[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

«زوزه مرگ» پس از «دوئل عشقی»، روزنامه شیراز نوین

خراسان: پسر جوانی که پس از مشاجره و درگیری با رقیب عشقی، موجب مرگ دوست دخترش در یک سانحه رانندگی شده بود، با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی «میرزایی» و تلاش 40روزه کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شد و راز «زوزه مرگ» پس از «دوئل عشقی» را فاش کرد. 
دهم دی ماه گذشته، پیکر نیمه جان دختر 19ساله‌ای در حاشیه تقاطع غیرهمسطح قائم(عج) به سمت بولوار آزادی کشف شد که دچار جراحات و شکستگی در ناحیه سر بود. 
دقایقی بعد با گزارش این حادثه توسط شهروندان به مراکز امدادی و پلیس، مأموران اورژانس به محل رسیدند و پیکر خون آلود دختر جوان را به بیمارستان رضوی منتقل کردند؛ اما تلاش کادر درمانی برای نجات این دختر به نتیجه نرسید و او بر اثر عوارض ضربه مغزی جان سپرد. با توجه به مشکوک بودن ماجرای مرگ این دختر، پرونده مذکور در شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب و توسط قاضی محمد میرزایی مورد رسیدگی دقیق قرار گرفت. تحقیقات میدانی قاضی ویژه قتل عمد در محل کشف پیکر خون‌آلود دختر جوان نشان داد که متوفی، ترک‌نشین یک دستگاه موتورسیکلت بود که به دلیل نامعلومی از ترک موتورسیکلت سقوط کرده است.
به همین دلیل، مقام قضایی با صدور دستورات ویژه‌ای برای کشف راز این معمای جنایی، پرونده مذکور را به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال کرد تا بررسی‌های بیشتری در این‌باره صورت گیرد. 
با توجه به اهمیت ماجرا و به دستور سرهنگ کارآگاه «حمید رزمخواه» (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) پرونده مرگ دختر 19ساله در دایره مرگ‌های مشکوک اداره جنایی پلیس آگاهی مورد موشکافی و کنکاش‌های پلیسی قرار گرفت. تنها سرنخ این پرونده، گوشی تلفن دختر جوان بود که با دستور قاضی ویژه قتل عمد، در اختیار کارآگاهان قرار گرفته بود تا رمزگشایی برای «زوزه مرگ» باشد.
بررسی‌های دقیق همزمان با بازبینی تماس‌های دختر جوان در حالی توسط کارآگاه حمیدفر (افسر پرونده) ادامه داشت که مشخص شد بیشترین تماس‌های وی، از شماره تلفنی متعلق به یک زن بوده است. وقتی این زن به پلیس آگاهی احضار شد، عنوان کرد که شماره تلفن مذکور در اختیار پسرش است و او اطلاعی از ماجرای مرگ دختر جوان ندارد! 
این گونه بود که پسر 21ساله این زن دستگیر شد و مورد بازجویی‌های تخصصی قرار گرفت. پسر 21ساله که سعی می‌کرد خود را بی‌خبر از موضوع جلوه دهد، وقتی در برابر اسناد و مدارک انکارناپذیر قرار گرفت، به ناچار لب به اعتراف گشود و راز مرگ دختر19ساله را فاش کرد. او گفت: خدمت سربازی‌ام به پایان رسیده بود که از حدود پنج ماه قبل در شبکه اجتماعی تلگرام با دختر مذکور آشنا شدم. طولی نکشید که آشنایی در شبکه مجازی، به ملاقات‌های حضوری کشید و دوستی ما با یکدیگر آغاز شد.
متهم این پرونده در ادامه اعترافاتش مدعی شد: روز حادثه آن دختر با من تماس گرفت و گفت که دوست پسر جدیدی پیدا کرده است و با وی در اطراف مرکز تجاری سپاد قرار ملاقات دارد!! او سپس از من خواست هنگام بازگشت به دنبالش بروم و او را به منزلشان برسانم! این بود که من هم در ساعت مقرر به اطراف مرکز تجاری رفتم و او را به همراه پسر دیگری دیدم! آن لحظه خطاب به پسر جوان گفتم که تو قصد ازدواج با این دختر را داری؟ او در حالی که پوزخند می‌زد، گفت: بله! من او را می‌خواهم! در آن هنگام من که احساس می‌کردم مورد تمسخر قرار گرفته‌ام و آن جوان مرا دست انداخته است، با او به جر و بحث پرداختم، به طوری که با یکدیگر یقه به یقه شدیم. بعد از این ماجرا، او را رها کردم و در حالی که دختر 19ساله را سوار موتور کرده بودم، به سمت منزل آنها به راه افتادم.
متهم 21ساله ادامه داد: همان طور که در حرکت بودم، احساس کردم راننده یک دستگاه خودروی پراید مرا تعقیب می‌کند. تصورم بر این بود که راننده پراید همان جوانی است که دقایقی قبل با او گلاویز شدم! به همین دلیل مدام سرم را به عقب می‌چرخاندم تا ببینم او همچنان ما را تعقیب می‌کند یا نه! در این هنگام بود که ناگهان حواسم پرت شد و پایم به جدول میانی دوربرگردان اطراف میدان قائم(عج) برخورد کرد و در حالی که کنترل موتورسیکلت از دستم خارج شده بود، دختر جوان هم سقوط کرد. موتورم آسیب دیده بود که به سمت دختر رفتم، ولی هرچه او را تکان دادم، جوابی نشنیدم!
سپس در حالی که ترسیده بودم و وحشت سراپایم را فرا گرفته بود، او را همان جا رها کردم و سوار بر موتورسیکلت از محل گریختم! فکر می‌کردم او زخمی شده است؛ به همین دلیل هم دیگر هیچ تماسی با او نگرفتم تا اینکه توسط کارآگاهان دستگیر شدم!
متهم این پرونده با صدور قرار قانونی از سوی «قاضی میرزایی» در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت تا زوایای پنهان ماجرای مرگ پس از دوستی در تلگرام، آشکار شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی