[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

کوروش تهامی در برنامه خوشاشیراز مطرح کرد: در انتخاب نقش سختگیرتر شده‌ام، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی برنامه خوشاشیراز، برنامه مردمی و پرآوازه شبکه استانی فارس این هفته با حضور کوروش تهامی بازیگر سینما و تلویزیون، شیرازی‌ها و استان فارسی‌های تک‌رقمی در کنکور، سوسن حسنی دخت گوینده پیشکسوت خبر و راضیه پارسایی خبرنگار برتر واحد خبر صدا و سیمای مرکز فارس به مناسبت روز خبرنگار پخش شد. گفتنی است برنامه خوشا شیراز با اجرای محسن آزادی، تهیه‌کنندگی شهریار باقری‌نژاد و کارگردانی فرزاد کشاورز جمعه هر هفته از ساعت ۱۰ تا ۱۲ به روی آنتن می رود.
در ابتدای برنامه کوروش تهامی با اشاره به فعالیتش در عرصه سینما و تلویزیون گفت: در دانشگاه درس تئاتر خواندم و این مسئله موجب شده است تا به صورت گزیده کار ‌کنم. اخیراً پیشنهاداتی از تلویزیون داشتم که زیاد طبق میلم نبود و در انتخاباتم برای بازیگری کمی سختگیرتر شدم. وی افزود: از بین سریال‌هایی که بازی کردم به مجموعه‌های زیر تیغ و تبریز در مه علاقه زیادی دارم و در سینما فیلم رگ خواب به کارگردانی حمید نعمت‌الله که همچنان در اکران سینماها قرار دارد را خیلی دوست دارم. چرا که  در این فیلم نقش من بسیار متفاوت است. تهامی با اشاره به گرفتاری نقش‌آفرینان در کاراکترهایی که همه شبیه به هم هستند افزود: همیشه تمامی تلاش خود را به کار بسته‌ام تا فقط در یک نقش ادامه ندهم و به کلیشه کشیده نشوم. اما به دلیل آنکه تقریباً همه نقش‌های پیشنهادی یکسان بوده‌اند مرا بیشتر با نقش‌های مثبت می‌شناسند. بازیگر فیلم رگ خواب درباره سایر فعالیت‌های هنری‌اش افزود: قبل از اینکه وارد عالم هنر هفتم بشوم به موسیقی می‌پرداختم و به نظرم بدون شعر و موسیقی نمی‌شود زندگی کرد. وجه مشترک موسیقی و بازیگری این است که هر دوی آنها به دقت عمل بسیار زیادی نیازمندند. تهامی با اشاره به زندگی خانوادگی و علاقه‌اش گفت: در زندگی شخصی‌ام همیشه آرامش خاصی حکم‌فرماست. چرا که در زندگی با نه گفتن می‌توانی خودت را بسازی و شرایط ایدئال را فراهم کنی. بله گفتن هیچ‌گاه کار سختی نبوده است. همچنین از صمیم قلب آرزو می‌کنم کشورم و تمام مردم همیشه در آرامش و شاد باشند. بازیگر مجموعه تلویزیونی زیر تیغ در انتها افزود: تمام سعی خود را می‌کنم تا هیچ‌وقت درجا نزنم. حتی به قیمت اینکه مدتی کار نکنم. چرا که دوست ندارم تکراری باشم. آخرین بار حدود دوازده سال پیش به شیراز آمدم و این شهر یکی از زیباترین شهرهای ایران است.
در ادامه خوشاشیراز این هفته سوسن حسنی دخت، گوینده پیشکسوت خبر در این برنامه گفت: سیزده سال است که در حوزه خبر صدا و سیما فعالیت می‌کنم. دلیل آنکه من و خواهرم در گویندگی خبر موفق بودیم این است که عاشق این کار هستیم. سالیان سال برای اجرای رادیو تست دادیم و همیشه به ما می‌گفتند خیلی عالی هستید؛ ولی در نتایج به من و خواهرم می‌گفتند متأسفانه شما در تست قبول نشدید. وی افزود: بعد از سال‌ها با فراخوان شبکه خبر در آزمون شرکت کردیم و برای گویندگی شبکه خبر پذیرفته شده و کارمان را از شبکه جام جم و بعد شبکه خبر شروع و دنبال کردیم. این گوینده باسابقه شبکه جام جم در ادامه افزود: تحریریه خوب خبر در موفقیت مجری‌های خبر بسیار تأثیرگذار است. با اینکه درس خبرنگاری خوانده‌ام، ولی خودم را خبرنگار نمی‌دانم. چرا که خبرنگار واقعی کسی است که در عرصه میدانی فعالیت داشته و زحمت می‌کشد. آنها به عمق صحنه‌ها می‌روند و در بسیاری از مواقع جان خود را به خطر می‌اندازند. حسنی دخت افزود: خبرنگاران تنها آنهایی نیستند که ما عکس‌ها و تصویرشان را در تلویزیون می‌بینیم. ما در مطبوعات و خبرگزاری‌ها خبرنگارانی داریم که واقعاً شناخته شده نیستند، ولی افراد بسیار قوی، نترس و شجاعی هستند و ما حاصل کار آنها را در بسیاری از گزارش‌ها می‌توانیم ببینیم. من به تمام خبرنگارانی که در حوزه‌های مختلف و در جاهای مختلف در این عرصه تلاش می‌کنند روز خبرنگار را تبریک می‌گویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی