[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

۲۰زن نیمه‌شب می‌خواستند دختر ۲۱ساله مشهدی را دفن کنند!، روزنامه شیراز نوین

کیفرخواست پرونده مرد جوانی که خواهرش را به قتل رسانده بود و قصد داشت نیمه‌شب، خواهرش را درمحلی نامعلوم دفن کند، پس از گذشت یک سال از شروع تحقیقات جنایی ازسوی قاضی مهدی امانی، دادیار اظهارنظر دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ٢مشهد، صادر شد.
به گزارش حوادث رکنا، نیمه‌شب بیست‌و‌دوم آذرماه سال گذشته شهروندی با مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ تماس گرفت و اعلام کرد دختر همسایه کناری‌شان فوت شده و زنان زیادی درون حیاط این منزل جمع شده‌اند و قصد دارند جسد وی را بعد از غسل و کفن‌کردن دفن کنند. پس از اعلام این گزارش وحشتناک، بلافاصله عوامل انتظامی خود را به منطقه اسماعیل‌آباد رساندند و ساعت ٣٠دقیقه بامداد درِ این منزل را کوبیدند.
مأموران با دریافت مجوز از مقام قضایی به این منزل مسکونی وارد شدند و با حدود ٢٠خانم‌ درون این منزل روبه‌رو شدند. هیچکدام از آن‌ها درباره علت حضورشان چیزی به پلیس نمی‌گفتند. مأموران در بازرسی از این منزل متوجه شدند جسد دختری جوان در اتاق خواب درون جارختخوابی این منزل است. آن‌ها با کشف جسد بلافاصله موضوع را به بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گزارش دادند.
دقایقی بعد تیم جنایی، شامل کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی و اکیپ بررسی صحنه جرم به‌همراه بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، در صحنه حاضر شدند و پس از مشاهده وضعیت جسد و کبودی‌های دور گردن متوفی، علت آن را از اعضای این خانواده پرسیدند، اما مادر این دختر جوان مدعی بود دخترش بیماری لاعلاج داشته و فوت کرده است.
پرس‌وجوهای میدانی مأموران از آشنایان و همسایه‌ها که با چراغ‌های گردان خودروهای پلیس اطراف این منزل را گرفته بودند، مشخص کرد که این دختر جوان دو ماه پیش از منزل بیرون رفته و امروز بازگشته است. همین سرنخ‌ها برای مظنون‌شدن مقام قضایی به قتل دختر ٢١ساله کافی بود. در همین راستا چند نفر بازداشت شدند. جسد نیز برای مشخص‌شدن علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد.
هریک از متهمان در بازجویی‌ها یک داستان متفاوت را نقل می‌کردند، اما درنهایت مجبور شدند علت اصلی حادثه را در یک جمله اعلام کنند: احمد، برادر مقتول، خواهرش را کشته است. بلافاصله دستورات تخصصی برای دستگیری متهم اصلی پرونده صادر شد و روز بعد مأموران در یک عملیات پیچیده موفق به شناسایی مخفیگاه متهم شدند و او را دستگیر کردند.
با انتقال متهم ٢٩ساله به دادسرا و آغاز بازجویی‌های تخصصی، متهم وقتی در جریان اعتراف اطرافیانش قرار گرفت، ناچار زبان به اعتراف گشود و گفت: خواهرم فساد اخلاقی داشت و آبروی خانواده ما را برده بود. او دو ماه قبل از خانه فرار کرد و من هم تصمیم گرفتم او را بکشم. روز حادثه متوجه شدم او به خانه پدری‌مان برگشته است. عصر بود که به خانه پدرم رفتم و دیدم که خواهرم درون اتاق است و کسی در خانه نیست. صدای او را می‌شنیدم که می‌گفت: «حالم خوب نیست. به من کمک کنید.» بعد داخل اتاق رفتم و شالش را دور گردنش پیچیدم و آنقدر فشار دادم تا کشته شد. بعد جنازه را به سمت حمام کشیدم که مادرم سررسید و صحنه را که دید. جیغ کشید و من هم فرار کردم.
اظهارات والدین قاتل و مقتول
پس از ثبت اظهارات متهم، مادر این خانواده نیز به دادسرا فراخوانده شد و درخصوص آنچه دیده بود، گفت: روز حادثه دخترم قصد داشت به حمام برود. من هم برای خرید نان از خانه بیرون رفتم. وقتی برگشتم پسرم را دیدم که سراسیمه از خانه خارج شد. وقتی داخل خانه رفتم، دخترم را دیدم که جلو درِ حمام دراز کشیده و نفس نمی‌کشد. جنازه را داخل اتاق بردم و روی تشک گذاشتم و بعد همسایه‌ها را خبر کردم.
پدر متهم نیز در دادسرا حاضر شد و اعلام کرد که هیچ اطلاعی از نقشه پسرش نداشته است و نمی‌دانسته او می‌خواهد خواهرش را بکشد. در ادامه پیگیری‌های پرونده، مطلعان نیز به دادسرا فراخوانده شدند و اظهارات همه نشان از آن داشت که این مرد جوان خواهرش را به‌خاطر فساد اخلاقی کشته است. تمام شواهد با‌توجه‌به اظهارات صریح متهم نشان داد که این قتل را احمد-ز، متولد ١٣۶٧ انجام داده است. متهم در بازسازی صحنه قتل نیز ضمن اعتراف دوباره، آنچه را رخ داده بود مقابل دوربین قوه قضائیه بازسازی کرد.
صدور اولین حکم برای این پرونده
پس از تکمیل تحقیقات و مشخص‌شدن علت تامه مرگ که پزشکی قانونی آن را اعلام کرد، مشخص شد مقتول بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن و خفگی جان باخته است. نتیجه این تحقیقات پس از تکمیل اطلاعات پرونده، برای صدور نظر به قاضی مهدی امانی، دادیار اظهارنظر دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ٢ مشهد واگذار شد.
با فراخوانده‌شدن خانواده مقتول به دادسرا برای مشخص‌شدن وضعیت شکایت آن‌ها، اولیای دم (پدر و مادر) با رضایت از قاتل، از خون فرزندشان گذشتند و رضایت دادند.
پس از رضایت اولیای دم و منتفی‌شدن موضوع قصاص، قاضی مهدی امانی، دادیار اظهارنظر دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ٢ مشهد، کیفرخواست این پرونده را صادر و برای متهم به لحاظ جنبه عمومی (مطابق ماده ۶١٢ قانون مجازات اسلامی) تقاضای تا ١٠سال حبس کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی