[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

مدیرکل راه‌آهن فارس: قطارهای ۶ تخته از ناوگان ریلی فارس خارج شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راه آهن فارس گفت: با تغییر ساعت حرکت قطارها از شیراز به تهران میزان استقبال عمومی از این قطارها بیشتر شده و برای جابه جایی مسافر از برنامه پیش بینی شده امسال طی این چهار ماه به مقدار 1.2درصد جلوتر هستیم.
غلامحسین ولدی گفت: حرکت قطارها از شیراز به تهران که پیش‌تر ساعت 17:30 بود الان به 15:30 تغییر داده شده است. 
وی اظهار داشت: در تیرماه سال جاری تعداد 42هزار و 114نفر مسافر با قطار جابه جا شده است که در مدت مشابه سال قبل تعداد 34هزار و 919نفر بوده است که با افزایش 21درصدی همراه بوده است.
ولدی بیان کرد: طی چهار ماه نخست سال جاری بیش از 150هزار نفر مسافر با قطار در مسیرهای تهران و مشهد به صورت رفت و برگشت جابه جا شده که نسبت به مدت مشابه سال 95 افزایش چهار درصدی داشته است.
مدیرکل راه آهن فارس گفت: قطارهای شیراز هم اکنون در مسیر تهران به صورت روزانه و در مسیر مشهد به صورت یک روز در میان حرکت می‌کنند که در صورت استقبال حداکثری تلاش می‌کنیم که برنامه حرکت قطار در مسیر شیراز به مشهد نیز به صورت روزانه انجام شود.
ولدی اضافه کرد: هم اکنون قطارهای رجا، نورالرضا و فدک در مسیرهای تهران و مشهد سیر می‌کنند و این اداره کل برای بهبود کیفیت در خدمات دهی قطارهای 6تخته را از ناوگان ریلی فارس خارج کرد و پیگیری تعویض واگن‌های بی کیفیت را نیز در دستور کار قرار داده است. وی تعامل راه آهن با دستگاه‌ها برای استفاده از ظرفیت‌های راه آهن در زمینه جا به جایی بار و مسافر را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: راه آهن فارس برای جذب مسافر تفاهم نامه‌هایی با سازمان‌های دولتی و مردم نهاد استان از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره)، آموزش و پرورش و سازمان ورزش و جوانان در دست اقدام دارد که تخفیفاتی را برای سفر این عزیزان با قطار در نظرگرفته است و می‌توانیم این امتیاز را برای سایر سازمان‌ها نیز در نظر بگیریم.
ولدی همچنین گفت: در چهارماه گذشته بیش از 9میلیون تن کیلومتر بار مرزی توسط 436دستگاه واگن در راه آهن فارس جابه جا شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی