[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

احتمال اعلام جرم علیه «سوچی» به دلیل وضعیت مسلمانان روهینگیا، روزنامه شیراز نوین

کمیسر ارشد حقوق بشر سازمان ملل متحد از احتمال اعلام جرم علیه رهبر میانمار به دلیل وضعیت اسفناک مسلمانان روهینگیا خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ازای‌بی سی نت، «زید رعد الحسین» کمیسر ارشد حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که به دلیل کشتار و اخراج هزاران نفر از مسلمانان روهینگیا از میانمار، احتمال اعلام جرم علیه «آنگ سان سوچی» رهبر این کشور وجود دارد.
وی در ادامه عنوان داشت: تعجب نخواهم کرد اگر دادگاهی اعلام کند که ارتش میانمار در اقدامات خود علیه مسلمانان روهینگیا مرتکب نسل‌کشی شده است.
سازمان ملل پیشتر با ارائه گزارشی در خصوص مسلمانان روهینگیا، کشتار و اخراج آنها از میانمار را به عنوان نمونه‌ای ‌از پاکسازی قومی توصیف کرده بود.
در همین رابطه، روز دوشنبه نیز گزارشی در خصوص به آتش کشیده شدن منازل مسلمانان روهینگیا با وجود توافق برای بازگشت آنها به منازلشان منتشر شده است.
بر اساس اعلام سازمان دیدبان حقوق بشر، تنها چند روز بعد از آنکه میانمار و بنگلادش توافقی را برای بازگشت آواره‌های مسلمان روهینگیایی به منازلشان امضا کردند، ارتش میانمار اقدام به آتش زدن خانه‌های مسلمانان روهینگیا کرده است. این سازمان با بررسی تصاویر ماهواره‌ای‌ جدید اعلام کرده ۴۰روستای متعلق به مسلمانان روهینگیا در ماه‌های نوامبر و اکتبر تخریب شده‌اند. بدین ترتیب، شمار روستاهای مسلمانان روهینگیا که از ماه آگوست تاکنون به دست ارتش میانمار تخریب شده‌اند، به ۳۵۴روستا افزایش پیدا کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی