[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۱
  • دوره جدید

قاضی عسکر: مردم برای حجاج دغدغه نداشته باشند، روزنامه شیراز نوین

ایکنا: سرپرست حجاج ایرانی در مراسم بدرقه زائران حج تمتع تصریح کرد: مردم دغدغه خاطر نداشته باشند؛ چراکه فرمایشات مقام معظم رهبری به همه فتنه‌ها در خصوص حج خاتمه داده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در آئین بدرقه رسمی زائران حج تمتع ۹۶ با اشاره به اینکه با وجود تعطیلی حج، همه یک سال تمام تلاش کردند تا شرایط اعزام زائران به حج فراهم شود، صمیمانه از مقام معظم رهبری تشکر کرد که روز گذشته با صحبت‌های مهم و ارزشمند خود به همه این مطلب را تفهیم کردند که حج امسال تصمیم همه مسئولان نظام است.
وی ادامه داد: همه زحمت کشیدند و مسئله کارشناسی شد و همه جوانب مورد بررسی قرار گرفت و امروز مفتخریم که زائران با آرامش تمام عازم حرمین شریفین هستند.
قاضی عسکر ادامه داد: کشور میزبان نیز در اولین گام نشان داد که به قول و قرارهایی که گذاشته بود پایبند است و دیروز معاون حج عربستان از حجاج ما استقبال کرد و امیدواریم تا پایان مناسک نیز زائران با سهولت و راحتی به حج اعزام شوند اعمال خود را انجام دهند و بازگردند.
سرپرست حجاج ایرانی از شورای عالی امنیت ملی، رئیس جمهور، مراجع تقلید که مشوق ما برای راه‌اندازی حج بودند، وزیر ارشاد و همه افرادی که در این راه همکاری کرده‌اند تشکر کرد و گفت: تا چند ماه پیش دغدغه داشتیم که آیا سالن حجاج فرودگاه امام خمینی(ره) آماده می‌شود یا خیر اما اکنون این مکان آماده است و مسئولان فرودگاهی تلاش‌های طاقت‌فرسایی را متحمل شدند.
این افراد باید بروند و توبه کنند
وی تأکید کردند: مردم دغدغه نداشته باشند. فرمایشات مقام معظم رهبری به همه فتنه‌ها در خصوص حج پایان داد. آنهایی که جوسازی کردند که حج امسال را تعطیل کنند، با فرمایشات مقام معظم رهبری که فصل‌الخطاب بود فهمیدند که رفتن به حج تصمیم نظام بود. این افراد باید بروند و توبه کنند.
سرپرست حجاج ایرانی خاطرنشان کرد: به هر حال ۸۶هزار نفر به حج اعزام می‌شوند و طبیعی است که نقصان‌هایی هم وجود داشته باشد؛ اما شما زائران از همین اکنون با اخلاص و قصد قربت سفرتان را آغاز کنید و نگران نباشید.
وی ادامه داد: همه تلاش کردند تا شما دغدغه خاطر نداشته باشید و بتوانید از فرصت معنوی حج استفاده کامل را ببرید. شعار حج امسال حج، معنویت، اقتدار ملی و همبستگی اسلامی انتخاب شده است. شما پس از عمری انتظار در اقیانوس معنویت حضور خواهید داشت و امیدواریم متحول شده بازگردید.
حجت‌الاسلام قاضی عسکر تصریح کرد: آنهایی که مردم را اذیت کردند و با حج بازی کردند باید بروند و توبه کنند. حج پرچم اسلام است و عده‌ای خواستند این پرچم را بیندازند که موفق نشدند.
وی خطاب به زائران گفت: شما تلاش کنید باعث سربلندی مکتب تشییع و اتحاد اسلامی در جهان باشید. حساسیت‌های کشور عربستان را در نظر داشته باشید. همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند در نماز‌های جماعت حرمین شریفین شرکت کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی