[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۲
  • دوره جدید

تلاش برای بهبود فرایند شیمی درمانی در بیمارستان امیر ، روزنامه شیراز نوین

کارگاه آموزشی «مهندسی ارزش» با هدف بهبود فرایند شیمی درمانی و کاهش لیست انتظار بیماران، برای نخستین بار در سطح وزارت بهداشت، در بیمارستان آنکولوژی امیر برگزار شد. به گزارش «وب دا» در شیرار، این کارگاه آموزشی با حضور دکتر «سید علیرضا میرمحمدصادقی» و مهندس «شاهین صفایی» عضو انجمن مهندسی ارزش ایران و اعضای تیم مهندسی ارزش بیمارستان امیر برگزار شد. «مهندسی ارزش» رویکردی خلاق، کارکردگرا و سازمان یافته با هدف شناسایی هزینه‌های  غیرضروری است؛ هزینه‌هایی‌که به کیفیت، بهره‌برداری، عمر مفید، زیبایی ظاهری و یا مشخصات درخواستی کارفرما یا بهره بردار مرتبط نیست.
«مهندسی ارزش» با هدف بهبود شاخص‌های عملکردی فرایندهای بیمارستان امیر، بهره‌گیری از تکنیک‌های  موفق و اثربخش مدیریتی را در دستور کار خود قرار داده است و برای بهبود فرایند شیمی درمانی بیماران بستری و کاهش مدت زمان انتظار بیماران نیازمند به شیمی درمانی، اجرا می‌شود.
دکتر «میرمحمدصادقی»در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی، گفت: مطابق با تجربه‌های موفق جهانی در کشورهای توسعه یافته، «مهندسی ارزش» به عنوان یک تکنیک جامع نگر و تأثیرگذار، در پروژه‌های  بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها به کار گرفته شده است. او این رویکرد را زمینه ساز بهبود شاخص‌های عملکردی عنوان کرد و ادامه داد: «مهندسی ارزش» در ایران بیشتر در پروژه‌های  عمرانی اجرا شده است و برای نخستین بار قرار است در فرایندهای درمانی بیمارستانی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. مهندس «صفایی» دیگر مدرس این کارگاه نیز، گفت: «مهندسی ارزش» با بهره گیری از نگاه کارکردگرا و خلاقیت فردی و گروهی خبرگان بیمارستان، در گام نخست، فرآیندهای جاری در بیمارستان را در سه سطح مدیریتی، اصلی و پشتیبانی ترسیم و سپس تلاش می‌کند تا با کار تیمی و تحلیل‌های  کارکردی، موجب ایجاد ارزش افزوده و افزایش شاخص ارزش بیمارستان شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی