[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

انتخاب نفس‌گیر، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - محمود شبان سروستانی

 Mahmood.shaban39@gmail.com

سخنگوی شورای پنجم شیراز از به نتیجه نرسیدن جلسه روز پنجشنبه این شورا در خصوص انتخاب شهردار شیراز خبر داد و گفت: در این جلسه قرار بود از بین 21نفر نامزد شهرداری شیراز 10نفر انتخاب شوند که در نهایت شورا تشخیص داد انتخاب ده نفر به جلسه امروز شنبه 14مرداد موکول شود. 
علی ناصری سخنگوی شورای پنجم شهر شیراز روز پنجشنبه پس از برگزاری جلسه بررسی وضعیت نامزدهای شهرداری شیراز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت دقت در انتخاب شهردار شیراز گفت: طبق اطلاع قبلی و با استعفای آقایان شور انگیز، سید مرتضی دستغیب و خانم جمیله کریمی مقرر شده بود که از بین 21نامزد باقی مانده در جلسه 5شنبه ده نفر انتخاب شود که به دلیل وجود برخی ابهامات نیاز به رفع آن بود. لذا در این جلسه به رفع ابهام پرداخته شد و جلسه مذکور امروز شنبه برگزار می‌شود.
سخنگوی شورای پنجم شیراز با بیان اینکه 10گزینه بعدی باید خود را پرزنت کنند تا بعد از آن گزینه‌ها به 5نفر تقلیل یافته و در مرحله چهارم، نفر منتخب اعلام شود، گفت: 5گزینه باید ریز برنامه‌های خود در بخش‌های مختلف را ارائه دهند.
ناصری با بیان اینکه شهرداری شیراز جزء شهرداری درجه 12 محسوب می‌شود، افزود: بررسی شرایط نامزدها توسط کمیته سه نفره تطبیق متشکل از خانم لیلا دودمان، ابراهیم صبوری و علی ناصری انجام می‌شود که این کمیته در بررسی‌ها به ابهاماتی برخورد کرد و صلاح در آن دیده شد که ابتدا به رفع ابهامات بپردازد.
ناصری با بیان اینکه احتمالا شورای پنجم، شهردار منتخب را تا پیش از آغاز به کار شورا معرفی خواهد کرد، گفت: در خصوص زمان آغاز به‌کار شورای پنجم شهر شیراز، ما منتظر دعوت نامه رسمی فرمانداری شهرستان شیراز هستیم. چون دعوت نامه ارسال نشده است، اظهار نظری در خصوص زمان دقیق شروع کار شورای پنجم نمی‌کنم.
سخنگوی شورای پنجم شیراز در خصوص افتتاح پروژه‌های مختلف از سوی شهرداری شیراز طی هفته‌های گذشته و روزهای آتی، گفت: در این خصوص با توجه به نداشتن اشراف و اطلاعات کامل پیرامون پروژه‌ها، اظهار نظری نمی‌کنیم؛ در آینده به بسیاری از مسائل ورود خواهیم کرد.
ناصری گفت: هر پروژه‌ای دارای قرارداد است و در آن‌ها زمان آغاز به کار و پایان کار، بدهی‌ها و سایر مسائل شهرداری قید شده که بعد از اشراف کامل و بررسی همه مسائل سخن خواهد گفت.
او با بیان اینکه شورای پنجم قطعا بر اساس مر قانون عمل می‌کند و پس از انتخاب شهردار به هیچ وجه به بحث انتخاب مدیران شهرداری ورود نخواهد داشت، افزود: اینکه گفته شود شورای پنجم به محض ورود همه را زیر و رو کند صحت ندارد و ما به هیچ وجه بنا نداریم که امنیت شغلی افراد را به مخاطره اندازیم. به خصوص افراد زحمت کش، متعهد و متخصص که در خدمت مردم و نظام هستند. 
ناصری در پایان باز هم به شرط پاکدستی مدیران شهرداری تاکید کرد و افزود: شورا بر انتخاب مدیران نظارت دارد و نه دخالت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی