[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

طلای فوتسال و برنز هندبال به فارس رسید ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد جعفری در اختتامیه سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر سراسر کشور در شیراز گفت: در مرحله دوم این مسابقات که از 14مرداد آغاز شد، دانش آموزان پسر مقطع متوسطه اول سراسر کشور در 3رشته های توپی فوتسال، هندبال و بسکتبال و دانش آموزان مقطع متوسطه دوم نیز در 4رشته فوتسال، هندبال، والیبال و بسکتبال به صورت مدرسه قهرمان با هم به رقابت پرداختند.
سرپرست عالی سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر سراسر کشور در شیراز گفت: در روز پایانی این رقابت ها و در رشته فوتسال متوسطه اول، تیم های فارس و آذربایجان غربی در بازی فینال به مصاف هم رفتند که در پایان تیم فارس به برتری رسید و بر سکوی نخست ایستاد.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس افزود: تیم های البرز و کرمانشاه نیز برگزار کننده بازی رده بندی فوتسال متوسطه اول بودن که در این بازی تیم کرمانشاه به برتری رسید و در جایگاه سوم قرار گرفت.
وی گفت: در رشته هندبال متوسطه اول نیز تیم اصفهان با برتری بر خوزستان به مقام قهرمانی کشور دست یافت و تیم شهرستان های تهران نیز با شکست کرمانشاه سوم شد و فارس نیز کاپ اخلاق این مسابقات را به دست آورد.
جعفری گفت: در رشته بسکتبال متوسطه اول تیم شهرستان های تهران در بازی فینال مقابل گلستان به برتری رسید و در جایگاه نخست ایستاد و البرز نیز با شکست دادن تیم گیلان سوم شد.
سرپرست عالی سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر سراسر کشور در شیراز گفت: در رشته فوتسال متوسطه دوم و در بازی پایانی تیم کردستان در مقابل تیم مازندران به برتری رسید و عنوان قهرمانی این بازی ها را به دست آورد و تیم خراسان رضوی نیز با برتری در مقابل تیم شهرستان های تهران عنوان سوم را به دست آورد و جام اخلاق نیز به شهرستان های تهران تعلق گرفت.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس افزود: رقابت تیم های اصفهان و کرمانشاه در بازی پایانی هندبال متوسطه دوم به نفع تیم کرمانشاه به اتمام رسید و تیم فارس نیز با شکست خراسان رضوی در بازی رده بندی علاوه بر کسب عنوان سومی، به عنوان تیم برتر اخلاق این بازی ها انتخاب و جام اخلاق را به دست آورد.
وی گفت: در مسابقات بسکتبال متوسطه دوم نیز تیم تهران به مقام قهرمانی این رقابت ها رسید و تیم اصفهان نیز با شکست تیم گلستان به مقام سوم رسید.
جعفری گفت: در بازی پایانی مسابقات والیبال متوسطه دوم نیز تیم شهرستان های تهران با پیروزی مقابل گیلان به عنوان تیم اول انتخاب شد و تیم خراسان رضوی نیز با پیروزی بر قزوین سوم شد و جام اخلاق این رقابت ها نیز به فارس رسید. 
وی همچنین در مورد نتایج دور اول این رقابت ها گفت: در رشته فوتسال مقطع ابتدایی تیم های خوزستان و کرمانشاه در بازی فینال به مصاف هم رفتند که در پایان تیم خوزستان با نتیجه 7 بر 5 در ضربات پنالتی به برتری رسید و صاحب عنوان قهرمانی شد.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس افزود: بازی رده بندی فوتسال ابتدایی نیز با برتری یک بر صفر تیم اردبیل مقابل خراسان رضوی به پایان رسید و خراسان رضوی نیز جام اخلاق این بازی ها را از آن خود کرد.
وی گفت: در رشته هندبال مقطع ابتدایی نیز تیم اصفهان با برتری10 بر 8 در مقابل تیم کهگیلویه و بویر احمد به مقام قهرمانی کشور دست یافت و تیم فارس نیز با برتری 12 بر 8 مقابل البرز به برتری رسید و عنوان سوم را به دست آورد و تیم البرز نیز در با قرار گیری در جایگاه چهارم کاپ اخلاق این مسابقات را به دست آورد.
جعفری گفت: در رشته والیبال مقطع ابتدایی تیم های گلستان و مازندران برگزارکننده بازی فینال بودند که در این بازی تیم گلستان با نتیجه 2 بر صفر به برتری رسید و بر سکوی نخست این رقابت ها ایستاد و تیم فارس نیز خراسان رضوی را با نتیجه 2 بر 1 شکست داد و در جایگاه سوم ایستاد و خراسان رضوی چهارم شد و کاپ اخلاق را به دست آورد.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: در رشته بسکتبال مقطع ابتدایی تیم هرمزگان توانست با نتیجه 27 -26 بر تیم استان تهران فائق آید و عنوان نخست این مسابقات را از آن خود کند.
وی افزود: رقابت تیم های شهرستان های تهران و اصفهان نیز در این رشته برای کسب عنوان سومی به برتری 49 بر 47 شهرستان های تهران انجامید و اصفهان چهارم شد، در این بازی ها تیم سمنان کاپ اخلاق را به دست آورد.
جعفری به رقابت دانش آموزان پسر مقطع متوسطه اول کشور در هفته اول این رقابت ها در رشته والیبال گفت: در این مسابقات نیز تیم های شهرستان های تهران و استان تهران برگزار کننده بازی پایانی بودند که در پایان تیم استان تهران با برتری 2 بر صفر مقابل شهرستان های تهران به مقام قهرمانی دست یافت و تیم مازندران نیز با پشت سر گذاشتن تیم خراسان رضوی با نتیجه 2 بر 1 بر سکوی سوم ایستاد و کاپ اخلاق نیز به استان بوشهر رسید.
سرپرست عالی مسابقات در شیراز با اشاره به پایان بزرگترین رویداد ورزشی دانش آموزان پسر کشور در شیراز گفت: این مسابقات در دو مرحله و با حضور بیش از 5هزار و 100دانش آموز، سرپرست، مربی و عوامل فنی از سراسر کشور و از 7مرداد تا 20مرداد به طول انجامید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی