از نعمت آب شرب سالم برخوردار شده‌اند. برای بهره مندی این روستاها، حفر و تجهیز 78حلقه چاه، احداث خط انتقال و شبکه توزیع به طول 875کیلومتر، احداث مخازن زمینی به حجم 26250مترمکعب و برق رسانی به طول 86کیلومتر انجام شده است. بوستانی افزود: در آیین افتتاح امروز نیز با هزینه 300میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای این 118روستا 10حلقه چاه حفر و تجهیز و برق رسانی شده است. 261کیلومتر خط انتقال و بیش از 8370مترمکعب مخزن بتونی احداث گردیده است. 
شایان ذکر است آب شرب این روستاها قبل از افتتاح و بهره‌مندی، عمدتاً به صورت جیره بندی یا با تانکر آبرسانی سیار تأمین می‌شده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی