[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

نداشتن شغل، میل به ازدواج را کاهش و سن ازدواج را افزایش داده است، روزنامه شیراز نوین

احمدرضا مقدس - خبرنگار کوار
امام جمعه شهرستان کوار در خطبه‌های نماز عید قربان ضمن تبریک این عید و با اشاره به روز بانکداری اسلامی و ذکر این نکته که اگر اساس بانکداری بر اصل ربا باشد، ترمیم چنین سیستمی بسیار سخت و غیرممکن خواهد بود افزود: راهکار مهم برای رفع شبهه و خدمات اینگونه سیستمی، ایجاد و تأسیس بانک اصیل اسلامی است که از اصل بنا و شیوه بانکداری و سرمایه گذاری در آن، بر اساس قوانین اصیل اسلامی انجام گیرد که امیدواریم این امر در جامعه اسلامی ما تحقق یابد.
وی سپس در خصوص اشتغال و ازدواج نسل جوان گفت: مهم‌ترین زمینه ازدواج، داشتن شغل است که جوانان زیادی داریم که بیکار هستند و این باعث شده رغبتی برای ازدواج وجود نداشته باشد. همین امر سبب بالا رفتن سن ازدواج گردیده که امیدواریم با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، دولت در خصوص وضعیت بیکاری نسل جوان، کار جهادی انجام دهد.
حجت الاسلام آقایی همچنین با تبریک و تسلیت شهادت دو نفر از جوانان شهرستان که در دفاع از حرم اهل بیت(ع) به شهادت رسیده بودند به خانواده و مردم شهیدپرور این خطه ادامه داد: به خانواده چنین جوانانی که در این سن برای دفاع از حریم دین، پا بر روی همه آرزوها و خواسته‌هایش بگذارد و جان بر کف به دفاع از اسلام و اهل بیت(ع) بپردازد، باید تبریک گفت و احسنت به چنین پدر و مادرانی که با تربیت اسلامی خود، فرزندانی شایسته و باغیرت تحویل نظام و جامعه داده‌اند. وی در پایان از آحاد مردم جهت شرکت در مراسم تشییع پیکر شهید مدافع حرم، احمد ابراهیمی که از ساعت 8صبح روز یکشنبه 12شهریور در شهر کوار تشییع می‌گردد دعوت کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی