[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۸
  • دوره جدید

ضامن سلامت هر جامعه‌ای توجه به آموزش و پرورش است ، روزنامه شیراز نوین

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: هر جامعه‌ای که به آموزش و پرورش بها دهد و توجه کند بیمه است. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، ناصر قجری در گردهمایی دو روزه معاونین آموزش متوسطه مناطق و شهرستان‌های استان فارس گفت: آموزش و پرورش حرکتی زیبا و اثربخش است که انسان‌ها را به عنوان شهروندانی که بایستی از حقوق اساسی خودشان برخوردار شوند آموزش می‌دهد و می‌تواند در این دهکده جهانی نیازمندی‌های ما را تأمین کند. معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس تأکید کرد: امروز آموزش و پرورش میراث خوار گذشته نیست و در تمامی ابعاد و عناصر می‌تواند نقش محوری و کلیدی داشته باشد و هر جامعه‌ای که به آن بها دهد بیمه است. قجری گفت: آموزش متوسطه پیوند دهنده آموزش عمومی به آموزش عالی است و دوره‌ای است که نوجوانان و جوانان کشور و جامعه بر اساس شرایط زیستی، محیطی، اجتماعی و فردی خود در شرایطی قرار می‌گیرند که باید دست به انتخابگری بزنند؛ انتخاب رشته کنند و بر اساس آن انتخاب شغل و سایر انتخاب‌هایی که در مسیر و پیش روی آنان است را انجام دهند.
وی با تأکید بر اینکه سند تحول بنیادین آموزش پرورش، سندی است اصیل، ارزشمند و معتبر که بایستی همه باورمند به آن توجه کنند گفت: در همین سند توجه به آموزش متوسطه و شرایطی که آموزش متوسطه دارد خیلی روشن و مبرهن آمده و وظیفه همه ما این است که نسبت به این شرایط و موقعیت‌ها آگاهی داشته باشیم و از این سند جهت‌گیری نماییم. معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس افزود: برنامه راهبردی استان بر اساس سند تحول بنیادین و برنامه‌های آموزشی دفاتر وزارتخانه تنظیم شده و به ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستان‌ها ابلاغ شده است؛ به گونه‌ای که اهداف و مقاصدمان روشن بوده، اولویت‌ها، شاخص‌ها و معیارها همه مشخص شده و بر همین اساس فعالیت‌ها دنبال شده است. قجری با تأکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین شاخص‌های ما در آموزش متوسطه امتحانات نهایی است گفت: در این سال‌های اخیر حرکت خوبی در این راستا داشته‌ایم و در مجموع مثبت بوده است. وی ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت خصوصاً شهیدان رجایی و باهنر گفت: امیدوارم بتوانیم در سایه تلاش و همفکری یکدیگر و برنامه‌های خوبی که اجرا می‌کنیم ارزش‌ها و موفقیت‌هایی را که در دولت‌های پیشین، خصوصاً دولت شهیدان رجایی و باهنر کسب شده است پاس بداریم.
گفتنی است در این گردهمایی دو روزه رؤسای ادارات حوزه آموزش متوسطه و کارشناسان این حوزه به تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های سال جدید در مدارس متوسطه پرداخته و در خصوص راهکارها و پیشنهادهای اجرایی با معاونین آموزشی مناطق و شهرستان‌ها به منظور ارتقاء هرچه بیشتر فعالیت‌های این حوزه به بحث و تبادل نظر می پردازند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی