[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

کشف استعدادهای برتر با حضور استعدادیاب‌های کشور در مسابقات ورزشی دانش‌آموزان پسر در شیراز ، روزنامه شیراز نوین

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: از فدراسیون های مختلف ورزشی کشور، استعدادیاب هایی حضور دارند که وظیفه شناسایی استعدادهای برتر دانش آموزی و معرفی آنها را به تیم های ملی بر عهده دارند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد جعفری در برنامه زنده تلویزیونی «نگاه روز» از شبکه استانی فارس گفت: برای برگزاری هر چه مطلوب تر سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر سراسر کشور در شیراز، در قالب 4معاونت و 28کمیته ستاد برگزاری این دوره از رقابت ها، برنامه ریزی لازم در این زمینه انجام شد.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: این دوره از مسابقات در 4رشته توپی فوتسال، هندبال، والیبال و بسکتبال و به صورت مدرسه قهرمان در حال برگزاری است.
جعفری گفت: فارس در این دوره از مسابقات که از 7مرداد سال جاری آغاز شده و تا 20مرداد ادامه می یابد، میزبان بزرگترین رویداد ورزشی دانش آموزان کشور با حضور بیش از 5هزار و 100تن از مربیان، سرپرستان، داوران، عوامل فنی و دانش آموزان پسر مقاطع مختلف تحصیلی از سراسر کشور خواهد بود.
وی گفت: با توجه به امکانات و ظرفیت های موجود استان، این مسابقات در دو مرحله برگزار می گردد که در مرحله اول این رقابت ها که از 7مرداد آغاز شده، دانش آموزان مقطع ابتدایی پسر در 4رشته های توپی یاد شده و دانش آموزان مقطع متوسطه اول در رشته والیبال حضور دارند.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس افزود: در مرحله دوم نیز که از 14مرداد آغاز می شود، دانش آموزان مقطع متوسطه اول در رشته های بسکتبال، هندبال و فوتسال و دانش آموزان مقطع متوسطه دوم نیز در 4رشته یاد شده با هم به رقابت می پردازند.
جعفری این رویدادهای ورزشی را خروجی درس تربیت بدنی و المیپاد های ورزشی در مدارس عنوان کرد و گفت: این مسابقات فرصت مناسبی برای استان فارس به وجود آورده تا بتواند با هماهنگی فدراسیون ورزش دانش آموزی از ظرفیت های داوری خود در برگزاری این مسابقات به نحو مطلوب‌تری استفاده کند.
وی یادآور شد: در راستای توسعه نهضت داوطلبی به عنوان یکی از اهداف برگزاری رویداد های ورزشی، بسیاری از برنامه ها و فعالیت های آماده سازی برگزاری این دوره از رقابت ها با همکاری داوطلبانه مدیران، دبیران تربیت بدنی استان و دانش آموزان و اولیای آنها انجام شده است.
جعفری با اشاره به اهمیت استعدادیابی این رقابت ها گفت: از فدراسیون های مختلف ورزشی کشور، استعدادیاب هایی حضور دارند که وظیفه شناسایی استعدادهای برتر دانش آموزی و معرفی آنها را به تیم های ملی بر عهده دارند و این فرصت مناسبی است تا دانش آموزان فارس نیز با نشان دادن توانمندی خود در معرض انتخاب قرار گیرند. 
وی همچنین از برگزاری مسابقات فوتبال دانش آموزان زیر 18سال آسیا در شیراز خبر داد و گفت: در این مسابقات که از 15 تا 25شهریور برگزار می گردد، 8تیم از آسیا به همراه تیم ملی ایران و یک تیم از استان فارس به عنوان تیم ب ایران با هم به رقابت می پردازند.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: تیم منتخب فارس در این رقابت ها هم اکنون در اردوی آمادگی سپیدان به سر می برد و برای آمادگی هر چه بیشتر اردوها و بازی های تدارکاتی دیگری نیز در سایر استان ها برای این تیم پیش بینی شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی