[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

بهترین خدمت به دانش‌آموزان عشایر توانمندکردن آنهاست، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: کسانی که به بچه‌های عشایر در تعلیم و تربیت خدمت می‌کنند والاترین و بالاترین خدمت را انجام می‌دهند و هرکه بخواهد برای بچه‌های عشایر خدمت کند، باید او را توانمند کند. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حمیدرضا آذری در آیین اختتامیه کارگاه توانمندسازی آموزش دهندگان طرح توسعه سوادآموزی زنان و دختران عشایر فارس با بیان اینکه کسانی که به بچه‌های عشایر آموزش می‌دهند با اعتقاد و عشق این کار را انجام دهند گفت: انسان بی‌سواد مانند فردی است که در تاریکی جنگل از راه آزمایش و خطا می‌خواهد راهش را انتخاب کند.وی ضمن تقدیر و تشکر از فعالین حوزه سوادآموزی خصوصاً آموزش دهندگان سوادآموزی گفت: شما مهارت‌ها را به افراد یاد می‌دهید و توانمندشان می‌کنید تا در آینده بتوانند در جامعه به عنوان یک انسان مولد برای جامعه مفید باشند. مدیرکل آموزش و پرورش فارس در پایان سخنان خود خطاب به شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی گفت: امیدوارم تک‌تک شما عزیزان که در این دوره شرکت نموده‌اید پس از پایان این دوره با یک ایمان و اعتقاد قوی برای آموزش فرزندان عشایری گام بردارید تا در تحقق اهدافی که در این طرح تعیین شده است موفق شوید. معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس نیز در خصوص برگزاری این دوره آموزشی گفت: دوره توانمندسازی آموزش دهندگان سوادآموزی زنان و دختران عشایر به مدت سه روز و به میزبانی مرکز آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز برگزار گردید که طی آن 80نفر از آموزش دهندگان زنان و دختران عشایری فارس شرکت داشتند. عیسی ملک‌پور هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را توانمندسازی آموزش دهندگان طرح توسعه سوادآموزی زنان و دختران عشایری دانست و گفت: اساتید این دوره از مدرسان استانی هستند که آموزش‌های لازم را در دوره‌های کشوری دیده‌اند. وی در خصوص محتوای آموزشی ارائه شده در این کارگاه آموزشی نیز گفت: راهکارهای آشنایی با مهارت‌های زندگی، آشنایی با روش‌های تدریس دوره‌های سوادآموزی، آشنایی با مهارت‌های راه‌اندازی کسب و کارهای زودبازده از جمله مطالبی بودند که در این مدت به آموزش دهندگان ارائه گردید. ملک‌پور یادآور شد: این کارگاه آموزشی با همکاری معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری و سازمان نهضت سوادآموزی کشور برگزار شده است و سهمیه استان فارس در این طرح برای سال جدید به دو برابر افزایش یافته است. شایان ذکر است در این آیین مدیرکل امور عشایر استان فارس نیز در سخنانی ضمن ارائه آمارهایی از وضعیت عشایر استان گفت: جامعه عشایری استان فارس 5/12درصد جمعیت جامعه عشایر سیار کشور بزرگترین جامعه عشایری و یکی از قطب‌های جامعه عشایری کشور است.
بهرامی با اشاره به اینکه عشایر استان فارس در نزدیک به 67درصد از سرزمین‌های این استان پراکنده هستند و شیوه زندگی خاصی دارند که این زندگی کوچ‌نشینی و ییلاق و قشلاق نمودن‌ها شرایط خاصی را برای آنان رقم می‌زند. وی افزود: مردمان جامعه عشایری مردمانی سخت‌کوش، تلاشگر، معتقد و میهن دوست هستند که نقش مؤثری در فعالیت‌های جامعه در حوزه‌های مختلف دارند و در این میان، زنان و دختران عشایری در تمامی فعالیت‌های زندگی نقش محوری و کلیدی دارند و زن عشایر علاوه بر نقش مادری و تربیت فرزندان در سایر فعالیت‌های خانواده از جمله فعالیت‌های تولیدی، امنیت غذایی، صنایع دستی و... نیز نقش‌های بسیاری را ایفا می‌نماید. مدیرکل امور عشایری استان فارس گفت: دولت در راستای توانمندسازی جامعه عشایری کشور طرح‌های خوبی را به اجرا درآورده است که از آن جمله می‌توان به برنامه جامع ارتقاء سطح سواد در جامعه عشایری اشاره نمود.
وی ضمن تقدیر و تشکر از همه دست‌اندرکاران اجرای این طرح اظهار امیدواری نمود: با تدابیری که توسط استانداری اندیشیده شده است این طرح و برنامه به خوبی اجرا شود و با تعامل و همکاری و هماهنگی در جهت تحقق آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی که یکی از آنها رشد جامعه عشایری کشور است، تلاش و کوشش نماییم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی