[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

راه فرار کشتی ایران از تعلیق چیست؟، روزنامه شیراز نوین

 صحبت‌های اخیر مسئولان فدراسیون کشتی نشان می‌دهد خطر تعلیق این رشته بیش از پیش جدی شده است.
به گزارش «ورزش سه»، در حالی که نزدیک به یک ماه از مسابقات کشتی آزاد زیر 23 جهان در لهستان می‌گذرد، بررسی پرونده شکست علیرضا کریمی مقابل حریف روسی و کشتی نگرفتنش با نماینده رژیم صهیونیستی در دستور کار اتحادیه جهانی کشتی قرار گرفته است. آنطور که نایب رییس فدراسیون کشتی عنوان کرده، رسول خادم با استفاده از نفوذ خود در اتحادیه جهانی در ابتدا توانسته این پرونده را تا حدودی حل و فصل کند؛ اما ورود کمیته بین‌المللی المپیک کار را برای مسئولان فدراسیون کشتی ایران سخت کرده است. تا به حال 2جلسه برای بررسی این ماجرا تشکیل شده که هر 2بار مسئولان فدراسیون سعی کردند از اتحادیه جهانی مهلت بگیرند تا راهکار مناسبی برای حل این مسئله پیدا کنند. با این حال پرونده شکست علیرضا کریمی در دستور کار فوری اتحادیه جهانی قرار گرفته، چون IOC منتظر اعلام نتیجه بررسی این پرونده است. به گفته مسئولان فدراسیون کشتی، کمیته بین‌المللی المپیک به نمونه‌های مشابه در 13سال اخیر استناد کرده و به همین دلیل اصرار زیادی به برخورد با این مسئله دارند.
حمید بنی‌تمیم، نایب رییس فدراسیون کشتی در آخرین اظهارنظرش گفته است: «به دلیل حساسیت بالای این موضوع برای کمیته بین‌المللی المپیک، تعلیق کشتی ایران و محرومیت کشتی‌گیر و مربی وی، در اتحادیه جهانی کشتی به جریان افتاده است و تصمیم نهایی در این زمینه به زودی اعلام خواهد شد.»
اگر شرایط همین‌طور پیش برود، به نظر می‌رسد به زودی باید منتظر شنیدن خبر تعلیق فدراسیون کشتی و محرومیت علیرضا کریمی و علیرضا رضایی باشیم.
بنی‌تمیم در پایان از مسئولان عالی رتبه کشور هم درخواست کمک کرده است: «فدراسیون ایران با تمام توان، از ظرفیت دیپلماسی خود برای کاهش این جرایم به طور قطع استفاده خواهد کرد؛ اما با توجه به ورود مستقیم IOC و فشارهای بالادستی موجود، قطعاً این موضوع فراتر از تعاملات کشتی ایران و اتحادیه جهانی کشتی است. باید در سطح کلان مدیریت داخلی و خارجی کشور تعیین تکلیف شود، چون در این خصوص صرفاً بحث ورزش و کشتی مطرح نیست. کشتی ایران با بهره‌مندی از نفوذ خود در اتحادیه، توانسته دو نوبت زمان بگیرد؛ اما موضوع در سطح بین‌المللی آن، بسیار فراتر از حوزه کشتی است.»
با این وضعیت، ورزش اول کشور که در طول چند دهه اخیر همواره پرمدال‌ترین رشته کاروان ایران در بازی‌های المپیک و آسیایی بوده، نیازمند کمک‌های مسئولان دولتی است تا از یک خطر بزرگ فرار کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی