[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

کمالی: اگر هم می‌بازیم باید با آبرو ببازیم، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش- م. حامد: پس از یک هفته جنجالی، حمیدرضا کمالی توانست با یک پیروزی پرگل خود و تیمش را از زیر فشاری سنگین خارج کند. آنها در قزوین 5 بر 1 طرح و توسعه الوند را شکست دادند و حالا با خیالی راحت‌تر لیگ را ادامه می‌دهند. حریف پنجشنبه آنها، تیم ششم جدول شهرداری ساوه است. ارژن یک حاشیه امنیت کامل از پایین و بالا دارد و حداقل در این هفته در صورت ثبت هر نتیجه‌ای در تمام دیدارها، این تیم شیرازی از رتبه دهمش در جدول تکان نخواهد خورد. حمیدرضا کمالی سرمربی تیم فوتسال لبنیات ارژن شیراز، از مسائل هفته گذشته و شوک‌های نتیجه بخشی که به تیم وارد کرد می‌گوید.
بازی قزوین چطور بود؟
بازی خوبی بود. هر دو تیم نیاز به سه امتیاز بازی داشتند. ولی خب ما به خاطر خودمان و شخصیت تیمی‌مان می‌خواستیم هر طور شده این سه امتیاز را بگیریم. من فکر می‌کنم هر تیم دیگری هم در آن روز روبه‌روی ما بود محکوم به باخت بود. چون واقعاً بچه‌ها از همان ابتدا خوب و منسجم بازی کردند و خیلی خوب هم ادامه دادند و خوب هم بازی را اداره کردند.
فکر می‌کنم شوکی که به تیم دادید، نتیجه داد. بعد از بازی با تأسیسات هم یک شوک وارد کردید که باعث پیروزی برابر حفاری شد.
(خنده) بله در هر صورت ما تجربه این کارها را داریم. مشکلی نبود و من بابت کارهایی که از نظر روانی انجام دادم نگران نبودم. حالا شاید هم بگویند تیم ته جدولی را برده ایم ولی اگر نگاهی به آنها بیاندازید، می‌بینید که این تیم در خانه به عنوان مثال برابر مس سونگون نتیجه 4-4 به دست آورده. یقه دبیری را هم گرفته بود. 
چه بازیکنانی را همراه نداشتید؟
رضا جوانبخت، بابک سهرابی، مرتضی کشاورز و دروازه‌بانمان ارژنگ داریوش به دلیل مصدومیت همراه ما نبودند. 
نبردن صفری تنبیهی بود؟
نه نه. خیلی‌ها زوم کردند روی این بنده خدا. در مورد صفری تا حالا با جایی صحبت نکرده ام و اولین بار به شما می‌گویم. ایشان یک بازیکن خیلی خیلی با اخلاق است و از نظر فنی هم بازیکن بسیار خوبی است. هیچ مشکلی تا این لحظه با هم نداشته ایم ولی از لحاظ نوع بازی، سبک بازی صفری طوری است که هنوز با هم جفت و جور نشده ایم. یعنی گاهی حتی تماشاگر را هم عصبی می‌کند.
همان اقدام به دریبل‌های جلو دروازه؟
بله. ما دوست داریم بازی سرعتی انجام دهیم و کمتر توپ را توسط یک بازیکن نگه داریم. حالا ممکن است این کارهای انفرادی «بگیرد» و باعث خوشحالی تماشاگران شود، اما یک روز هم ممکن است نگیرد و باعث ناراحتی تماشاگر و خود ما شود. 
دقیقاً چون تماشاگرها لحظاتی روی صفری زوم کردند و شما هم بعد از بازی از بازیکنان انتقاد کردید، باعث به وجود آمدن این شائبه علیه صفری شد.
بله متأسفانه این مورد اشتباهاً پیش آمد و من می‌دانم محمد صفری کاری به این مسائل ندارد. نبردن او به قزوین هم به این دلیل بود که ما نیاز داشتیم در قزوین یک تیم جوان و دونده استفاده کنیم. صفری هم دوندگی کمی در زمین دارد و سبک فوتسالش اینچنین است. نه این که خدای نکرده از لحاظ تعصب و غیرت چیزی کم بگذارد. خواستیم کسانی را ببریم که در مقابل طرح و توسعه الوند، دوندگی خوبی داشته باشند. یعنی در آن بازی حدود 90درصد بازیکنان ما بازیکنان انرژیک بودند و میثم برمشوری هم به عنوان مکملی برای سایران استفاده شد. در هر صورت خواستم بگویم که دلیل نبردن صفری فقط و فقط فنی بود و بقیه هم مصدوم بودند.
حالا با همه این حرف‌ها، او پنجشنبه بازی می‌کند؟
معلوم نیست. تمرینات را تازه از امروز شروع کرده ایم و با توجه به نوع بازی خودمان و آنالیز تاکتیک حریف، نفرات را انتخاب می‌کنیم. اما بدون شک هرکس که با کار تاکتیکی کنار نیاید، نمی‌توانم او را بازی بدهم. هیچ فرقی هم نمی‌کند که چه کسی باشد. باز هم تکرار می‌کنم که بحث صفری فقط بحث فنی است که در همه جای دنیا هم وجود دارد.
بازی با حفاری هم همه بد بودند، نه فقط صفری.
بله دقیقاً. نمی شد روی شخص خاصی دست گذاشت و گفت فلانی خراب بود. همه بد بودند. اما خدا را شکر که آن بازی گذشت و رفت و تیم را جمع کردیم و بعد از چند شکست، بازی قزوین را بردیم. خیال خودمان را هم بابت نیفتادن راحت کردیم.
خیلی زودتر از چیزی که تصور می‌شد خیال همه را بابت بقا راحت کردید؛ یعنی از هفته‌ها قبل.
البته روی کاغذ هنوز احتمال افتادن وجود دارد. قبل از این بازی هم ما 20 امتیاز داشتیم و سایر تیم‌ها شانس رسیدن به ما را داشتند، اما به لطف خدا به هدف اول امسالمان که نیفتادن بود رسیدیم.
از حالا بازی‌های راحت‌تری در پیش دارید. تماشاگران توقع دارند نسبت به هفته‌های قبلی نیم فصل دوم نتایج بهتری بگیرید.
همه بازی‌ها سخت هستند. شما ببینید ما با دانشگاه آزادی بازی داریم که در حال افتادن است. بازی با این نوع تیم‌ها خیلی سخت است. 
ولی به هرحال شما حالا دیگر استرس سقوط ندارید و این خیلی به کیفیت بهتر بازی شما کمک می‌کند.
بله دقیقاً. از حالا به بازیکنان جوانترمان هم با خیال راحت تری میدان می‌دهیم؛ بچه هایی که آینده باشگاه ارژن را می‌خواهند رقم بزنند. حمید قهرمانی بازیکن ملی پوش تیم ماست که یکی از ارکان اصلی تیم ملی زیر 20سال است. حسن هاشمی را هم با سن کم بازی دادیم. او هم آینده خیلی خوبی دارد. 
همین که بازیکنان باتجربه تیم هم در مورد جایگاهشان در تیم احساس خطر کنند، نکته مثبتی است.
قطعاً همین است. ما داریم به این سمت می‌رویم که بچه‌های امید را بیشتر از قبل بازی بدهیم و این کار را هم کردیم و این کار هم جواب داد در کنار با تجربه‌ها و هر کسی در قزوین بازی ما را دید، به ما تبریک گفت بابت بازی زیبایی که انجام دادیم.
پیروزی خیلی خوبی بود. یعنی یک امیدی را زنده کرد پس از ناامیدی که بعد از بازی با دبیری حکم‌فرما شده بود.
بله خب ببینید انتظارات از ما بالاست و ما هم این را قبول داریم. ما یکی از بدترین بازی‌هایمان را مقابل تأسیسات تهران داشتیم و همینطور این بازی با دبیری. بقیه شکست‌هایمان با نتایج نزدیک بود ولی این دو بازی را خیلی بد بودیم که خوشبختانه پس از همین دو بازی توانستیم دو برد روحیه بخش کسب کنیم.
بازی پنجشنبه با شهرداری ساوه را چطور می‌بینید؟
بازی خیلی سختی است. یک تیم پرمهره و پرامکانات. در نیم فصل دوم هم نتایج خیلی خوبی گرفته اند. امیدوارم بچه‌ها انگیزه فعلی را حفظ کنند و همین روند را ادامه دهند. البته من بعد از بازی با تأسیسات به خود شما گفتم که دیگر اینچنین روزی را نخواهید دید؛ اما متأسفانه باز تکرار شد ولیکن امیدوارم دیگر چنین روزهایی را شاهد نباشیم. تیم اگر قرار است ببازد ببازد؛ ولی با آبرو ببازد. نه این که در زمین راه برویم و همه چیز را ببازیم و بیاییم بیرون. در مورد بازی با شهرداری ساوه هم ما از فصل گذشته این چهارمین یا پنجمین باری است که با آنها بازی می‌کنیم و تاکنون هم به آنها نباخته ایم. دو تساوی 4-4 در ساوه با این تیم داشته ایم ولی در پلی آف در شیراز 6-4 شکستشان دهیم. در هر صورت تیم خیلی خوبی هستند اما می‌رویم برای کسب سه امتیاز بازی.
دیدار تیم‌های ارژن شیراز و شهرداری ساوه، پنجشنبه همین هفته ساعت 16 در سالن شهید ابوالفتحی شیراز برگزار خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی