[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

عجیب‌ترین شهرهای جهان، روزنامه شیراز نوین

سوپیلین ‌استونی
سوپیلین شهر سوپ استونی است، زیرا به خیابان‌های آن نام‌هایی مثل سیب‌زمینی، نخود فرنگی، لوبیا و طالبی دادند که مواد تشکیل دهنده سوپ هستند. علاوه بر نام خیابان‌ها، سوپیلین در نزدیکی ساحل رودخانه امایوگی  قرار دارد. این ساحل معمولاً هر سال پر از آب می‌شود و تبدیل به یک کاسه پر از سوپ می‌شود. با وجود خطراتی که دارد، ساکنان هنوز به دلیل ارزانی، خانه‌های چوبی و باغ‌های کوچک در نزدیکی این منطقه می‌سازند.
دهکده کوتوله‌ها، چین
ساکــنان قلمــروی آدم کوچولو‌ها یا دهکده کوتوله‌ها بلندتر از ۱.۱۵ متر نیستند و افسانه‌های خودشان را دارند. ابتدا مردم محلی از بیماری عجیبی که رشد و سلامتی بچه‌های ۵ تا ۷ ساله را مختل کرده بود، مضطرب شدند. برخی می‌گویند نفرین اجدادشان است که درست دفن نشده‌اند. برخی دیگر هم فنگ‌شویی وحشتناک این منطقه را دلیل عقب‌ماندگی ساکنانش می‌دانند. برخی هم معتقدند که لاک‌پشت سیاه بعد از کشته شدن؛ روستاییان را به دلیل حرص و ولعشان نفرین کرد و انتقامش را از نسل‌های آینده آن‌ها گرفته است.
روستا‌ها
در شهر روستاها، هر خانه‌ای باید حداقل یک فرد ۵۵ سال به بالا داشته باشد، زیرا عنوان یکی از بهترین مکان‌های بازنشستگی در آمریکا را دارد و طبق قانون باید بیشتر جمعیت این شهر را افراد بالای ۵۵ سال تشکیل دهند. چرا بهترین مکان برای بازنشستگی است؟ این شهر طیف گسترده‌ای از جاذبه‌ها مثل ویلاها، میدان‌های شهر، زمین‌های تنیس، زمین‌های گلف، استخرهای شنا، سینما‌ها و .. را شامل می‌شود، اما زندگی در این شهر بسیار گران است، زیرا میانگین قیمت خانه بیش از ۲۰۰۰۰۰ دلار است.
کوبر پدی استرالیا
کوبر پدی یک شهر زیرزمینی در استرالیاست که از سال ۱۹۱۵ به عنوان معدن اوپال فعالیتش را آغاز کرد، بنابراین به عنوان پایتخت اوپال جهان نیز از آن یاد می‌شود. این شهر حدود ۳۵۰۰ نفر جمعیت دارد که به راحتی در خانه‌های زیرزمینی زندگی می‌کنند. بهترین زمان بازدید از این شهر بین ماه‌های اکتبر و مارس است که هوا نه خیلی سرد و نه خیلی گرم است.
جزیره کشتی جنگی، ژاپن
هیچ وقت برای ترسیدن از یک داستان ارواح، داستان جزیره هاشیما یا کشتی جنگی دیر نیست. جزیره هاشیما داستان هزاران زن و مرد و کودکی را بیان می‌کند که برای توسعه کشور مجبور به کار در مناطق معدنی بودند. یکی از کارگران سابق این جزیره، زندگی در هاشیما را مثل زندگی در زندان توصیف می‌کند. هم چنین کارگران زیادی در این جزیره جان خود را از دست داده‌اند. با این حال جزیره هاشیما به عنوان نمادی از صنعتی شدن ژاپن، یک سایت میراث یونسکو در سال ۱۰۱۵ شناخته شده است.
لانگیربین نروژ
اگر در حال مرگ هستید برنامه سفر یا سکونت در لانگیربین را نچینید! چرا؟ زیرا دفن مرده در این شهر غیرقانونی است، چون دمای انجماد اجازه نمی‌دهد اجساد تجزیه شوند و به همان صورت حفظ می‌شوند. این شهر قوانین عجیبی هم دارد. هیچ خیابانی نام دارد بلکه همه آن‌ها شماره هستند. هم چنین داشتن گربه به عنوان حیوان خانگی ممنوع است، زیرا گربه‌ها زندگی پرندگان را به خطر می‌اندازند. همه باید تیراندازی را بلد باشند تا اگر خرس قطبی به در خانه شان آمد یا در شهر با آن‌ها مواجه شدند از آن استفاده کنند، اما آوردن اسلحه داخل ساختمان ممنوع است.
سنترالیا پنسیلوانیا
سنترالیا زمانی محل زندگی بیش از هزار نفر بود، اما حالا به یک محیط سمی و شهر ارواح تبدیل شده که موجب مرگ بازدیدکنندگان می‌شود. دولت در سال ۱۹۶۲ فقط می‌خواست زباله‌ها را در اینجا دفن کند و بسوزاند، اما این واقعیت را نادیده گرفت که این یک گودال معدنی است که به منبع زغال سنگ متصل است. این موجب آتش سوزی زیرزمینی شد و مرکز شهر را تحت تأثیر قرار داد. ذخیره زغال‌سنگ می‌تواند آتش را به مدت ۲۵۰ سال روشن نگه دارد و اکنون بیش از ۵۰سال است که سنترالیا می‌سوزد؛ بنابراین بیشتر ساکنان در سال ۱۹۸۰ آن را تخلیه کردند و تحت حمایت ۴۲ میلیون دلاری دولت قرار گرفتند.
نویوا دو کوردیرو برزیل
نویوا دو کوردیرو شهر برزیلی است که حدود ۶۰۰ هزار نفر زن متاهل و مجرد بین ۲۰ تا ۳۵ سال دارد. زنان قوانین خاص خود را برای فعالیت روزانه در این شهر تصویب کرده اند و مردان اجازه ورود به این شهر را به جز آخر هفته‌ها ندارند. به عقیده آن‌ها شهر بدون مردان سازمان یافته‌تر، آرام‌تر و پاک‌تر است، زیرا زنان یکدیگر را بهتر درک می‌کنند.
سیتینیل دی لاس بودگاس اسپانیا
تا به حال زیر یک صخره زندگی کرده‌اید؟ اگر یکی از ساکنان سیتینیل دی لاس بوگـاس باشید این را تجربه می‌کنید. صخره‌ها کاربردهای مختلفی در جنگ کاتولیک‌ها و مسلمانان داشته‌اند. مسلمانان از صخره‌ها به عنوان سپری در برابر مهاجمان استفاده می‌کردند. امروزه ساکنان از صخره‌ها برای حفاظت از خودشان از سرمای زمستان و گرمای تابستان استفاده می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی