[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

هدف ما افزایش بهره‌وری آب و نهاده‌های کشاورزی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس، از خیران و سرمایه‌گذاران شهرستان لامرد درخواست کرد از فرصت‌های مهیا شده برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی این شهرستان بهره گیرند.
محمدمهدی قاسمی در همایش کشاورزی، تولید و اشتغال شهرستان لامرد افزود: هم اینک فرصت سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه گیاهان دارویی، احداث گلخانه، آبزی‌پروری، صنایع تبدیلی و تکمیلی و احداث سردخانه در این شهرستان فراهم است.
خیران شهرستان لامرد تا کنون در زمینه‌های مختلف، ازجمله عرصه بهداشت و درمان، مدرسه‌سازی، ساخت مسجد و حسینیه، فعالیت‌های قابل توجهی داشته‌اند و این شهرستان در جنوب استان فارس یکی از مناطق مطرح در انجام کارهای عام‌المنفعه است. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت کشاورزی شهرستان لامرد اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار ظرف یک سال اخیر بیش از یک‌هزار و 300 هکتار آبیاری تحت فشار اجرا و همچنین با هدف دستیابی به خودکفایی در زمینه تولید روغن خوراکی و جلوگیری از خروج ارز از کشور، در سطحی به وسعت یک‌هزار هکتار دانه روغنی کلزا در این شهرستان کشت شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: هدف ما افزایش سطح زیرکشت نیست، بلکه افزایش بهره‌وری آب و نهاده‌های کشاورزی است. قاسمی ادامه داد: هدف‌گذاری ما در تمام حوزه‌های کشاورزی براساس افزایش بهره‌وری، امنیت غذایی پایدار، افزایش درآمد کشاورزان و پایداری زیست‌بوم (اکوسیستم) است. او گفت: ما مجاز نیستیم از آب موجود به هر شیوه‌ای که می‌خواهیم استفاده کنیم، باید بهره‌برداران به این موضوع توجه داشته باشند که روش‌های سنتی مانند آبیاری غرقابی در دوره کنونی دیگر منسوخ شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی