[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

گفت‌وگو با سرباز سابق فجر، کاپیتان سابق برق و مربی فعلی برق جدید، روزنامه شیراز نوین

سعید غلام‌زاده: تا وقتی اتحاد به وجود نیاید نمی‌توانیم موفق شویم

شیرازنوین: قاسم یا سعید غلام زاده متولد هفتم فروردین سال 1352 در محله عادل آباد شیراز. بازیکنی که در تمامی فصول حضور برق شیراز در لیگ برتر عضو ثابت این تیم بود و بازی‌های فراوانی را با بازوبند کاپیتانی این تیم انجام داد. غلام زاده پس از پایان دوران بازیگری به سرعت وارد عرصه مربیگری شد و پس از اینکه فصل گذشته خیلی زود از سرمربیگری تیم برق شیراز در لیگ دسته سوم استعفا داد، حالا در آستانه شروع فصل جدید به عنوان یکی از دستیاران داوود مهابادی در تیم آینده سازان همراه برق جدید فارس مشغول به فعالیت است. قسمت‌هایی از صحبت‌های او با شیرازنوین را در زیر می‌خوانید:
دوران بازیگری
نزدیک به بیست سال فوتبال بازی کردم. از تیم محله خودم، عادل آباد فوتبال را آغاز کردم و سپس به مرصاد پیوستم. پس از مرصاد سال 1373 به خاطر خدمت سربازی راهی فجر سپاسی شدم و تا سال 76 عضو این تیم بود. در سال 77 راهی برق در دسته دوم (دسته یک فعلی) شدم که هدایت آن را غلام پیروانی بر عهده داشت. سال 78 با هدایت محمد عباسی به لیگ یک صعود کردیم و پس از آن هم تا سال 87 همراه با برق و زیر نظر مربیانی چون اصغر شرفی، محمود یاوری، بیژن ذوالفقارنسب، محمد احمدزاده و... در لیگ برتر بازی کردم. خدا را شکر توانستم تا سن 37-36 سالگی فوتبال بازی کنم.
قاسم یا سعید؟
قاسم اسم شناسنامه من است اما به سعید معروف شدم و هواداران هم به من لطف داشتند و در شعارهایشان من را با این نام خطاب می‌کردند.
شماره 5
در تمام دوران فوتبالم شماره 5 را بر تن کردم. حتی سال گذشته آقای شیروانی گفتند که می‌خواهیم این شماره را به احترام شما بایگانی کنیم اما گفتم نه، دوست دارم این شماره را بر تن جوان‌های دیگر هم ببینم و این باعث خوشحالی من است. اطمینان دارم که جوان‌های شیرازی لیاقت پر کردن جای امثال ما را دارند.
کاپیتانی
طی این سال‌ها به تناوب کاپیتان برق بودم. اینطور نبود که به صورت دائمی کاپیتان باشم اما به طور متناوب در همه فصول بازوبند کاپیتانی برق شیراز را به بازو بستم.
پست بازی و گل‌های زده
دفاع وسط بودم. ابتدا دفاع یارکوب بودم و بعد رفتم دفاع آخر. یک گل در لیگ دسته دوم برای برق زدم به نماینده ماهشهر و سه بار هم در لیگ برتر گلزنی کردم که دو گل در دو سال مختلف به ذوب آهن زدم و یک گل به راه آهن زمانی که همین آقای مهابادی سرمربی راه آهن بود.
مربیگری
سال بعد از سقوط برق راهی ایرانجوان بوشهر شدم در لیگ یک و زیر نظر آقایان ناصر ابراهیمی و محمود خرمزی بازی کردم و از همانجا هم یواش یواش مربیگری را شروع کردم. طی این سال‌ها وقفه‌هایی در کار مربیگری داشتم. یک سری کار داشتم و البته کلاس‌هایی هم باید می‌رفتم که حدود یک سال در کار مربیگری من وقفه انداخت. اما یک سالی هم که بیکار بودم به عنوان مشاور کادر فنی تیم جوانان فجر فعالیت می‌کردم.
سرمربیگری
تجربه سرمربیگری را با تیم برق در لیگ یک دارم که حدود سال 91 بود که چند بازی سرمربی این تیم بودم. در لیگ برتر استان فارس هم سرمربی شهید باقری گویم بودم و دو سال پیش هم سرمربی تیم کارا در لیگ دسته دوم بود که از هفته ششم هدایت این تیم را برعهده گرفتم و موفق شدیم به دور دوم صعود کنیم. سال گذشته هم که سرمربی برق در لیگ دسته سوم شدم و در همان هفته‌های ابتدایی کناره‌گیری کردم.
ورود به برق جدید
هم باشگاه و هم سرمربی روی بنده نظر مثبت داشتند. نظر آقای بردبار این بود که کمک‌ها شیرازی باشند اما نفر مورد نظر باید مورد تایید آقای مهابادی قرار می‌گرفت. من قبل از این در دو برهه از تیم برق جدید پیشنهاد سرمربیگری داشتم. زمانی که این تیم در لیگ دسته دوم فعالیت می‌کرد که به خاطر بعضی مسائل این اتفاق نیفتاد. اما امسال هر دو طرف با من صحبت کردند و من هم جواب مثبت دادم و امیدوارم بتوانم جواب اعتمادشان را بدهم.
وضعیت تیم
تقریباً 60درصد از بچه‌های پارسال تیم حفظ شده اند. آنهایی که افکارشان با افکار باشگاه همخوانی داشت ماندند. یک سری بازیکن جوان شیرازی هم جمع کردیم و چند بازیکن هم از بیرون. یک تیم جوان و جان دار و خوب داریم. هدف اول ماندن در لیگ است و ان شاءالله بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم.
جام حذفی
جام حذفی را صددرصد جدی گرفته ایم. شاید با 5بازی یک تیم قهرمان حذفی شود و به آسیا برود. هدف آقای بردبار هم حضور پرقدرت در جام حذفی است و آقای مهابادی هم همین نظر را دارد. البته هنوز تا شروع بازی‌ها فرصت داریم و فعلاً تیم‌های دسته‌های پایین‌تر مرحله اول را انجام می‌دهند تا بعد از آن تیم‌های لیگ یک و برتر وارد بازی‌ها شوند.
مسئولان یاری کنند
امیدوارم هواداران و مسئولان از تیم ما حمایت کنند. مخصوصاً مسئولان عالی رتبه چون شیراز واقعاً لیاقت دست کم یک تیم را در لیگ برتر دارد. یکهو تیم را ول نکنند که در ادامه فصل به مشکل بخوریم. از نظر مالی و معنوی باید به این تیم کمک شود و همینطور تیم فجر. پتانسیل و انرژی و انگیزه کافی را داریم. شیراز از نظر اقلیمی هم از قدیم جزو شهرهای فوتبال خیز بوده و تیم هایش سال‌ها در لیگ برتر بوده اند و حالا به علت مشکلات مالی و مدیریتی افت کرده اما امیدواریم امسال حرکت جدیدی انجام شود و بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم. تا وقتی اتحاد به وجود نیاید نمی‌توانیم موفق شویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی