[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

از پژوهشگران برتر شهرستان آباده تجلیل شد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- گروه شهرستان ـ آباده ـ کریم آمالی
به مناسبت هفته پژوهش و در آئینی که با حضور فرماندار آباده، معاون فرمانداری، رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، تنی چند از مسئولان و اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده برگزار گردید از پژوهشگران برتر شهرستان تجلیل شد. 
در این همایش فرماندار با اشاره به اهمیت و جایگاه پژوهش در جامعه، بیان کرد: خلاقیت و نوآوری برآورده‌ کننده نیاز فطری بشر بوده و اگر حس کنجکاوی و خلاقیت در بشر به منصه ظهور برسد، انسان به رشد و توسعه خواهد رسید.
محمدرضا زارع با اشاره به این مطلب که مهمترین هدف هفته پژوهش علاوه بر تقدیر از فعالان این عرصه، ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش است گفت: به واسطه نهادینه شدن امر پژوهش می‌توان از علوم نظری به منظورپیشرفت جامعه استفاده کرد.
وی افزود: هفته پژوهش با هدف بسترسازی افزایش فعالیت‌های پژوهشی در جامعه و اجتماعی‌سازی تحقیق در علوم نظری تشکیل شده و یقیناً با افزایش فعالیت‌های  پژوهشی در دیگر ایام سال می‌توان این مهم را در جامعه به ویژه آموزش و پرورش و مراکز علمی و دانشگاهی نهادینه کرد. زارع با تأکید بر این نکته که علم باید با عمل همراه باشد، تصریح کرد: فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی باید در بستر نظام الهی با رعایت اصول اخلاق عملیاتی شود تا علم تولید شده، بستر توسعه جامعه اسلامی را فراهم کند.
شایان ذکر است در این همایش از 80 نفر پژوهشگر برتر و دست اندرکار برگزاری هفته پژوهش با اهدا لوح تقدیر و جوایزی اهداشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی