[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

پاک‌فطرت عضو شورای پنجم شیراز: راهبری شورا سیاسی است، روزنامه شیراز نوین

سیروس پاک فطرت منتخب شورای پنجم مردم شیراز در نشست خبری با اشاره به وضعیت انتخاب شهردار شیراز، گفت:در شورای پنجم به دنبال شفاف سازی هستم و این موضوع را با جدیت دنبال می‌کنم.
وی در ادامه با انتقاد از مباحثی که سخنگوی شورای پنجم در جمع خبرنگاران عنوان کرده بود، افزود:برخی از منتخبین طی روزهای گذشته به شورای ۱۲نفره اشاره کردند در حالی که مردم شیراز به ۱۳نفر رای دادند.
منتخب مردم شیراز با بیان اینکه مردم شیراز با شناخت به بنده رای دادند و نه از طریق لیست و سیاسی کاری، گفت:بنده با ۷۵هزار رای به عنوان منتخب پنجم شورای شهر شیراز معرفی شدم. بنابراین من عضو ۱۲ و ۱۳ شورای شهر شیراز نیستم.
پاک فطرت ضمن بیان اینکه با 33سال تجربه مدیریتی حاضر به در اختیار گذاشتن تجربیات به شورا هستم، افزود:متاسفانه طی دو ماه گذشته فعالیت‌های منتخبین شورای شهر شیراز کاملا سیاسی بوده و از بیرون مشورت و راهبری شده است.
عضو شورای پنجم شیراز یادآور شد:طی جلساتی که با منتخبین برگزار شد قرار بر این بود که از کسانی که برای هیئت رئیسه انتخاب می‌شوند، در ریاست کمیسیون‌ها حضور نداشته باشند اما متاسفانه این حرکت نیز منتفی شد و طی انتخابات دو روز پیش از هیئت رئیسه به عنوان ریاست برخی از کمیسیون‌ها استفاده شده است.
او با اشاره به انتخابش به عنوان رئیس کمسیون گردشگری و زیارتی شورای پنجم گفت:جای تعجب است که در انتخابات گذشته داخلی به عنوان رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت انتخاب شدم اما در انتخاب جدید این کمیسیون هم به فرد دیگری داده شد.
سیروس پاک فطرت با انتقاد به نداشتن تخصص برخی از منتخبین شورای پنجم، افزود:در شورای پنجم تخصص عمران، شهرسازی، حمل و نقل، فضای سبز شهری وجود ندارد اما در مباحث حقوقی، اجتماعی و سلامت افراد صاحب نام وجود دارند. به همین دلیل باید در انتخاب شهردار به عنوان یار چهاردهم توجه ویژه داشت.
منتخب شورای پنجم شهر شیراز تاکید کرد:با تمام وجود و سابقه در خدمت شورای شهر شیراز هستم اما اگر منتخبین نخواهند از این سوابق استفاده کنند به سمت کارهای انفرادی خواهم رفت که خوشبختانه با سابقه طولانی حضور در سیستم‌های مدیریتی شورا و شهرداری تخصص لازم را دارم.
پاک فطرت با اشاره به وضعیت انتخاب شهردار شیراز نیز گفت:شهردار باید خصوصیت‌های متفاوتی از جمله تخصص و توان مدیریت داشته باشد و از طرفی قوانین نیز در این راستا مشخص است که بیش از ۵۰درصد نامزدهای معرفی شده برای شهرداری شیراز این خصوصیت‌ها را ندارند.
وی ادامه داد:سابقه سیاسی بیشتر این افراد بر سابقه عمرانی، شهری و تخصصی بیشتر است.
منتخب شورای پنجم شهر شیراز در پایان و در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران افزود:من در برابر فشارها قوی‌تر می‌شوم و هیچگاه انصراف نمی‌دهم بلکه اگر این وضعیت ادامه داشته باشد من به عنوان عضو شورای شهر شیراز کارهای انفرادی را بیشتر ادامه می‌دهم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی