[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

رسول خادم ۴۰ - عباس جدیدی صفر!، روزنامه شیراز نوین

رسول خادم در یک انتخابات پرحاشیه توانست برای 4 سال دیگر سکان هدایت کشتی را به دست بگیرد.
به گزارش «ورزش سه»، مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی صبح سه‌شنبه در آکادمی ملی المپیک آغاز شد که استقبال بسیار خوبی از سوی اهالی رسانه انجام شده بود و نسبت به مجامعی که روزهای قبل برگزار می‌شد، شرایط کاملاً متفاوت بود. برخلاف انتظار وزیر ورزش برای انتخابات فدراسیون کشتی به آکادمی ملی المپیک نیامد و محمدرضا داورزنی ریاست مجمع را برعهده داشت.
پس از اینکه عباس جدیدی به نشان اعتراض مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی را ترک کرد در آرامش کامل رسول خادم به پشت تریبون آمد تا صحبت‌های خود را بیان کند. پس از اینکه عباس جدیدی سالن را ترک کرد تمامی دوربین‌های خبری و خبرنگاران با او از سالن خارج شدند تا پای صحبت‌های جنجالی او بنشینند.
اعتراض جدیدی به تمجید از خادم
قبل از شروع مجمع انتخاباتی 8 کاندیدا، یعنی حمید بنی‌تمیم، احد پازاج، محمدرضا توپچی،‌ عباس جدیدی، عبداله چمن‌گلی، رسول خادم، امین رشید لمیر و نقی کلانتری از سوی وزارت ورزش به‌عنوان کاندیداهای تأیید صلاحیت شده، معرفی شده بودند. اولین نفری که پشت تربیون رفت، حمید بنی‌تمیم، نایب‌رئیس فدراسیون کشتی بود. او بعد از 10 دقیقه صحبت کردن که بیشتر به عملکرد فدراسیون در 4 سال اخیر ارتباط داشت، به نفع رسول خادم انصراف خود را اعلام کرد. عباس جدیدی خیلی زود به صحبت‌های بنی‌تمیم و تمجید او از عملکرد فدراسیون کشتی اعتراض خود را به گوش مسئولان حاضر در مجمع رساند. نفر بعدی هم احد پازاج، سرمربی سابق تیم‌ملی کشتی فرنگی و عضو شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی بود که او پشت تربیون رفت و انصراف خود را اعلام کرد.
فداکاری خادم به نفع جدیدی
محمدرضا توپچی و عبدالله چمن گلی اصلاً در مجمع حاضر نشده بودند تا بدین شکل انصراف خود را اعلام کنند. نوبت به عباس جدیدی رسید. این قهرمان سابق کشتی آزاد جهان که روی صفحه‌ای قصد داشت برنامه‌های خود را ارائه کند، خیلی در این کار موفق نبود. عضو سابق شورای شهر تهران دائماً کاغذهای زیر دست خود را که برای سخنرانی آماده کرده بود، گم می‌کرد. وقتی دبیر مجمع اعلام کرد وقت جدیدی به اتمام رسیده، رسول خادم دست خود را بالا برد و اعلام کرد 5 دقیقه از وقت او را به جدیدی بدهند. بار دیگر صحبت‌های جدیدی بعد از 5 دقیقه نیمه‌کاره ماند و خادم بار دیگر گفت 2 دقیقه دیگر از وقت خود را به جدیدی می‌دهد. این اقدام با تشویق اعضای مجمع همراه شد.
اعتراض و ترک ناگهانی مجمع
عباس جدیدی بعد از پایان صحبت‌های خود اعلام کرد که مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی را به‌خاطر دوشغله و بازنشسته بودن برخی از رؤسای هیئت‌های استانی غیرقانونی می‌داند. او به همین دلیل مجمع را قبل از رأی‌گیری ترک کرد و سپس در حضور خبرنگاران به صحبت پرداخت. جدیدی در مهم‌ترین بخش صحبت‌های خود به همین غیرقانونی بودن انتخابات اشاره کرد و گفت با پیگیری در آینده می‌تواند انتخابات را باطل کند.
پیروزی مقتدرانه خادم
در شرایطی که 6 کاندیدا قبل از شروع رأی‌گیری انصراف داده بودند و عباس جدیدی مجمع را ترک کرده بود|، رأی‌گیری از 40 عضو مجمع آغاز شد. البته نام عباس جدیدی کنار خادم برای رأی‌گیری روی تابلو ماند؛ چون او کتباً و رسماً انصرافش را اعلام نکرد و فقط مجمع را ترک کرد. در نهایت همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، رسول خادم به شکلی مقتدرانه و با آرای صددرصدی توانست ریاست فدراسیون را برای 4 سال آینده به دست بگیرد. خادم 40 رأی به دست آورد و عباس جدیدی هم که در مجمع حاضر نبود، حتی یک رأی هم کسب نکرد.
جدیدی: مجمع فدراسیون کشتی غیرقانونی است و سازمان بازرسی باید آن را لغو می‌کرد
عباس جدیدی پس از ترک مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی اظهار داشت: خودم از ترک جلسه ناراحت شدم و متأسفم این جمع باصفا و مهم را ترک کردم. همه ما باید در مدار قانون حرکت کنیم. متأسفانه مشکلی که دامن مجامع انتخاباتی را گرفته بحث دوشغله و بازنشسته‌هاست و خیلی از جوانان تحصیل‌کرده فرصت‌های شغلی را از دست می‌دهند و برخی از 5،6 جا حقوق می‌گیرند و این ظلم به جوانان است.
وی افزود: تبصره یک ماده 15 اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی می‌گوید هیئت‌های ورزشی تابع قانون فدراسیون‌هاست، پس ریاست هیئت هم شغل است. متأسفانه در این مجمع قریب به اتفاق اعضا دوشغله و بازنشسته هستند. به خاطر غیرقانونی این مجمع، من تصمیم به ترک جلسه گرفتم. امیدوارم بی‌قانونی باعث نشود امید از جامعه رخت بربندد.
نامزد ریاست فدراسیون کشتی ادامه داد: فرصت صحبت خیلی کم بود. اگر می‌خواستم برنامه‌هایم را بگویم، حداقل 40 دقیقه وقت نیاز بود. امیدوارم سؤالات من را فدراسیون‌پاسخ بدهد. نکته اصلی بحث‌های من لزوم قانون مداری در انتخابات فدراسیون‌هاست و این معضل قانون‌گریزی دهن‌کجی به مردم است. همه باید به قانون پایبند باشیم و مُر قانون رعایت شود.
جدیدی گفت: انتظار داشتم سازمان بازرسی کل کشور با وجود اینکه این تخلف را می‌دانستند، این انتخابات را لغو می‌کرد؛ چون کار به دیوان عدالت اداری کشیده می‌شود و این برای ورزش خوب نیست. امیدوارم این موضوع از سوی مراجع قانونی پیگیری شودو باید یک جایی جلوی آن گرفته شود.
وی عنوان کرد: من با وزیر بارها جلسه داشتم. او بحث این را می‌کرد که در این فرایند 10 یا 15 هزار نفر حضور دارند و موجی در جامعه ایجاد می‌شود اما من گفتم مردم توقع قانون‌مداری دارند.
جدیدی در پایان درباره اینکه رسول خادم وقت خود را به او داد، گفت: این موضوع تازه‌ای نیست و همیشه اتفاق می‌افتد. اما چون می‌دانند انتخابات یک‌طرفه‌ است، از این دست و دل‌بازی‌ها می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی