[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

مديركل منابع طبيعي فارس مطرح كرد: افتتاح سه طرح بزرگ آبخیزداری در هفته دولت، روزنامه شیراز نوین

مدیر كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس گفت: همزمان با هفته دولت سه طرح بزرگ آبخیزداری به بهره‌برداری خواهد رسید .
به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی فارس مهرزاد بوستانی ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، هدف از اجرای طرح‌های آبخیزداری را ذخیره آب، کنترل سیلاب و روان‌آب‌های سطحی ، کنترل فرسایش و حمل رسوب، بیابان‌زدایی و نیز حفظ و احیاء عرصه‌های منابع طبیعی فارس عنوان کرد.
بوستانی گفت: این طرح‌ها شامل احداث سه بند سنگی ملاتی آبخیزداری در پروژه کنترل سیلاب و تغذیه مصنوعی حوزه‌های آبخیز مناطقی از شهر خشت، حوزه دره زه دار المیزان مهر و حوزه بالادست کارخانه سیمان لامرد واقع در شهرستان‌های کازرون، مهر و لامرد است.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس افزود: این طرح‌ها با وسعت یکهزار و 466  هکتار و اعتبار 17 میلیارد و 198 میلیون ریال آماده بهره‌برداری شده است. 
به گفته بوستانی اعتبار لازم برای اجرای این طرح ها از محل خود یاری و مشارکت‌های خیرین محلی، دهیاری‌ها و نیز در خصوص پروژه آبخیزداری لامرد، به همت کارخانه سیمان این شهرستان تامین شده است. مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با تشریح ظرفیت جمع‌آوری آب در طرح‌های آبخیزداری قابل افتتاح در هفته دولت افزود: حجم استحصال آب سالانه این حوزه‌ها با فرض یک بار آبگیری در سال نزدیک 621 هزار متر مکعب است.
بوستانی با بیان اینکه با افتتاح این طرح‌ها به طور غیرمستقیم 2 هزار و 438 خانواده از نعمت آب آشامیدنی و دیگر مزایای آن بهره مند می‌شوند، گفت: اجرای این طرح‌ها ضمن ایجاد اشتغال، نقش مهم و حیاتی در آبرسانی به روستاها بخصوص در مناطق خشک و کم آب دارد و می‌تواند کمک قابل توجهی به معیشت ساکنین مستقر در اطراف این حوزه‌ها باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی