[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

تأکید موحدی کرمانی بر استفاده از تجارب دیگر کشورها برای مقابله با آلودگی هوا ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایسنا، مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور اکثریت اعضا تشکیل جلسه داد.
در ابتدای این جلسه آیت‌الله موحدی کرمانی که ریاست این جلسه را برعهده داشت با محکوم کردن اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف ابراز امیدواری کرد، این اقدام که با مخالفت جهانی هم مواجه شده است، مقدمه سقوط نظام استکباری و رژیم اشغالگر قدس باشد.
وی همچنین با اشاره به موضوع آلودگی هوا در هفته‌ گذشته و مشکلات فراوان پیش‌آمده برای مردم، بر تلاش جدی و برنامه‌ریزی مؤثر برای رفع این معضل تأکید کرد.
موحدی کرمانی، استفاده از تجارب و اقدامات انجام شده در برخی کشورهای جهان برای مقابله با آلودگی هوا را ضروری دانست و گفت اقداماتی از قبیل تولید باران مصنوعی و تصفیه هوا می‌بایست در دستور کار جدی مسئولان امر قرار گیرد.
وی با بیان آیاتی از قرآن کریم، الگو شدن برای سایر انسان‌ها را شأن مؤمنان ‌دانست و گفت: جامعه‌ اسلامی در همه عرصه‌ها می‌بایست الگوی موفقیت و کارآمدی باشد و اینکه در رفع معضلات و مشکلات، مدیریت کشور دچار انفعال باشد، مناسب نیست و ضرورت دارد اقدامات راهگشا به‌سرعت اجرایی گردد.
در ادامه محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بندهایی از پیوست حکم مقام معظم رهبری برای دوره جدید مجمع، گفت: تمامی سیاست‌های کلی ابلاغی لازم‌الاجراست و یکی از تکالیف دوره جدید مجمع، بررسی سیاست‌های ابلاغ شده است تا مجموعه‌ای منقح، منسجم و یکپارچه تدوین گردد.
وی با بیان اینکه مطالعه و بررسی سیاست‌های کلی در دستور کار کمیسیون‌های مجمع قرار دارد، افزود: برای تحقق دستور مقام معظم رهبری در پیوست حکم که انسجام و کارآمدی سیاست‌های کلی را دنبال می‌کند، ایجاد منظومه‌ای جامع در دستور کار مجمع قرار گرفته است.
در ادامه جلسه رئیس کمیسیون امور زیربنایی و تولیدی گزارشی از نتایج بررسی سیاست‌های کلی بخش‌های صنعت، معدن، آب، منابع طبیعی و کشاورزی ارائه کرد.
در پایان پس از تبادل دیدگاه‌های اعضای مجمع، ادامه بررسی سیاست‌های کلی ابلاغی و بندهای پیوست حکم مقام معظم رهبری به جلسه بعد موکول گردید.
مصری: قطع یارانه و افزایش قیمت حامل‌های انرژی سفره خانوارها را کوچک‌تر می‌کند
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: قطع یارانه ۳۸ میلیون نفر از جمعیت کشور از یک‌سو و افزایش قیمت حامل‌های انرژی از سوی دیگر موجب کوچک‌تر شدن سفره بخش زیادی از خانوارهای ایرانی می‌شود.
به گزارش ایسنا، عبدالرضا مصری در نشست با جمعی از فعالین اقتصادی استان کرمانشاه در محل اتاق بازرگانی کرمانشاه، با اشاره به پیش‌بینی کاهش منابع پرداختی بابت یارانه‌ها در لایحه بودجه ۱۳۹۷، اظهار کرد: بر این اساس سال آینده حدود ۳۸ میلیون نفر از یارانه‌بگیران حذف می‌شوند.
وی افزود: از سوی دیگر قرار است قیمت حامل‌های انرژی نیز افزایش یابد که معتقدم جامعه ظرفیت تحمل این دو شوک را ندارد و در صورت انجام، سفره خانوارهای ایرانی کوچک‌تر خواهد شد.
مصری به بزرگ بودن دولت و مشکلاتی که به این واسطه برای کشور ایجاد شده نیز اشاره کرد و گفت: این امر باعث شده ۹۰ درصد درآمدهای دولت صرف پرداخت حقوق کارکنان و بازنشستگان شود.
این نماینده مجلس از سهم کم اعتبارات عمرانی از بودجه کشور هم انتقاد کرد و گفت: امسال ۶۰ هزار میلیارد تومان منابع عمرانی در لایحه بودجه تعریف شده که عمدتاً غیربودجه‌ای است.
مصری به قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی نیز اشاره کرد و گفت: با پیگیری انجام شده و تعریف شاخص‌هایی نظیر نرخ بیکاری و جمعیت روستایی، سهم خوبی از این محل به استان کرمانشاه تخصیص داده شده و رتبه سوم را بین استان‌های کشور داریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی