[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

چمنیان: خوشحالم تیم‌ملی با قدرتمندان هم‌گروه شده است، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران گفت: ایران در گروه بسیار خوبی قرار دارد. به نظر من حریفان قوی ما را قوی‌تر می‌کنند.
به گزارش وب سایت نود، عباس چمنیان در مورد وضعیت تیم فوتبال زیر ۱۶ سال ایران، گفت: ‌اردوی ما تمام شد و بعد از صعود از مرحله مقدماتی این اولین اردویی بود که برگزار می‌کردیم. بازیکنان بسیار باانگیزه کار می‌کردند. مسیری بازی شده و چراغی روشن شده که بازیکنان بتوانند با انگیزه بیشتر کار خود را پیش ببرند و بر اساس موفقیت‌های قبلی روحیه خوبی داشته باشند. آن‌ها تیم نوجوانان را سرمشق خود قرار دادند تا بتوانند به موفقیت‌های بعدی دست یابند.
وی در مورد اینکه آیا بازیکنان جدیدی نسبت به مرحله مقدماتی زیر ۱۶ سال به این اردو فراخوانده شدند، اظهار داشت: ما ۲۳ نفر حاضر در مرحله مقدماتی به همراه ۴ نفر از بازیکنان جدید را به این اردو فرا خواندیم. کمیته‌ جوانان در حال برنامه‌ریزی است تا در ۲۶ آذر جلسه مشترکی با تمامی استعدادیاب‌ها و مسئولان کمیته جوانان هیئت‌های فوتبال داشته باشیم و یک بار دیگر فرایند استعدادیابی را بررسی کنیم. ما متأسفانه تیم جوانان، امید و نونهالان نداریم و فعلاً تنها تیمی که در مسابقات آسیایی حضور دارند تیم نوجوانان است. فوتبال ایران سرتاسر استعداد است و باید چرخه استعدادیابی همیشه فعال باشد. ما می‌خواهیم بازیکنان را بار دیگر مورد ارزیابی قرار دهیم تا از این بابت بهره بیشتری ببریم. سرمربی تیم زیر ۱۶ سال ایران در رابطه با حذف تیم جوانان و اینکه آیا این اتفاق باعث شد نسل تیم‌ملی نوجوانان بسوزد، خاطرنشان کرد: این اتفاق ناگواری بود که باعث شد یک وقفه در رشد بازیکنان ایجاد شود. بازیکنانی که در رده سنی جوانان بودند و افرادی که در تیم نوجوانان حضور داشتند از این ضایعه آسیب می‌بینند. قرار است برنامه‌ای دنبال شود که این نسل نوجوانان و جوانان برای تیم امید حفظ شده و آن‌ها را پرورش دهند. صحبت‌های لازم در این ارتباط با کمیته جوانان و محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال انجام شده و موفقیت اولیه هم انجام شده است. ما در این سال‌ها در همه رده‌ها به موفقیت رسیدیم ولی متأسفانه هنوز در رده امید ناکام بودیم. آرزوی قلبی همه ما موفقیت تیم امید است و امیدواریم این اتفاق رخ دهد.
وی در مورد هم‌گروهی ایران با تیم‌های اسپانیا، پرتغال و مراکش عنوان کرد: از این گروه استقبال می‌کنم و خوشحالم با تیم‌هایی هم‌گروه هستیم که قدرت زیادی دارند. حریف قوی باعث قوی‌تر شد‌نمان می‌شود. زمانی که قرعه‌کشی نوجوانان انجام شد، چه کسی فکر می‌کرد ما آلمان را با ۴ گل شکست دهیم و خلق شگفتی کنیم اما این اتفاق افتاد. ما باید خودمان برای خودمان یک چشم‌انداز وسیع در نظر بگیریم. اسپانیا و پرتغال تیم‌های شناخته شده‌ای هستند و بازی با مراکش هم قطعاً ساده نیست. به نظرم تیم ایران پتانسیل شگفتی را دارد. امیدوارم مسیر برای موفقیت این تیم همراه شود و با نتیجه‌گیری تیم بزرگسالان بستر برای تیم المپیک هم فراهم شود. این تیم جوانان، نوجوانان که به رده سنی امید می‌رسند می‌توانند تیم ایران در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۶ را تشکیل دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی