[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۴۵
  • دوره جدید

معاون قضایی و فرهنگی دادگستری فارس: باید فرهنگ صلح و سازش را نهادینه کرد، روزنامه شیراز نوین

معاون قضایی و فرهنگی دادگستری استان فارس در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بوانات با تبریک سالروز ازدواج حضرت امیرالمومنین علی (ع) با حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) وضمن تبریک هفته دولت به همه خدمت‌گزاران این عرصه در جلسه شورای تأمین و شورای اداری شهرستان بوانات به مسئله حفظ حقوق بیت المال اشاره کرد.
حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید صدراله رجایی نسب دراین باره افزود:  مدیریت ارشد قضایی استان فارس بر تعیین ضرب الاجل برای اجرای احکام آراء قطعی دادگاه ها مبنی بر رفع تصرف اراضی ملی تأکید دارند.
وی درمراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان بوانات با بیان این که دادستان شمشیر برنده عدالت است از دادستان عمومی و انقلاب جدید این شهرستان خواست تا در راستای استیفای حقوق عمومی و حفظ بیت‌المال و حفاظت از اراضی ملی هر کجا که لازم است  با قاطعیت وارد شود و دست زمین خواران و افرادی که قصدچنگ اندازای به عرصه های ملی دارند با قاطعیت و درچارچوب قانون برخورد کند.
معاون قضایی دادگستری استان در این مراسم به مسئله کاهش جمعیت کیفری زندان ها اشاره و تصریح کرد: دستگاه قضایی استان فارس در اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در مسائل امنیتی و مهم به جدیت و بدون اغماض، قاطعانه و در چارچوب قانون برخورد می کند اما در جرائم بدهکاران مالی و جرائمی که باعث هتک حرمت و عفت عمومی جامعه نشده است با همراهی و همکاری سایر نهادها با دستگاه قضایی می توانیم از آمار موجودی زندانیان بکاهیم.
حجت الاسلام  و المسلمین رجایی نسب درادامه با اشاره به این که 40درصد پرونده های قضایی در شوراهای حل اختلاف رسیدگی می شود خاطر نشان کرد:  در شهرستان بوانات  استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف آثار بازدارندگی آن به مراتب بیشتر از احکام صادره از سوی دادگستری است و باید فرهنگ صلح و سازش،گذشت و فرهنگ اخوت و برادری نهادینه شود.
معاون قضایی و فرهنگی رئیس کل دادگستری استان فارس در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب حوزه قضایی  بوانات به استقلال دستگاه قضایی نیز اشاره و یادآور شد: تعامل و همکاری با سایر دستگاهها و نهادها ی دولتی با رعایت استقلال دستگاه قضایی هیچ گونه منافاتی ندارد ودستگاه قضایی استان فارس ضمن حفظ استقلال با همکاری و تعامل شورای تأمین ،سایر دستگاه ها و نهادهای دولتی ،ائمه جمعه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای مقابله با  هنجار شکنان و قانون شکنان قدم بر می دارد.
گفتنی است در این مراسم با اهداء  لوح ازسوی رئیس کل دادگستری استان از زحمات قاضی مجید زحمتکش تقدیرو با حکم ریاست معظم قوه قضائیه حضرت آیت الله آملی لاریجانی ، قاضی سید رضا حسینی  به عنوان دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان منصوب شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی