[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

تأکید استاندار فارس برای ساخت بیمارستان جدید تأمین‌اجتماعی، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: به‌عنوان یک مطالبه عمومی، ساخت بیمارستان تأمین‌اجتماعی در دستور کار جدی مسئولین تأمین‌اجتماعی قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تأمین‌اجتماعی فارس، مهندس اسماعیل تبادار در دیدار با مشاور مدیرعامل و مدیرکل امور هماهنگی استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی در استانداری فارس گفت: بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی فارس نسبت به بیمه‌شدگان سایر استان‌ها از خدمات درمانی کمتری بهره‌مند هستند و لذا به‌عنوان یک مطالبه عمومی با ساخت بیمارستان جدید این سازمان شاخص توزیع امکانات درمانی به میانگین کشوری نزدیک خواهد شد. وی در ادامه با اشاره به نقش تأمین‌اجتماعی در حمایت از بخش تولید گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود و رکود فعالیت برخی صنایع، تفویض اختیار برخی تصمیم‌ها به مدیران استانی تأمین‌اجتماعی در چهارچوب قوانین می‌تواند در رفع مؤثر و بهنگام موانع تولید مفید واقع شود.
مهندس تبادار همچنین با اشاره به موقعیت جغرافیایی، باستانی و مذهبی فارس اظهار داشت: هلدینگ گردشگری تأمین‌اجتماعی با ایجاد هتل‌هایی همچون هما علاوه بر ارزش‌آفرینی در حوزه گردشگری می‌تواند در تأمین منابع پایدار تأمین‌اجتماعی نقش مهمی ایفا نماید. 
استاندار فارس در پایان سخنان خود خواستار پیگیری و تسریع طرح انتقال کارخانه پشم شیشه و سیمان فارس به دلایل مسائل زیست‌محیطی به خارج از شهر شیراز شد.
تأمین‌اجتماعی ماهیانه ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به مستمری‌بگیران پرداخت می‌کند
مشاور مدیرعامل و مدیرکل هماهنگی امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی نیز در این دیدار که با همراهی اعضای شورای هماهنگی تأمین‌اجتماعی فارس بود گفت: عمده‌ترین منابع سازمان تأمین‌اجتماعی به‌عنوان نهادی درآمد هزینه‌ای، از محل وصول حق بیمه تأمین می‌شود و ارائه تعهدات کوتاه و بلندمدت به ۴۲ میلیون بیمه‌شده از محل همین منابع داخلی میسر می‌شود.
دکتر رضا امینی اظهار داشت: خدمات بیمه‌ای تأمین‌اجتماعی از طریق هزار واحد بیمه‌ای و خدمات درمانی از طریق ٣٠٠ واحد درمانی ملکی به افراد تحت پوشش ارائه می‌شود و از گردش عظیم مالی این سازمان می‌توان به پرداخت ماهیانه مبلغ ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به سه میلیون خانوار تحت پوشش تحت عنوان مستمری اشاره کرد.  
مشاور مدیرعامل تأمین‌اجتماعی در ادامه با اشاره به تأثیر منفی برخی قوانین بر منابع این سازمان افزود: متأسفانه در گذشته قوانینی کارشناسی نشده و بدون مدنظر داشتن بار مالی به تأمین‌اجتماعی تحمیل شد و این امر باعث وارد آمدن لطمات بسیار زیاد به منابع آن شد؛ به طور مثال اجرای سه مرحله قانون مشاغل سخت و زیان‌آور منجر به افزایش ناصواب مستمری‌بگیران در سال‌های اخیر و سبب کاهش ضریب هم‌بستگی که نسبت تعداد مستمری‌بگیران به بیمه‌شدگان است شده است.
دکتر امینی، فلسفه وجودی تأمین‌اجتماعی را حمایت از بخش تولید و اشتغال برشمرد و خاطرنشان کرد: تأمین‌اجتماعی همواره در کنار بخش تولید و خدمات بوده و کوشیده است از قشر مولد جامعه و کارفرمایان حمایت کرده و پشتیبان اشتغال باشد.
٤٥ درصد از استان فارسی‌ها تحت پوشش تأمین‌اجتماعی هستند
مدیرکل تأمین‌اجتماعی فارس نیز در این دیدار با اشاره به نقش برجسته تأمین‌اجتماعی در تولید امنیت اجتماعی اظهار داشت: پرداخت ماهیانه مبلغ ۱۶۲ میلیارد تومان به ١٣٠ هزار خانوار بازنشسته، از کارافتاده و بازمانده که تا دیروز در صنایع مشغول تولید و خدمت بوده‌اند، نشان از این است که این سازمان سهمی بسزا در آرامش‌خاطر و تأمین امنیت اجتماعی جامعه دارد. 
عبدالکریم نباتی تعداد افراد تحت پوشش این سازمان در استان فارس را ۲ میلیون و ۸۲ هزار نفر برشمرد و افزود: تأمین‌اجتماعی در استان فارس با داشتن ۳۴ شعبه ثابت، ۲۵ شعبه اقماری و ٧ کارگزاری به ٤٥ درصد از جمعیت استان و مراجعین از سایر استان‌ها خدمات بیمه‌ای و درمانی ارائه می‌نماید.
وی اظهار امیدواری کرد که با مصوبه اخیر مجلس و پرداخت بخشی از مطالبات تأمین‌اجتماعی از سوی دولت بتوان خدمات مؤثرتری را به جامعه هدف سازمان ارائه نمود و از مخاطرات آتی صندوق‌های بیمه‌ای کاست.
١٢١٣ میلیارد تومان؛ هزینه سلامت بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی در سال ٩٥
مدیر درمان تأمین‌اجتماعی فارس نیز در ادامه این دیدار گفت: در سال ۹۵ مبلغی بالغ بر هزار و ۲۱۳ میلیارد تومان برای سلامت و درمان بیمه‌شدگان استان فارس از سوی تأمین‌اجتماعی هزینه شده است. 
دکتر امیری افزود: ارائه خدمات درمانی تأمین‌اجتماعی در استان فارس از طریق یک بیمارستان و ۱۸ درمانگاه عمومی و تخصصی ملکی و همچنین با انعقاد قرارداد با بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ مرکز درمانی طرف قرارداد به مخاطبین ارائه می‌شود و امیدواریم با راه‌اندازی چهار مرکز درمانی جدید نورآباد، سپیدان، داراب و لار در دهه فجر و تیرماه سال آتی رضایتمندی بیشتری را از سوی بیمه‌شدگان جلب نماییم.
وی همچنین با اشاره به طرح پزشک خانواده در استان فارس گفت: در راستای اجرای بهینه این طرح، سالیانه مبلغ ۱۰۹ میلیارد تومان به هزار و ٥١٢ پزشک خانواده طرف قرارداد پرداخت می‌شود. 
کسب رتبه‌های برتر در شاخص‌های عملکردی بانک رفاه کارگران
خسرو وردی مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران استان فارس نیز در این دیدار گفت: بانک رفاه کارگران فارس با ۵۷ شعبه توانسته است رتبه‌های اول تا سوم کشوری را در بسیاری از شاخص‌های عملکردی در کشور کسب نماید. 
وی از پرداخت بیش از ۵ هزار و ۱۰۰ فقره تسهیلات ازدواج وتهیه جهیزیه در سال جاری به جوانان خبر داد و اظهار داشت: بانک رفاه همواره تلاش کرده در راستای خدمت به مردم شریف فارس با ارائه تسهیلات مالی از همه اقشار حمایت نماید، به همین منظور برنامه تفویض انجام امور بانکی را به شعبه‌های زیرمجموعه خود واگذار کرده‌ایم تا علاوه بر طرح تکریم مشتری که همیشه سرلوحه کار همکاران ما در مجموعه بانک رفاه بوده، از مراجعه غیرضرور مشتریان نیز به اداره امور شعب جلوگیری نماییم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی